Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jak dostat záznam VHS do PC ???? Koukal jsem se, ale nic jsem tady nenašel. Bestdrak

bestdrak (1)|28.10.2013 18:21
Koukal jsem se, ale nic jsem tady nenašel. Potřebuji dostat VHS záznam do PC a nemohu vyžít cizí pomoc. Děkji za radu. Bestdrak
Rellik (1136)|28.10.2013 19:46
Postačí dokoupit jakýkoliv TV tuner do PC, který má možnost připojit vnější zdroj signálu. Nakopíroval jsem tak už několik VHS do PC... Například http://interlink.tsbohemia.cz/aver-tv-twinstar-pci-e-dtv-receiver-a188-_d113415.html Pokud by šlo pouze o možnost nahrávání videí z VHS mohl bych nabídnout můj bývalý tuner (nemá DVB-T a tak jsem ho vyřadil) za pár korun. Musel bych ale pohledat káblík, který umožňuje připojení cinch konektory videa a audia. Pokud bys měl zájem písni mi SZ a zkusil bych to pohledat.
Symbio (53)|5.11.2013 13:06
Existuju aj firmy co ti to urobia. Staci pohladat.
arkij (95)|8.11.2013 16:53
Je to téma, jež se řeší opakovaně na sdruženém TV Freaku, takže Tě tam nejdříve nasměruju a trochu se Tím pročti.

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35520-Strih-a-prace-s-videem-VHS-PC-JVC-HRS7500-Aver-TV-DVD-EZMaker-7co-dalej
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33181-Stazeni-zaznamu-z-VHS a ještě i jinde

Jinak platí, že pokud z toho chceš dostat alespoň něco trochu koukatelného, musíš použít kvalitní A/D převodník jež se pohybuje v ceně kolem 10 tisíc a více (například něco od Canopusu), nebo to stáhnout přes kameru (DV nebo Digital8) jež má otevřený analogový vstup, nebo si to nechat někde udělat.

Záleží na množství a cennosti toho záznamu, někdy se vyplatí investice do převodníku, někdy půjčení kamery (nebo koupě v bazaru), někdy nechat si to udělat.

Všechny ostatní varianty typu " .. tuner... " apod za pár korun dávají výsledek odpovídající té ceně.
Rellik (1136)|9.11.2013 08:05
Z (nekvalitního) VHS (VHS-C) záznamu nedostaneš kvalitní i kdyby sis koupil zařízení za statisíce. Vím o čem mluvím. K tomu opravdu stačí tuner za pár stokorun a dobře nastavit kompresi ukládaného digitálního videa. Zkusím pohledat nějaké video z VHS-C a ukousnu nějakou ukázku...
arkij (95)|9.11.2013 16:29
[QUOTE=Rellik;28088]Z (nekvalitního) VHS (VHS-C) záznamu nedostaneš kvalitní i kdyby sis koupil zařízení za statisíce.[/QUOTE]

To netvrdím ale pokud se jedná třeba o cenné rodinné záznamy, není třeba je ještě více "zprasit". Věř mi, už jsem těch převodů udělal dost a mám k dispozici obě varianty, jak TV modul, tak A/D převodník v kameře a měl jsem i ten převodník v PC, takže mám porovnání.
[QUOTE=Rellik;28088]dobře nastavit kompresi ukládaného digitálního videa[/QUOTE]
To je právě ono, je třeba záznam zachytit buď bez komprese, nebo alespoň s minimální kompresí po jednotlivých snímcích a ne jako Mpeg, kde jsou jen klíčové snímky celé a ostatní dopočítávané, což je formát, jež Ti nabídnou ty moduly.

Pakliže mu ale na těch záznamech příliš nezáleží, může to být "šumafuk" a pak poslouží i ten TV modul.