Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Kdo soutěží, vyhrává - nebo spíše ne?

Petr S. (328)|17.4.2009 11:31
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Kdo soutěží, vyhrává - nebo spíše ne?

Již nějakou chvíli probíhá soutěž Foto-Vize, kterou zaštiťuje české zastoupení Canonu spolu s firmou Centrum FotoŠkoda. Ale co vy? Jste soutěživí a nenecháte si žádnou takovou ujít, nebo si myslíte, že stejně nevyhrajete, a tak se ani neúčastníte? A vyhráli jste už někdy něco? Ať už si o soutěžích všeho druhu myslíte cokoliv - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Milan Šurkala (3381)|17.4.2009 12:20
Mně se osvědčil postup si raději na to, co chci, vydělat :-) Vyhrál jsem pouze v jedné soutěži v kreslení na autosalonu, ale to je tak 12 let zpátky.
Petr S. (328)|17.4.2009 12:26
Vyhrát by nebylo špatné, to rozhodně ne, nicméně mám podobnou zkušenost. Lepší si našetřit a koupit si to, co chci...

Já osobně jsem vyhrál jednou jedinkrát (a už je to opravdu hooodně dávno) padesát korun na jeden los. Na druhou stranu je ale rozdíl, jestli se jedná o soutěž, kde jde pouze a jen o štěstí (na způsob loterie), či vyhrává ten, kdo předvede něco nejlepšího. ;)
Neregistrovaný (0)|17.4.2009 13:20
Taky spíš raději našetřím. Ale pokud se jedná o soutěž kde má člověk ukázat co umí a má šanci vyhrát něco, co se mu hodí, tak proč ne. Taky se občas zúčastním nějaké té klikací sůtěžena netu. Zde se mi jednou podařilo získat druhé místo. No ale žádná velká výhra to nebyla. První cena byl nějakej nabušenej mobil, druhá snowboard a třetí už nevím co. Na to, že se jednalo o soutěž ve spolupráci s nejmenovaným internetovým obchodem zaměřeným na IT, mě výhra zrovna nenadchla.
Csorky (0)|17.4.2009 19:28
tak ked nieco naozaj chcem, tak si ozaj našetrím a nebudem sa spoliehať že to niekedy vyhrám...avšak do súťaží sa niekendy aj ja zapájam... hlavne do takých tých tombol kde vyhrjú všetci nejakú nepraktickú hlúposť čo potom prinesú o rok naspať aby to vyhral niekto iný z toho mam naozj velkú radosť. Do porovnávacích súťaží vstupujem velmi opatrne a pozeram hlavne na organizatorov lebo sa často stáva že nevyhrá ten najlepsí ale domáci alebo známy...čo sa týka canon-fotoškoda tam by som sa asi tohto nebál. je to predsa iná trieda a úroveň (aspoň v mojich očiach) keď si myslím ,že patrím aspoň do lepšej polovice zúčastnených tak neváham a vstúpim do súťaže, možno naozaj vyhrám a poteší ma to, alebo nevyhrám a nič sa nestane...niet čo stratiť...podla mna...
Neregistrovaný (0)|17.4.2009 22:26
Mňa tie súťaže celkom bavia. Viackrát som sa zúčastnil viacerých vedomostných súťaží na https://www.svethardware.cz a postúpil do zlosovania. Ale smola - nikdy som tam nič nevyhral :-(.
Podarilo sa mi však vyhrať 2x krát v súťažiach na http://www.pcspace.sk. Tuším v roku 2005 som vyhral balík (5 ks DVD medií) a minulý rok CPU AMD Phenom X4 9950 Black Edition (súťaž s kupónom z časopisu PC Space). Bol som šťastný ako blcha :-).
David Kužel (25)|17.4.2009 22:52
Jak jsem v průběhu let zjistil, co se týče soutěžení, mám karty jasně rozdány. Jsem chronický nevyhrávač a pochybuj, že se to někdy změní :). Každopádně sem tam zkusím štěstí, ale spíš si vždycky ověřím, že platí staré pravidlo. Tím pádem všem ostatním rozhodně doporučuji, aby se soutěží účastnili, protože minimálně jedna konkurence jim skoro jistě odpadne :).
Petr S. (328)|18.4.2009 10:18
A tak víš, jak se to říká, neštěstí ve hře, ... ;)
husky14 (3)|18.4.2009 17:35
[QUOTE=Milan Šurkala;1735]Mně se osvědčil postup si raději na to, co chci, vydělat :-)[/QUOTE]Jo to je správnej názor....

