Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 19 z 19

Téma: Výběr (bez)zrcadlovky do 15000,-

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Komo Zobrazit příspěvek
    Ak ma spominany Nikon aj Nex rovnaky snimac, budu aj podobne fotit.
    To že mají stejný čip neznamená, že budou podobně i fotit. Všechno záleží na grafickém procesoru, který zpracovává obrazové data z čipu. Každý výrobce má své algoritmy a patenty pro složení výsledné fotky, takže i když mají stejný čip můžou být rozdíly velké. To je jako když jsem měl škodu 100 s originálním motorem (grafickým čipem), který jsem následně vyměnil za motor (grafický čip) ze škody 120. Auto (snímač) bylo stejné ale výkon (kvalita fotky) úplně někde jinde.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele Mirda4
    Registrace
    Jan 2012
    Fotografií
    5

Za mě se přikláním k D5100. Možná to není taková uživatelsky příjemná hračička jako dnešní CSC (i když jak si člověk na menu zvykne, pak už tam najde a změní poměrně rychle cokoliv), větší rozměry (ty osobně beru jako výhodu, J2 držím v ruce 15 minut a mám křeč, kdežto s D5100 je to držení na delší dobu relativně v pohodě) a za další plusy beru u D5100 velmi dobrou výdrž akumulátoru a hlavně dobré optické kvality základního objektivu 18-105. Já zatím ten rok co D5100 mám používám taky jen tenhle základní objektiv, ale fotky z toho dokážou lézt pěkné, fotil jsem s ním jednu menší svatbu a novomanželé byli spokojení, dá se z toho vytřískat opravdu hodně. A výhoda je, že když si budu chtít dokoupit slušnou pevnou pětatřicítku nebo padesátku, tak oba jsou po necelých pěti tisících korunách a nadělá se s nimi spousta radosti, to u SONY těžko najdeš.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Auto (snímač) bylo stejné ale výkon (kvalita fotky) úplně někde jinde. [/QUOTE]
    A uvidi ten rozdiel aj rodinny amater, co si prezera fotky na TV?( Ak teoreticky predpokladame rovnaku kvalitu objektivov). A je ten pripadny rozdiel pre neho vyznamny? A v com konkretne mozu spocivat tie pripadne velke rozdiely v kvalite fotky? Ja nemam tolko skusenosti, preto sa pytam.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

tomas.pikous: Staci ak si precitas zaver http://www.digimanie.cz/recenze-prof...adlovka/3852-8 . Podobne nazory od fotografov som cital aj na inom webe. pravda, je tam aj burliva diskusia.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Výběr low-endové zrcadlovky
    Od chytra111 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 113
    Poslední příspěvek: 20-07-2014, 16:41
  2. Tipy na výběr zrcadlovky
    Od K.A.R.E.L v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 10-04-2014, 17:13
  3. Výběr zrcadlovky do 10000,-