Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr kompaktu s výborným nahráváním FullHD videa

Mydlo52 (4)|1.2.2014 22:03
Dobrý den, narodila se nám dcera a chtěli jsme koupit FullHD kameru, ale vím, že by nemusela být tak využita jako kompakt s FullHD záznamem. Prosím o radu jaký kompakt koupit aby plnohodnotně natáčel, výborně stabilizoval a rychle zaostřoval při zoomování při natáčení, jinak abych ho používal v plně automatickém režimu, nejsem žádný fotomág a bude ho používat i žena. Měl by se i dobře držet a mít dobře po ruce zoom, hlavně při natáčení....v prodejně mi nábízel Panasonic TZ-40, ale nemohu říci jestli prodejce měl pravdu nebo se dá koupit něco lepšího okolo 8000kč...děkuji za tip pro novopečeného otce
asverusmusic (14)|2.2.2014 10:45
[QUOTE=Mydlo52;29081]Dobrý den, narodila se nám dcera a chtěli jsme koupit FullHD kameru, ale vím, že by nemusela být tak využita jako kompakt s FullHD záznamem. Prosím o radu jaký kompakt koupit aby plnohodnotně natáčel, výborně stabilizoval a rychle zaostřoval při zoomování při natáčení, jinak abych ho používal v plně automatickém režimu, nejsem žádný fotomág a bude ho používat i žena. Měl by se i dobře držet a mít dobře po ruce zoom, hlavně při natáčení....v prodejně mi nábízel Panasonic TZ-40, ale nemohu říci jestli prodejce měl pravdu nebo se dá koupit něco lepšího okolo 8000kč...děkuji za tip pro novopečeného otce[/QUOTE]

Zdravím. Mal som TZ 35, ktorý má kvalitu videa takú istú ako TZ 40. Kvalita videa je slabá. Oba tieto fotoaparáty potrebujú dostatok svetla. Video vhodné pre nenáročného len na domáce účely. Rozdiel v snímkovaní 25/50 Vám nepomôže. Vo svojej triede zrejme najvhodnejší na fotenie, i keď sú fotky trochu zašumené. Ako tretiu kameru na filmovanie (svadby, stužkové...) k spokojnosti používam kompakt Panasonic LX7. Všetky tieto Panasonicy zaostrujú výborne. Pozn.:Žiadny kompakt sa pri natáčaní dobre nedrží! P.S.: Ja mám svoje deti natočené pred 35 rokmi na celuloide a vôbec sa nezamýšľam nad tým, že záznam mohol byť kvalitnejší. Roztrasené, čirnobiele - ale mám. Čím ďalej budete odkladať nákup kamery, ujdú Vám nenávratné prvé chvíle s Vašim dieťatkom. Zajtra kúpte kameru alebo foťák a filmujte!!!!!!

---------- Doplněno v 10:45 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:40 ----------

Ešte dopĺňam: ukážku z Panasonicu LX 7 nájdete na: [video=youtube_share;iRBBI3w3t7Y]http://youtu.be/iRBBI3w3t7Y[/video] (Počkajte s načítaním)
Milan Šurkala (3381)|2.2.2014 14:37
Je jasné, že mnoho kompaktů bude mít v interéru problém se světlem a natočit dobré videosekvence bude chtít slušné osvětlení. Takže ideálně bych volil nějaké profikompakty, ale zase si nemyslím, že TZ35/TZ40 mají to video nějak špatné. Ve své třídě 1/2,3" kompaktů jde o nadprůměr. Jen s těmi 1/1,7" senzory a světelnějšími objektivy to bude lepší. Obecně velmi dobré kvalitní a dobře stabilizované video mají Canony, tam je ale nutno u většiny modelů počítat s enormním datovým tokem (cca 5 MB/s v nejlepší kvalitě, zatímco ostatní se vlezou obvykle do 2,5-3,5 MB/s). Na video jsou dobré také Panasonicy a Sony.
asverusmusic (14)|2.2.2014 15:13
[QUOTE=Milan Šurkala;29093]Je jasné, že mnoho kompaktů bude mít v interéru problém se světlem a natočit dobré videosekvence bude chtít slušné osvětlení. Takže ideálně bych volil nějaké profikompakty, ale zase si nemyslím, že TZ35/TZ40 mají to video nějak špatné. Ve své třídě 1/2,3" kompaktů jde o nadprůměr. Jen s těmi 1/1,7" senzory a světelnějšími objektivy to bude lepší. Obecně velmi dobré kvalitní a dobře stabilizované video mají Canony, tam je ale nutno u většiny modelů počítat s enormním datovým tokem (cca 5 MB/s v nejlepší kvalitě, zatímco ostatní se vlezou obvykle do 2,5-3,5 MB/s). Na video jsou dobré také Panasonicy a Sony.[/QUOTE]

