Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: hodnoceni fotek

Nováček
    Registrace
    Oct 2011
    Fotografií
    3

Nekde jsem cetl,a bohuzel uz jsem to nenasel, odkaz na nejakou stranku, kam davate fotky a ostatni, zkusenejsi fotografove vam je hodnoti a radi vam, jak mate fotit. Existuje nejaka takova stranka, ktera by mi pomohla do zacatku? Diky vsem
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

a nebylo by lepší si o tom něco málo přečíst?
    - Pokud nechceš jen práskat momentky od boku tak tě to stejně nemine.
    - pokud si pořídíš přístroj který umožní ruční nastavení expozice - bez nějakého nastudování se neobejdeš už vůbec!

něco pro úplné začátečníky: http://www.digimanie.cz/fotime-s-koalou
    něco pro zkušenější: http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm

Nováček
    Registrace
    Oct 2011
    Fotografií
    3

tak techto rad jsem precetl asi na 5 strankach dost, ale chci se jen zdokonalovat a znat nazory ostatnich

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Pavel Olivík
    Registrace
    Sep 2010
    Fotografií
    8

...co tak vyzkoušet zdejší galerii,sice poslední dobou upadá kvalita fotografií,co jsem si tak všimnul,ale zkus tam něco nahrát a třeba nějaké Tvé fotografie někoho zaujmou a napíše tam nějaké poznatky...takže neváhej a určitě to zkus...

Nováček
    Registrace
    Oct 2011
    Fotografií
    3

ale jdou nahrat jen 3 denne, ale kdyztak mi muzete nejak okomentovat, zkritizovat tyto fotky: http://tom666.rajce.idnes.cz/pokus/ rad bych vedel, treba kdyz tam mam 2 podobne fotky, ktera je z fotografickeho hlediska lepsi, udelal jsem si vylet v ČK a udělal pár fotek, zde je asi tak pulka tech lepsich, zbytek jsem skoro bezlitostne smazal, vetsina je bez upravy v pc, ale nektere to musely podstoupit (namodrale kvuli snehu v okoli nebo vybledle) , predem diky vsem, kteri se zucastni

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

První častá chyba: středová kompozice.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011
    Fotografií
    3

to ovšem vím, ale třeba u toho pruceli kostelika se mi to zdalo jako nezajimave, a zbytek, no... toho jsem si vedom, ale diky moc, jsem rad za kazdy nazor

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Pavel Olivík
    Registrace
    Sep 2010
    Fotografií
    8

...jen jsem to proletěl...chce to ještě ujít dlouhou cestu a doporučuji fotit a fotit a zkoušet...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

No s tím kompaktem je to v tomto počasí složité a tak bych se zaměřil především na kompozici. Nudnou barevně nevýraznou krajinu fotit s dominantou v popředí, architekturu tak, aby se celá budova nebo její převážná část, když např. nechci vidět sousední architektonicky nebo barevně nevhodný objekt, vešla do záběru. Pokud nejde odzoomovat a odstoupit, tak je lepší se soustředit na polocelek až detail...
    Něco by z té fotky mělo poutat pozornost a druhé menší něco dotvářet děj. Třetí a další bezvýznamné něco rozbíjí atmosféru. K tomu patří, že občas se nic zajímavého k zachycení nevyskytuje nebo si to člověk nedovede vyfantazírovat a občas se taky záměr nevydaří. Než cvakneš přemýšlej o tom, jak chceš, aby to vypadalo...

Nováček
    Registrace
    Oct 2011
    Fotografií
    3

Rousini, diky moc, jsem rad, ze se jeste najdou lidi, co chteji pomoct a ze poradi, cenim si toho

Nováček Avatar uživatele Helmuth fon Bukwicz
    Registrace
    Oct 2012
    Fotografií
    7

Předně.Jestli čekáš,že ti bude někdo radit,co máš dělat a jak máš fotografovat,tak to hned raději spolkni slinu.Osobně jsem si musel na všecko přijít sám a dodnes nevím nic a učím se pořád a pořád objevuju něco novýho.Dobře to napsal Pavel Olivík.Nechce to nic jinýho,než jen fotit,fotit a fotit.Je to opravdu nekonečný běh fotografickým životem.Hlavně si nemysli něco o tom,že je to něco,co se nechá nabiflovat,nebo koupit.Fotografování není jen o tom přijít k objektu a zmáčknout spoušť přístroje.Asi tak,jak to řekl můj velice oblíbený herec pan Miroslav Horníček : "Fotografie je chodící oko.Klusající zřítelnice.Buď někdo vidí, co se má fotografovat a nebo nevidí.Když to vidí,tak to uvidí i bez fotoaparátu; tím aparátem to jenom sdělí.To je jako když má někdo myšlenky a píše je.Píše už to,co měl dřív,než vzal pero do ruky.Kdežto někdo může mít v každé ruce pět per a když nemá myšlenky,tak nemá co sdělovat". Tak se nad tím zamysli :-)

