Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 53

Téma: Problém s ostřením u Canonu eos 70D

Nováček
    Registrace
    Oct 2013

Před pár dny jsem zakoupil fotoaparát Canon eos 70D a použil jsem na něj EF-S 18-135 mm STM. A mám velký problém s tím, že pokud fotografuji např. postavu, za kterou je zeď, a ostřím na její hlavu (velikost hlavy v hledáčku je veliká zhruba jako ohraničení ostřícího bodu, který byl vždy použit jen jeden a to ten středový), rovina zaostření se nezaostří ani na hlavu, ani na zeď, ale někam doprostřed mezi oba objekty. Tohle se mi stává na cca polovině všech fotografií, které udělám, a samozřejmě mě to velice obtěžuje (před tímto tělem jsem měl Canon eos 650D a nikdy se nic podobného nestalo).
    Neděje se tak pouze v případě, že je předmět v hledáčku mnohem větší, než ohraničení ostřícího bodu.
    Byl jsem v prodejně Fotolab, kde jsem si zkoušel fotit s tímto tělem a stejným objektivem, jako mám já, a problém byl stejný.
    Ve čtvrtek jsem si udělal výlet do Prahy do prodejny Foto Škoda a popsal jsem svůj problém prodavači, který mi po vyzkoušení sdělil, že problém s ostřením vidí taky. Nabídl mi tedy, že se půjdeme ještě zeptat jeho kolegy do technické místnosti, a i ten mi dal za pravdu. Doporučili mi fotoaparát rozhodně reklamovat, nebo ho ve 14 denní lhůtě vrátit.
    Měl jsem pak možnost vyzkoušet 70D i v jejich prodejně s tím stejným objektivem a dělal totéž, jako ten můj.

Nemá s tím někdo z vás zkušenost? Chová se takhle ostření? Je potřeba novější firmware (v mém foťáku je verze 1.1.1 a verze objektivu 1.5.0), nebo mám tělo vrátit a koupit si jiné? Nikde na internetu jsem nenašel nic, kde by se tento problém řešil.
    Zde ještě přikládám odkazy na fotky, abyste si to uměli lépe představit:
    http://zanzarah.rajce.idnes.cz/Canon...D#IMG_9903.jpg
    http://zanzarah.rajce.idnes.cz/Canon...D#IMG_9844.jpg

Díky všem za odpovědi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Zkoušel jsi, jaký vliv na ten stav bude mít mikroadjustment? Podle toho bys měl poznat jestli to můžeš vyladit sám, nebo je to pro tebe neřešitelné a k reklamaci. Zkus si to vyladit, zní to jako FF/BF, a pokud by to nepomohlo jedině reklamovat. Tedy podle fotek to vypadá už hodně ujeté...

Nováček
    Registrace
    Oct 2013

Mikronastavením FF/BF to není, když ostřím na jednolitou rovnou plochu, kde se nenacházejí předměty v rozdílných vzdálenostech, je zaostření v naprostém pořádku.
    Tento problém nastane pouze v případě, když se v oblasti ostřícího bodu nacházejí předměty v různých vzdálenostech. Vypadá to, jako kdyby si foťák zaostřil jednu i druhou vzdálenost a následně mezi nimi vypočítal nějaký průměr vzdálenosti.
    Měl jsem za to, že zrcadlovky vždycky ostří tak, že zaostří na předměty v jedné rovině zaostření. Např. když fotím v ZOO přes plot nějaké zvíře, tak mám ostré zvíře a rozmazaný plot, nebo při špatném zaostření rozmazané zvíře a ostrý plot (vždy je na fotce něco ostré). Je to opravdu tak?

U mé fotky, kterou jsem sem vkládal - ta s tím čárovým kódem, se nalézaly v bodě zaostření jak část čárového kódu, tak i část tabulky před ním. Po zvětšení fotky je vidět na čárkovaném papíře vespod, kde fotoaparát nastavil rovinu zaostření.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

No, pokud je AF modul rozladěný, tak ve finále nemusí zaostřit nikam - rozbít se může všechno. Pokud ostříš středovým bodem, nemělo by to ostřit jinde, ale tohle vypadá jak kdyby tam byly v akci i další body (což by ale nemělo). Ve tvém případě bych neváhal s reklamací, pokud má stejný problém s několika dalšími objektivy, bude ten problém hlubší a trvalý. Nějaké jiné typy objektivů jsi zkoušel, třeba pevné nebo telata? A jak ten 18-135 funguje při liveview, stejný problém? Je tam sice taky fázové ostření, ale třeba bude poznat nějaký rozdíl.

