Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony A7 full frame - zkuste poradit

JirkaFr (6)|31.1.2014 19:32
Ahoj všem.
Mám problém a možná by jste mohl někdo vědět jak na to. Sony a myslím že ani žádný jiný výrobce nedodává pro tento model ,,delší,, objektiv se zoomem (tak 200 až 300 mm.) Zkoušel jsem použít objektivy od canonu ale jediná redukce kterou jsem na trhu objevil je pouze APS-C. BOHUŽEL . Děkuji za případné info.
Sakini (1174)|31.1.2014 22:16
APS-C? V jakém smyslu? Metabones Smart Adaptery jsou testované na spojení EF objektivů a A7, s funkčním AF, stabilizací a ovládáním clony.
JirkaFr (6)|1.2.2014 12:33
Redukce od Vitrox je pouze pro APS-C - tedy malá díra
Sakini (1174)|1.2.2014 17:02
Vím, stejně jako R.J.s´nebo Mmlite - na FF alternativu si ještě počkáš, než někdo něco udělá. Zatím je jen Metabones Mark III dělaný kvůli A7, a ten není levný, ale zase prvotřídně funguje. Možná v létě už něco bude.
JirkaFr (6)|1.2.2014 17:29
no jo .... ale je full frame ? mne to tak z obrázků nepřipadá .... nerad bych koupil něco tak dryhýho a bylo to zase malý jako ten Viltrox
Sakini (1174)|1.2.2014 17:44
Srovnej si ho vzhledově s Viltroxem - jasně vidíš to zvětšení pro FF senzor. http://www.metabones.com/products/details/MB-EF-E-BM3
A tady je ukázka použití 85/1.2 na A7 http://www.youtube.com/watch?v=j7mvNualgWUnení to nejrychlejší - ale taky se dá s peakingem dobře ostřit manuálně.
JirkaFr (6)|1.2.2014 18:37
Teď jsem si to trochu naštudoval. Připadá mi že je to hlavně dělaný pro FF objektivy a jejich napojení na APS-C ( viz např. NEX ) Taky mi připadá 12 000 dost. Nejhorší je že než se Sony rozhoupe a udělá nějakej delší FF objektiv na A7 tak to dřív prodám.
Sakini (1174)|1.2.2014 18:50
To je pravděpodobné, proč by taky něco většího dělali, když jde přes adaptér nasadit nějaké tele od Sony, třeba 70-300 nebo 70-400, a funguje to naplno. Jen stabilizace pak není možná, trochu blbý že SSM objektivy jsou dělané na těla se zabudovanou stabilizací, a pak je má člověk použít na menších tělech NEX/A7 která stabilizaci zase nikdy nemají. S mackem typu 70-400 to někdy může být náročné. A taky drahé - adaptér LA-EA3 a 70-300 by vyšly na cca 35 tisíc, a to je minimální dostatečně výkonné řešení. Otázka je kolik bude stát ta FE 70-200/4, ale tipl bych si že bude levnější, tak za třicet.
Pokud by to bylo dělaný hlavně pro APS-C NEXy. tak by nebyl potřeba takový široký výřez, stačil by ten typický kulatý otvor - ona A7 je taky NEX co se bajonetu týče, jen je v něm větší senzor, proto taky museli začít od začátku s objektivy. Ale dvanáct tisíc je opravdu hodně, o tom žádná.
JirkaFr (6)|1.2.2014 20:09
LA-EA3 nepodporuje ostření a já blbějc vidím. A7 výborně ostří takže spoléhám na automat. Trochu jsem se s A7 asi unáhlil a měl koupit něco kde se dá bez problémů sehnat příslušenství. Na druhou stranu jsem ohromně spokojený s tím co A7 dovede. Dost točím i videa a jsem s 28-70 krátkej. Ale to jsem i u focení. Sony má naplánovanou FE 70-200/4 za 37990,- která má snad pasovat na A7 ale na ofigo stránkách sony zas zmateně uvádějí závit typu A. Ale mají tam dost bordel. Tak nevím. Do dubna vydržím ale dál by to byl průser.
a díky moc za rady. Nejsem profík a nevím ani zdaleka všechno
Sakini (1174)|2.2.2014 00:33
To jsem právě myslel tím minimálním řešením - lepší adaptér s pohonem ostření LA-EA4 stojí dvakrát tolik co ten obyčejný. Ta FE 70-200/4 je právě speciálně na A7, stejně jako 24-70/4, jen mají bordel v popiscích jak je dobrým zvykem, takže zatím počkej a uvidíš jak ti to bude stačit. Právě kvůli těm objektivům jsem A7 už na konci roku zavrhl ve výběru nového menšího přístroje, tělo je za pěknou cenu ale s objektivy je děsnej boj a ještě dlouho bude, tak rok dva bude trvat než se z toho stane systém - a to je ještě možné že to Sony v půlce cesty zahodí a začne s něčím jiným, takovýma revolučníma půlkrokama jsou proslulí nejmíň posledních dvacet let. Ale snad se ti bude dařit i tak, není to špatný foťák.
JirkaFr (6)|2.2.2014 07:54
O těch půlkrocích bych mohl vyprávět. Mám jich doma požehnaně. Hlavně v oblasti elektroniky. Vždy se pro něco převratného nadchnu a oni to po čase zahodí do popelnice. Dík že jsi mi potvrdil ten plánovaný FE 70-200/4. Sony má neskutečný bordel v popiscích a když tam zavoláš nebo napíšeš tak vědí taky prd. Zřejmě je tam zaměstnaná banda ignorantů. Na stránkách sony.cz je velmi špatná a pomalá aktualizace a kdybych tam nezavolal tak tam asi dodnes nebude A7 a jeho příslušenství. Asi 2 dny po mém telefonátu to tam naskočilo. Zřejmě tam chybí fandovství pro značku a je to jen zaměstnání a tedy pouze zdroj obživy. Ale to se tady zbytečně rozepisuji a už mám chuť zabrousit mezi prodavače kteří toho vědí sotva desetinu co fanda příslušného oboru.
Milan Šurkala (3381)|2.2.2014 14:21
[QUOTE=JirkaFr;29085]Sony má neskutečný bordel v popiscích a když tam zavoláš nebo napíšeš tak vědí taky prd.[/QUOTE]

To není jen problém českého Sony, ale Sony obecně (zejména teda těch amerických stránek, to ty české stránky jsou ještě zlaté). Napsat někdy aktualitu o nově představených fotoaparátech Sony (kdy ještě nejsou informace na českých stránkách), to je boj a chce to logické myšlení, dobrou paměť a trochu uvažovat, zda ty plky, co tam někdo sesmolil, mohou být vůbec reálná data a kde už tyhle nesmyslné údaje člověk viděl :-) Vysloveně Copy&Paste rulez.