Občasný diskutér Avatar uživatele Antivir123
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    117

Citace Původně odesláno od Helmuth fon Bukwicz Zobrazit příspěvek
    Předně.Jestli čekáš,že ti bude někdo radit,co máš dělat a jak máš fotografovat,tak to hned raději spolkni slinu.Osobně jsem si musel na všecko přijít sám a dodnes nevím nic a učím se pořád a pořád objevuju něco novýho.Dobře to napsal Pavel Olivík.Nechce to nic jinýho,než jen fotit,fotit a fotit.Je to opravdu nekonečný běh fotografickým životem.Hlavně si nemysli něco o tom,že je to něco,co se nechá nabiflovat,nebo koupit.Fotografování není jen o tom přijít k objektu a zmáčknout spoušť přístroje.Asi tak,jak to řekl můj velice oblíbený herec pan Miroslav Horníček : "Fotografie je chodící oko.Klusající zřítelnice.Buď někdo vidí, co se má fotografovat a nebo nevidí.Když to vidí,tak to uvidí i bez fotoaparátu; tím aparátem to jenom sdělí.To je jako když má někdo myšlenky a píše je.Píše už to,co měl dřív,než vzal pero do ruky.Kdežto někdo může mít v každé ruce pět per a když nemá myšlenky,tak nemá co sdělovat". Tak se nad tím zamysli :-)
    JE to o zkušenostech, žádnou knihu jsem nikdy nečetl.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011
    Fotografií
    3

diky za každý názor, myslim si, že každý názor mi pomůže se nad tim více zamyslet a "donutit" se k tomu, abych fotil a fotil a fotil

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Bezmyšlenkovité cvakání není cesta. Pravda je, že fotograf, tím nemyslím sebe, to vidí i bez aparátu a záměr dovede zrealizovat. Taky si myslím, že četba nějaké literatury obzvláště pro začátečníka není rozhodně na škodu. Fotit sice nenaučí, ale minimálně upozorní na nějaké zásady a hlavně čeho se vyvarovat.
    Ti, co dovedou udělat superfotku s porušením všech zásad se skutečně vzdělávat nemusí...

Edit: asi dobrou fotoškolou byly časy, kdy se fotilo na filmový materiál. Nikdo si z odpoledního výletu nepřinesl 500 výcvaků a tak se muselo přemýšlet než se zmáčklo.

Občasný diskutér Avatar uživatele Antivir123
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    117

Citace Původně odesláno od rousini Zobrazit příspěvek
    Bezmyšlenkovité cvakání není cesta. Pravda je, že fotograf, tím nemyslím sebe, to vidí i bez aparátu a záměr dovede zrealizovat. Taky si myslím, že četba nějaké literatury obzvláště pro začátečníka není rozhodně na škodu. Fotit sice nenaučí, ale minimálně upozorní na nějaké zásady a hlavně čeho se vyvarovat.
    Ti, co dovedou udělat superfotku s porušením všech zásad se skutečně vzdělávat nemusí...

Edit: asi dobrou fotoškolou byly časy, kdy se fotilo na filmový materiál. Nikdo si z odpoledního výletu nepřinesl 500 výcvaků a tak se muselo přemýšlet než se zmáčklo.
    Mě připadá např. životnost baterie K30 úplně v poho málokdy vyfotím víc než těch 36 fotek a Canon G12 s výdrží cca 600 fotek je víc než dost na celý měsíc cestovaní na moto ale asi už je jiná doba. Rychlejší

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Galerie: Hodnocení fotogalerie
    Od dkas v sekci Provoz Digimanie
    Reakcí: 75
    Poslední příspěvek: 05-06-2016, 22:08
  2. Galerie: Hodnocení fotek - 5 vs. 10 hvězdiček
    Od Karel Polívka v sekci Provoz Digimanie
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 12-01-2014, 11:18
  3. hodnocení mého výběru :)