Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon D3100 + 18-55 DX VR vs. Canon EOS 1100D + 18-55 mm II

Draken (36)|11.11.2013 13:49
Ahoj,

pokud vezmu duel Nikon D3100 + 18-55 DX VR vs. Canon EOS 1100D + 18-55 mm II, která ze zrcadlovek vítězí v obrazové kvalitě a je více noob friendly?

díky za rady ...
nephilim (353)|11.11.2013 16:14
Záleží na tom co na zrcadlovce preferuješ. Osobně bych vzal Nikon a není to tím, že jsem Nikon pozitivní. Když mi kamarádi a známí kladli před několika lety stejnou otázku, v době, kdy obě zrcadlovky byly čerstvě na trhu, osahal a odzkoušel jsem si obě. Vítěz byl Nikon, ale o pověstná prsa vietnamské tanečnice ;) Popis důvodů by vydal na menžší receni, ale těch je na netu dost a dost. Bylo by to tedy nošení dříví do lesa.
Draken (36)|15.11.2013 11:39
nevím jaký máš na to názor ale mohu sehnat Canon EOS 500D + s objektivem SIGMA 17-70 za 6500kč od jedné slečny co jej použivala jen na škole a má nafoceno do 10 000 snímků...
Sakini (1174)|16.11.2013 03:10
Pětistovka nikdy nebyla zrovna něco extra, vyvážení bílé rádo blblo, docela šumí, slabší barvy, rád přeexponovává - ale za tu cenu, s univerzálním objektivem, a jak se zdá ve velmi zachovalém stavu, to je jednoznačně přesvědčivá nabídka. Takhle, ona to je sice slabší zrcadlovka, ale určitě ne vyloženě špatná a dá se s ní normálně fotit, jen je otázka kolik tě bude stát. A za šest a půl tisíce sotva koupíš ten objektiv. Pokud ti bude vyhovovat pocitově, tak ho můžeš klidně používat.
Draken (36)|16.11.2013 21:50
[QUOTE=Sakini;28144]Pětistovka nikdy nebyla zrovna něco extra, vyvážení bílé rádo blblo, docela šumí, slabší barvy, rád přeexponovává - ale za tu cenu, s univerzálním objektivem, a jak se zdá ve velmi zachovalém stavu, to je jednoznačně přesvědčivá nabídka. Takhle, ona to je sice slabší zrcadlovka, ale určitě ne vyloženě špatná a dá se s ní normálně fotit, jen je otázka kolik tě bude stát. A za šest a půl tisíce sotva koupíš ten objektiv. Pokud ti bude vyhovovat pocitově, tak ho můžeš klidně používat.[/QUOTE]


tak koupen vypadá opravdu supr, jako bonus 4Gb karta za to, že prý už nemá krabici, docela milá slečna, vzhledem k nulovým zkušenostem se zrcadlovkou jsem se s tím sžíval nějakou chvíli ale i tak fotky vypadají dobře... teď už jen trénovat a číst .-)

díky