Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon P330 nebo Olympus XZ-2?

tomino007 (2)|14.12.2013 17:07
Dobrý den,
otázka je jednoduchá. :)

Nikon P330 nebo Olympus XZ-2 a proč?

Díky předem za tipy, postřehy...
Pavel Matějka (394)|14.12.2013 18:26
tomino007 (2)|14.12.2013 23:20
Díky za odpověď. Parametry si umím zjistit sám, recenze přečíst taky, zajít si do prodejny a osahat foťáky taky....

Ale spíš mi šlo o to, jestli tu někdo nemá zkušenost s fotkami samými z jednotlivých modelů. Spokojenost s jejich kvalitou, postřehy, nějaké neduhy atd. ;-)
Pavel Matějka (394)|15.12.2013 08:44
Pokud si myslíš, že je někdo měl oba a dokáže ti je porovnat líp, než tyhle recenze, klidně si to mysli, IMHO se ale nedočkáš.

Za sebe můžu jen říct, že si chci jako další foťák pořídit právě XZ-2, ale nespěchám na to, čekám, jestli do jara spadne cena ještě o tisícovku, když teď přijde na trh Stylus 1. Hlavním důvodem pro volbu XZ-2 je pro mě právě světelnost, která často umožní držet se na ISO 100 tam, kde jiná hračka musí na 400, možnosti ovládání a nakonec porovnání obrazu při ISO 800 a 1600 na serverech jako je dpreview s obdobnými přístroji. Navíc ještě poslední, asi tři týdny starý firmware by měl zlepšovat právě autofokus za šera, což je jedna z největších výtek v recenzi. Příznivá cena proti jiným profikompaktům je pak třešničkou na dortu. Na druhou stranu, pro P330 může mluvit jeho váha a rozměry, ale tu jeho rychlost bych, zvyklý na zrcadlovky, nerozdýchal. To bych spíš hrábl po Canonu S120 nebo šetřil na Sony RX100, kdybych chtěl opravdu malý kompakt.

Samozřejmě neznám tvoje priority, to už si musíš srovnat v hlavě sám, co potřebuješ nebo chceš.
Komo (840)|15.12.2013 10:09
XZ-2 bol aj jeden z mojich kandidatov. Nakoniec som sa rozhodol pre inu kategoriu (csc), ale keby som chcel nejaky kompakt v tejto cenovej hladine, beriem ho. Okrem dobrej optiky a svetelnosti , ovladania, sa mi na nom pacilo, ze dokaze rozostrit pozadie( na pomery kompaktov), ma vyklopny a oproti Penom vacsi displej, na ktorom sa da ostrit a exponovat dotykom. Bol som si ho vyskusat aj v obchode a urobil na mna dobry dojem.
Milan Šurkala (3381)|15.12.2013 15:40
[QUOTE=tomino007;28417]Díky za odpověď. Parametry si umím zjistit sám, recenze přečíst taky, zajít si do prodejny a osahat foťáky taky....

Ale spíš mi šlo o to, jestli tu někdo nemá zkušenost s fotkami samými z jednotlivých modelů. Spokojenost s jejich kvalitou, postřehy, nějaké neduhy atd. ;-)[/QUOTE]

Tak kvalitu fotek snad dokážeš posoudit sám (navíc každému se líbí něco jiného - objektivní hodnocení není úplně snadné, někdo musímít detaily i za cenu vyššího šumu, někdo naopak bude mít raději rozpatlanou fotku, hlavně, když tam nebude žádný šum, někdo potřebuje naprosto reálné barvy, někdo naopak hodně živé barvy...), v recenzi jich je spousta, navíc se snažím o to, aby tam byl dostatečný počet podobných fotografií pro zajištění alespoň nějaké možnosti srovnání. Recenze obvykle obsahuje spoustu postřehů a neduhů (občas i nějaké to srovnání), od toho je to taky recenze, aby tyto informace přinášela. Tak mi není jasné, jaké informace navíc ještě vlastně chceš.
olyx (4)|12.1.2014 00:13