Nováček
    Registrace
    Oct 2013

Tento problém jsem zaznamenal i u jedné fotky při liveview.
    Každopádně foťák jsem odvezl do AWH. Tam mi na mou otázku odpověděli, že zatím žádnou sériovou vadu hlášenou nemají, ale foťák mi na počkání odzkoušeli. Zhruba po 20 minutách testování se prodavač vrátil a řekl, že je foťák v nepořádku, že zaostří zhruba na jedné z deseti fotek správně. Doporučil mi proto, abych foťák vrátil ve 14 denní lhůtě, která mi ještě neuplynula, s tím, že si mám vzít foťák stejný, ale jiný kus, a pokud by se problémy projevovaly znovu, ať foťák přinesu i s objektivem a oni se pokusí zjistit příčinu tohoto chování.

Zvláští však ale je, že jsem si v jedné prodejně v Praze zkoušel tentýž foťák s tímtéž objektivem a zdálo se mi, že se projevuje stejný problém, jako u mého foťáku, což by mohlo naznačovat nějakou sériovou vadu určitých počtů kusů, které zrovna dorazily v jedné várce do ČR.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

A nebo za to může objektiv. Ten jsi zkoušel jiný? Pokud teda nezkoušeli různé objektivy i při tom testování...

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

18-135 STM je taky dost novinka, a nemusí si z nějakého důvodu rozumět - uvidíš u toho dalšího co vezmeš náhradou, ale chce to ozkoušet i s jinými typy objetkivů, hlavně ty ne-STM. Taková obyč padesátka třeba by mohla leccos prozradit.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Pavel Olivík
    Registrace
    Sep 2010
    Fotografií
    8

...též by mě to zajímalo jestli šlo o vadný kus,jelikož o tomhle setu celkem uvažuji...když tak dej pak info...

Nováček
    Registrace
    Oct 2013

První kus 70D, který jsem si koupil, jsem ve 14 denní lhůtě vrátil a vzal jsem si místo něj jiný kus. Ostření sice bylo o něco lepší, ale problém se projevoval taky. Vzal jsem tedy foťák, dal ho do servisu AWH, kde jsem jim popsal problém a oni, po tom, co si foťák odzkoušeli, mi dali za pravdu, že ostření není v pořádku. Řekli teda, že ostření kompletně překalibrují. Po pár dnech jsem si foťák ze servisu vyzvednul a zjistil jsem, že se ostření chová pořád stejně.
    Divím se, že si toho problému nevšimlo víc lidí, kteří se 70D fotí, všude totiž čtu jen to, jak jsou s ním všichni spokojeni.

Takže jsem se rozhodl, že vrátím i druhý kus, který se mi dostal do ruky, a chvíli počkám buď na to, až se problém vyřeší, nebo koupím úplně jiný model.

Tělo jsem zkoušel s objektivy EF-S 17-85mm, EF 75-300mm a EF-S 18-135mm STM a u všech se ten problém projevoval. Vždycky jsem používal jenom jeden ostřící bod.

Pokud by ses o tomhle něco někde dozvěděl nebo dočetl, byl bych rád, kdybys mi dal vědět, dík.

Nováček
    Registrace
    Jan 2014

Citace Původně odesláno od Pavel Olivík Zobrazit příspěvek
    ...též by mě to zajímalo jestli šlo o vadný kus,jelikož o tomhle setu celkem uvažuji...když tak dej pak info...

Mám jeden poznatek. Koupil jsem tento Camon 70D a problémy jsou následující v porovnání s Canon 600d.
    Ostření v horších světelných podmínkách je trgické stejně jako kresba a šum.
    Barvy se jeví jako vyšisované, dost přeexponované a to na všechny režimy měření.
    Ostrost a kresba je za dobrého osvětlení výborná ovšem jakmile se zatáhne obloha nebo trošku přitmí je to konec s kresbou i s ostrostí.
    Vyměnil jsem kus za jiný a stejný problém. Poté jsem jej poslal do AWH napsali mi že fotoaparát zkalibrovali a seřídili - ovšem výsledek je stejně zoufalý.
    Takže jsem učinil poslední pokus a dnes odeslal fotoaparát na prodejci který se zavaázal vyměnit za nový.
    Mám ovšem pocit že jde o vadu celé řady a tak pokud se to nezlepší rozhodně pošlu nazpět s vrácením peněz a pořídím jiný model i za cenu příplatku. Ovšem dilema je jaký 7D je už zastaralý
    60D se mi nelíbí a 5d je drahý.
    Podotýkám že jsem použil Tamron sp af 17-50/2,8 vc di - canon 70-200 L f4 usm a canon 100-400 4,5-5,6 L UUD is usm s ud členem (novější verze).
    NEJLEPŠÍCH VÝSLEDKŮ DOSÁHL TAMRON - L SKLA NIC MOC.
    Šum - kresba - autofokus - barevné podání jak JPG tak RAW vše oproti 600D zoufale nekvalitní.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Pavel Olivík
    Registrace
    Sep 2010
    Fotografií
    8

...jsem tu na skok...