Já soutěžím rád, ale moc sem toho v životě nevyhrál. Nějaká ta pátá ve sportce, nějaký ty blbiny na plese, nic, co by stálo za pochlubení :)
Petr S. (328)|18.4.2009 18:32
[QUOTE=husky14;1750]...nějaký ty blbiny na plese...[/QUOTE]

Já vyhrál pytel jablek, který než jsem je dovezli autobusem domů, byly zčásti hoooodně otlačené. To je pořádná blbina :D
Filcka (300)|19.4.2009 20:42
Pytel jablek je ještě solidní výhra. Byl jsem na nějakém mysliveckém plese a kdosi tam vyhrál srnu nebo srnce nebo co to bylo...zvíře pobývalo v hospodském mrazáku a při -20 st. mělo docela slušný rigor mortis. Vyhrála to nějaká dvojice, kdy chlap pro výhru odmítl jít a poslal tam svoji mladou - ta pak táhla ztuhlé zvíře přes celý parket za nohy... :D:D:D
Petr S. (328)|19.4.2009 21:35
[QUOTE=Filcka;1760]Byl jsem na nějakém mysliveckém plese a kdosi tam vyhrál srnu nebo srnce nebo co to bylo...[/QUOTE]

Tak tohle je vážně skvělá cena :D
grapherX (1)|22.4.2009 18:32
Co se týče výher tak jsem parkrát vyhrál- Jednou to byl zdroj do PC, potom 2x flashdisk . Ale většinou si ani nedavam sanci na vyhru, když je nejaka sutěž.
FotoZemek (77)|4.5.2009 19:32
No, podobných soutěží se moc neúčastním.
Obesílám PSA-FIAP-ISF a bohatě mi stačí když se moje jméno dostane do katalogu soutěže.
V loni cca 6x z toho sem vystavoval na salonech 2x
Když to tak vemu kolem dokola tak většinou s věcma, které se např ve fotogrf roku nedostaly ani do postupu.
O těch našich soutěžích mám smíšené názory.
Začal sem totiž mapovat účast českých fotografů na http://www.gradrevue.estranky.cz a ani jeden porotce českých soutěží tam není.
O úrovni české fotografie taky svědčí to, že Česko NEMÁ certifikát FIAPu . Má ho i Ukarajina, Rumunsko by aj bratia Slováci /nešpičkuju/
Tož co si o úrovni Českých fotosoutěží myslet ?????
ZF
spacirx (2)|7.6.2010 14:19
Sice je to celý mimo téma, ale aspoň si se opět pochlubil. Je to ale potřeba, nikdo jinej to za tebe neudělá! :-DDD
stalak (162)|7.6.2010 19:13
Zkoušel jsem soutěžit,zkoušel a dá se říci že ne málo,ale nikdy nic jsem nevyhrál a tak už téměř nesoutěžím a také si raději našetřím a koupím co chci ;)
Tchutcho (186)|9.6.2010 18:15
No,říká se,že ten kdo nehraje,ten nic nevyhraje.Asi to bude taky pravda.Já osobně nehraju a nesoutěžím,teda pokud je to hodně zajímavá soutěž,tak se přidám,ale nikdy jsem nic v podobných stejně nevyhrál.Ovšem jediná a pořádná výhra v mém životě mě přeci jen potkala a to je bez ironie má žena.Jsem šťastnej,že ji mám.