Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: délka videa max 10 minut?

Neregistrovaný (0)|7.1.2014 22:06
Tazatel: marttoni

Znění dotazu: Dobrý den,mám dotaz ohledně délky videa u fotoapáratu Sony DSC-W170. Po spuštění je délka videa max 10 minut,pak se foťak sám vypne. Nikde v návodu jsem k tomu nic nenašel a v menu foťaku rovnež ne. Je vážně možné,že max délku nelze změnit i když na displeji je zobrazeno volné místo pro třeba i více jak 3 hodiny? Nikdy před tím jsem tuto funkci nepoužíval a tak jsem trochu zaskočen. Díky předem za objasnění.

Fotovýbava, které se dotaz týká: Sony DSC-W170
Komo (840)|7.1.2014 22:38
Nesignalizuje prehriatie? A ma vobec taku kontrolnu ikonku?
marttoni (5)|7.1.2014 22:56
Právě jsem to znovu vyzkoušel a nic to nesignalizuje, přesně po 10. minutách se záznam videa zastaví. Pak zůstane foťak jakoby v pohotovosti a za zhruba dvě minuty se zasune objektiv a kompletně se foťak vypne. Prolezl jsem manuál a žádnou kontrolku na přehřátí nemá a po těch 10. minutách není foťak ani teplý. Vypadá to na vlastnost toto foťaku při pořizování videa....
Komo (840)|7.1.2014 23:24
A potom ked sa vypne, da sa vzapati zapnut a znova nahrava tych 10 minut?
marttoni (5)|7.1.2014 23:46
Ano,po vypnutí lze opětovně ihned nahrávat....kolikrát chci,ale vždy jen těch 10minut :-(
Komo (840)|8.1.2014 00:10
Teraz som nieco vygooglil. Podobny problemy , aj ked s inymi fotoaparatmi znacky Sony popisujuj aj ini. Takze je to normalne. Mozes este vyskusat nejaku rychlu kartu, padol tam taky tip.
Begy_cz (537)|8.1.2014 07:27
co vím tak jde o to, že pokud umožňuje zařízení nahrávat video (delší dobu) tak je bráno do jiné kategorie a tam jsou pak jiný licenční poplatky. Asi to trochu pletu, ale zjednodušeně řečeno - jde o softwarové omezení.
Např moje D5000 umí tuším max 5minut (i když jsem to ještě nikdy nepoužil....)
Sakini (1174)|8.1.2014 07:44
Daňové zatížení, které se týká zařízení která dokážou natáčet video 30 minut a déle. Proto to obvyklé omezení na 29 minut. Ale délka záznamu může souviset i s maximální velikostí souboru, pokud je video kvůli své charakteristice příliš "hutné" dokáže ty max. 4 GB zaplnit dřív. Nebýt nastavení výrobce mohlo by to nahrávat pořád, ostatně neoficiálními firmwary se toho dá dosáhnout, např. u Canonu.
D5000 má omezení podle oficiálního tvrzení z jiného důvodu - kvůli hrozbě přehřátí senzoru při příliš dlouhé době v Live View. Těžko říct jestli je to opravdu možné, když systém tě tak dlouho ani v LV nenechá a po třiceti minutách ho sám ukončí, když v něm jsi.
kultus (1295)|8.1.2014 08:27
sony NEX 5R ma taky omezeni na 29minut
Pavel Matějka (394)|8.1.2014 08:31
Omezení na 29 minut je běžné kvůli evropským clům - zařízení s videem 30 minut a víc je videokamera a platí se z něj vyšší clo. Ale 10 minut, to musí být z nějakých technických důvodů. Jak je velký ten soubor s 10 min videem?
Komo (840)|8.1.2014 09:48
V jednej zahranicnej diskusii som cital, ze subor je obmedzeny na 2 GB. Vzapati dalsi oponoval, ze ked mu fotak po 10 min vypne, subor ma len do 1 GB. A starsie fotaky vraj nahravali neobmedzene. CHlapik napisal do Sony a dostal alibisticku odpoved. Zrejme to bude obmedzene softverovo z komercnych dovodov.
Komo (840)|8.1.2014 09:50
[QUOTE=kultus;28667]sony NEX 5R ma taky omezeni na 29minut[/QUOTE]
A skusal si , ci tolko vydrzi? Mne moj 5 T nie. Skor sa prehreje.
marttoni (5)|8.1.2014 10:47
Díky všem za objasnění,halt je to foťák a ne kamera. Velikost toho 10.minutového souboru je 208MB při 17 snímků za sekundu (střední kvalita). Zkusil jsem i nejnižší (8 snímků/s) a velikost je 52MB a opět jen 10 minut záznam. Takže si myslím,že rychlost karty na to asi mít vliv nebude,jak někde četl Komo. Bohužel rychlou kartu mám jen 32GB a takovou velikost zase nepobere foťak (max 16GB)...
Pavel Matějka (394)|8.1.2014 11:13
Na 16 GB kartě (SDHC) je maximální možná velikost souboru 4GB. Takže kvůli tomu to není.
Sakini (1174)|8.1.2014 11:39
To bude spíš kvůli tomu že Sony prodává i širokou řadu camcordérů - limit deseti minut mají i další podobné dřívější Cybershoty. Prostě si nechtěli parazitovat na vlastních low-endových kamerách. Chceš točit? Kup si ještě tohle. V tomhle případě to je zřejmě jen a pouze marketingová strategie, ale třeba W730 už má jako limit udáno 29 minut, takže s tím zřejmě časem přestali. Ona stosedmdesátka je taky nějaký ten rok stará (pět přesně řečeno).
marttoni (5)|8.1.2014 11:46
Ano foťak už je postarší, ale to k čemu jsem tu funkci chtěl použit nezachrání ani nový model. Potřeboval bych více i jak těch 30 minut. Myslel jsem, že video bude natáčet do zaplnění media. A je to přesně jak píšeš. Výrobce potřebuje prodávat i kamery...
Milan Šurkala (3381)|8.1.2014 17:14
Pokud chceš více než 30 minut v kuse, tak si musíš koupit kameru. Jak již bylo řečeno, kvůli clům na kamery fotoaparáty nezvládají více než 29 minut (jak je vidět, některé ani to ne, ale těžko říci, z jakých důvodů). Každopádně 30 minut a více = kamera.
marttoni (5)|8.1.2014 20:35
Ano teď už to naprosto chápu, v prvním momentě jsem to jen nedokázal pobrat logicky a další možné souvislosti jsem nedomyslel. Nikdy jsem se o video z fotoaparátu nezajímal a tak jsem ani nevěděl, že i dnes u nejnovějších modelů je délka videa limitována časově. Děkuji všem za vyjasnění :-)