...asi jste pánové sáhli na špatné kusy...70D mám krátkou chvíli,zatím jsem žádné negativní vlastnosti nezaregistroval...zatím jsem spokojený,ale určitě ho musím ještě dost otestovat...takže určitě se podělím o zkušenosti...

Nováček
    Registrace
    Jan 2014

Citace Původně odesláno od Piere Zobrazit příspěvek
    Mám jeden poznatek. Koupil jsem tento Camon 70D a problémy jsou následující v porovnání s Canon 600d.
    Ostření v horších světelných podmínkách je trgické stejně jako kresba a šum.
    Barvy se jeví jako vyšisované, dost přeexponované a to na všechny režimy měření.
    Ostrost a kresba je za dobrého osvětlení výborná ovšem jakmile se zatáhne obloha nebo trošku přitmí je to konec s kresbou i s ostrostí.
    Vyměnil jsem kus za jiný a stejný problém. Poté jsem jej poslal do AWH napsali mi že fotoaparát zkalibrovali a seřídili - ovšem výsledek je stejně zoufalý.
    Takže jsem učinil poslední pokus a dnes odeslal fotoaparát na prodejci který se zavaázal vyměnit za nový.
    Mám ovšem pocit že jde o vadu celé řady a tak pokud se to nezlepší rozhodně pošlu nazpět s vrácením peněz a pořídím jiný model i za cenu příplatku. Ovšem dilema je jaký 7D je už zastaralý
    60D se mi nelíbí a 5d je drahý.
    Podotýkám že jsem použil Tamron sp af 17-50/2,8 vc di - canon 70-200 L f4 usm a canon 100-400 4,5-5,6 L UUD is usm s ud členem (novější verze).
    NEJLEPŠÍCH VÝSLEDKŮ DOSÁHL TAMRON - L SKLA NIC MOC.
    Šum - kresba - autofokus - barevné podání jak JPG tak RAW vše oproti 600D zoufale nekvalitní.
    Takže další zpráva o 70D .
    Prodejce přijal reklamaci a potvrdil výměnu. Bohužel nalezli nějaké drobné otisknutí destičky pro stativ a tím pádem výměna není možná. Takže poputuje opět do AWH A BUDU SE MODLIT ABY TO OPRAVILI.
    POKUD NE ASI JSEM VYHODIL 25000KČ OKNEM.

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Tak tento problém s ostřením mám také :-( Tři roky jsem fotil s Canonem 550D + objektiv set canon 18-135 a objektiv tamron 70-200 F/2,8. Hrozně jsem se nadchnul kvalitou a koupil Canon 70D ..... a přišlo velké zklamání. Kvalita fotek ani zdaleka neodpovídá starému Canonu, natož aby byla výrazně lepší a 80% fotek musím mazat, nyní mi přišel z reklamace a problém se zlepšil jen neznatelně. Takže budu muset udělat nové zkušební fotky a fotoaparát budu odesílat znovu. Kolikrát nevím zda je ta fotka špatně zaostřená nebo je to šum způsobený vysokým ISO ( a to fotím od 100 do 800 ) - v každém případě pro mne velké zklamání :-(

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

A nějaké fotky v plném rozlišení by nebyly? Nedá mi to, ale nepoznat rozdíl mezi špatně zaostřenou fotkou a šumem při vyšší citlivosti ISO, tak to dle mě nebude chyba ve foťáku.

Nováček
    Registrace
    Feb 2014

Zdravím, Canon 70D jsem si koupil loni na podzim a s téměř nejlepšími objektivy CANON co se dá 17-55 F2.8 USM, 70-200 F2.8 USM, předtím jsem dlouhé léta měl zrcadlovku Sony A1 10Mpix a čekal jsem popravdě bomby a dostavilo se obrovské zklamání Jen doplním, fotím přes 10 let, svatby a další různě věci a s foťákem fakt umím. S tímhle nejsem schopen vyfotit ostrou fotku, to je spíše výjimka, fotky šumí i jen při trochu vyšším ISO a celkově kvalita fotek je mizerná takový barevný rozmazaný šum, na doporučení megapixelu jsem provedl factory reset, ale stejné. Popravdě kvalita na A100 byla někdy lepší. Koukám a popravdě jsem rád, že nejsem sám, ale obávám se, že to nemá moc řešení jak vidím. Peníze mi již zřejmě nevrátí, při prodeji prodělám a ještě mi hrozí, že na mě někdo bude naštvaný... Marně doufám, že by to mohl řešit novější firmware, ale zatím není. Tak alespoň někomu to včas pomůže.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. příslušenství do začátku ke Canonu 500D
    Od Draken v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-07-2014, 13:42
  2. Kompakty: Problém s ostřením: Fujifilm X-S1
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 25-04-2014, 17:14
  3. Koupe Canonu G15 v Cine?