Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: pomoc při výběru

Neregistrovaný (0)|15.12.2013 11:31
Tazatel: Vladislav Kůla

Znění dotazu: Dobrý den. Prosím o radu. Který z těchto má lepší video. Jde mi jen o to zachytit syna jak rozbaluje dáry a zfoukává svíčky nic složitého a chci to přehrávat na full hd televizi, a aby to šlo na počítači alespon základně upravit. dkuji

Sony Cyber-shot DSC-WX200 versusPanasonic Lumix DMC-SZ9
Begy_cz (537)|15.12.2013 12:21
SONY senzor 1/2,3" (7,77 mm) a 18Mpx - čili mini senzor s vysokým rozlišením = ten foťák bude mít problémy se světlem. Bude neúměrně zvyšovat ISO a generovat v obraze šum - výsledek bude rozpatlaný, hnusný
Navíc za 4500Kč je to prostě nesmysl....

Lumix DMC je na tom poměrně podobně. Opět za 4500Kč to osobně považuji za nesmysl


chcete točit video na foťák??? - proč????

když už tuhle uchylárnu asi bych sáhnul po Nikon COOLPIX S2750
Neregistrovaný (0)|15.12.2013 12:47
má větší užitnou hodnotu,můžu i fotiti, to prej kamery maj ty fotky horší a jsou drazší.

já myslel ( po přečtění tuny názorů), že na jednoduchá videa my tohle postačí, jsem začátečník, tak se mi nechce kupovat něco dražšího nebo tu kameru, když jí pak vytáhnu jednou za měsíc, a stím fotakem můzu i fotit a vejde se mi do kapsy

k tomu nikonu si dovolím jenom říci přes mou záčatečníckou neznalost, má to jenom HDReady (1280x720) a nenašel jsem hdmi zdířku na propojení s televizí

já zas nemusím tolik šetřit mám na to 6000 ale do toho se musí vejít pamětovka i hdmi kabel a tu sonku jsem našel na digi obchodě za 4 490 i s pamětěvkou 16 gb

děkkuji za odpověd
Milan Šurkala (3381)|15.12.2013 15:47
Na video určitě Sony WX200 (obecně je to fotoaparát, který doporučuji při zadání, které je limitované cenovkou 5000 Kč - takový jednooký se zákalem mezi slepými, nic moc lepšího se za tyto peníze sehnat nedá). Fotoaparáty Sony s CMOS snímači mají opravdu velmi slušné video, velmi dobrý autofokus i stabilizaci. Ten 18MPx snímač sice není věru žádný zázrak pro fotky, ale má pěkné živé barvy, fotoaparát disponuje solidní automatikou a v podstatě hlavními problémy fotoaparátu je nízká výdrž na baterku a červené odlesky v protisvětle (toto ale trápí spoustu kompaktů). Každopádně na natáčení videa v interiérech obecně pozor. Při těch světelnostech objektivu, které kompakty obecně mají, je trochu problém zajistit dostatečně expoziční čas a video může být tmavé, proto bych dbal na aspoň trochu rozumné osvětlení.
Mirda4 (79)|15.12.2013 16:03
Já osobně bych 4500,-Kč za tyhle přístroje nedal. Kvalita fotek i videí v místnostech při umělém osvětlení je nevalná. Na Full HD bych se vykašlal, při těchhle parametrech (optika, snímač) je to jedno, jestli to bude HD nebo FHD, to bych pořídil klidně Lumix SZ3 a udělá to podobné výsledky a máš ušetřené 2000,- Kč. Paradoxem je to, že například Nikon 1 J1 (ač to již není kompakt) , který se dá pořídit ve výprodejích za 5000,-Kč má výstup videa jako kamery v hodnotě 15 tisíc Kč, fotografie jsou taky velmi slušné a navíc možnost výměny objektivu není k zahození. Kompakty jsou dnes s kvalitou výstupu velmi bídné a bohužel to člověka začne štvát až v momentě, kdy si na PC prohlédne první fota a na TV první videa.