Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Blesky a osvětlení: externí blesk

Neregistrovaný (0)|30.11.2013 00:18
Tazatel:

Znění dotazu: Dobrý den mám fotoaparát D7000 s objektivem 18-105 a zvažuji koupi blesku pro běžné focení - děti doma, v protisvětle....vybírám mezi NIKON SB-700 a METZ blesk MB 58 AF-2 pro Nikon. Cenový rozdíl jsem našel cca 1000 Kč což není zase tak moc. Zajímá mě také ovládání a samozřejmě parametry těchto blesků.
Rellik (1136)|30.11.2013 09:12
Pokud je rozdíl "pouze" 1000,- určitě vem originál nikon. Budeš mít jistotu, že bude podporovat všechny deklarované funkce. Konkrétně tento model (SB-700) jde odpalovat i na dálku, takže se dá říct, že pak budeš mít blesky dva - jeden na těle fotoaparátu a druhý (SB-700) někde na stativu. ;) Jinak ovládání je jednoduché a nastavení i přes absenci češtiny v menu je jasné a přehledné. Můžu jen doporučit!
Kvíčala (0)|30.11.2013 11:43
Jedná se také o výkon blesku, kdy METZ má směrové číslo 58 a NIKON "pouhých" 38.
http://www.metz-foto.cz/metz-katalog/mb-58-af-2-digital/
http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/speedlights/speedlight-sb-700
díky za každou radu
Rellik (1136)|30.11.2013 12:46
Směrné číslo je sice pěkné, ale kdo využije plnou sílu blesku? V drtivé většině případů nikdo nikdy. Síla blesku je řízena systémem TTL a většina fotek tak jede sílou blesku tak kolem 50% celkového výkonu. Takže pokud někdo nefotí v úplné tmě, kde chce mít osvětlenou co největší vzdálenost, tuto sílu nevyužije. Taky jsem tam nenašel informaci o dálkovém odpálení blesku, což se občas celkem hodí. Já jsem taky uvažoval o nějaké alternativě a myslím, že to byl taky tento Metz. Pak jsem narazil na nějakou zahraniční stránku kde zrovna tyto dva modely byly mezi sebou v testu a v tom tmavém prostředí nebyl o tolik výkonnější než by měl... Bohužel už je to asi rok a odkaz už nevím.. Nicméně je hlavně na uživateli, pro který se pak rozhodne.