Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Širokoúhlé objektivy

been (3)|10.1.2014 21:45
Prosím o radu jaký zvolit objektiv z těchto dvou možností. Je to na Canon EOS 1100D.
http://www.megapixel.cz/tamron-sp-af-10-24-mm-f-3-5-4-5-di-ii-ld-aspherical-if
http://www.megapixel.cz/tokina-at-x-af-12-24-mm-f-4-pro-dx-ii-kopie-cz
jde mi hlavně o optickou kvalitu - kresbu, ostatní tech. parametry pro mne nejsou až tak rozhodující. Může mi někdo prosím poradit na základě zkušeností který je lepší?
piter (146)|12.1.2014 10:53
urcite tokina, ak ti nebude vadit stratit tie 2mm rozsahu (nie je to malo). este je tu sigma 10-20, tu mam ja. tiez je horsia ako ta tokina, ale urcite lepsia ako ten tamron. a najsamlepsia volba by bola tokina 11-16. mozno o cosi drahsia, ale svetelnost 2,8 (nema moc zmysel, az kym neskusis fotit napr. hviezdy) a straca len 1 mm. tot moj nazor
been (3)|13.1.2014 19:11
Tak jsem udělal asi koninu, protože už mám doma Tamrona, musel jsem se rychle rozhodnout. Bohužel teď vidím, že se v těch názorech Tokina - Tamron shodujete. No snad to pro ty mé začátky nebude tak propastný rozdíl. Táhne mě to ke krajině. Začínám na Canonu Eos 1100D, seťáku jsem se rychle zbavil. Mám teď k tomu padesátku a hledal jsem nějaké široké sklo. Nebo snad do budoucna přejdu na nějaké pevné sklo, tam to bude asi s tou kvalitou kresby nejlepší? Každopádně dík za názor. Mj. pěkné fotky na Flickru.
Pavel Olivík (160)|13.1.2014 20:40
...jsem majitelem toho Tamronu co máš...jsem spokojený,jelikož ohnisko 10 mm využívám především u noční fotografie...každopádně si myslím,že pro amatérské využití je tento objektiv dostačující...pak je otázka jestli si s tím objektivem dokážeš vyhrát...měl jsem možnost porovnat Tamron s Canonem a neviděl jsem tam nějaký propastný rozdíl,takže budeš určitě spokojený...
piter (146)|13.1.2014 21:44
koninu si urcite neurobil, to sa neboj. rozdiely nie su velke, ako pise Pavel.
been (3)|13.1.2014 22:48
dik za povbuzeni, jdu eperimentovat, taky si myslim ze jen technika neni vse.
bedo. (70)|14.1.2014 14:48
technika je tiež dôležitá, akurát tá nehmotná oveľa viac, ako tá hmotná... ;)