Video s tokom 5 MB/s má napr. zrkadlovka Canon 600, má však jednoznačne horšie video ako Pan LX7 s nižším tokom (mám oba tieto aparáty). Pán Mydlo 52 však hľadá lacný kompakt. P.S.:Priateľ Mydlo, nezabudnite zajtra kúpiť ten foťáčik, trebárs na domáce účely aj TZ 35 (40). Deti rastú!!!
Mydlo52 (4)|3.2.2014 19:28
Děkuji za info....nebojte zítra jdu už něco koupit pane aeverumusic, ale nevím který...nehledám lacný kompakt, hledám výborný kompakt za výbornou cenu...trošku jsem přehodnotil, může být klidně kolem 10000Kč, ale opravdu aby byl příjemný na ovládání a držení, uměl hodně dobře HD video i v horších podmínkách jako je doma apod...a aby šlo kvalitně fotit v plně automatickém režimu, ať manželka vytáhne a cvakne...když budu fotit já, tak si můžu pohrát...uvažuji o Panasonic Lumix LX7,Olympus XZ-2 nebo Canon G15. Poraďte co by mohlo pro nás být nejvhodnější ze svých zkušeností...např i jiné profi kompakty...děkuji
asverusmusic (14)|3.2.2014 20:22
Dobrý večer. Rukami mi prešli len dva profikompakty: Panasonic LX7 (tento vlastním) a Canon G15 - mal som ho k dispozícii asi 10 minút. Natočil som oboma videá v náročných svetelných (tmavých) podmienkach a porovnal. Canon viditeľne v tmavých plochách viacej šumel. Porovnával som na televízore HDfull Panasonic 106". Opakujem: tieto kompakty nemajú pri natáčaní príliš dobré držanie. Prajem šťastnú a pevnú ruku!!!
Mydlo52 (4)|3.2.2014 20:41
Ano, chápu...ale připadá mi vyhazování peněz za kameru, kterou použiju jen na kamerování....
Komo (840)|3.2.2014 20:42
Mne osobne sa pri natacani videa najlepsie drzi fotak v dlani, nad urovnou pasa. Je to stabilnejsie a menej unavne, hlavne pri dlhsich klipoch, ako ked mam natiahnute ruky vo vyske oci. To umoznuje vyklopny displej. Na druhej strane by som to drzanie az tak neprecenoval. Clovek si zvykne takmer na vsetko.
Begy_cz (537)|3.2.2014 20:44
lze si zvyknout a lze si také zlozvyknout :D
Komo (840)|3.2.2014 21:29
Pre mna je podstatnejsie, co z toho vylezie. Fotit neviem, tak som sa to snazil aspon ciastocne nahnat vacsim snimacom a prikupenim lepsich objektivov od setaku. Tu by mal byt smajlik, ale neviem ho sem ani dat. Ked ho oznacim, objavi sa na zaciatku prispevku.
Mydlo52 (4)|3.2.2014 21:30
Myslím si, že s LX7 asi neudělám špatně :-) bude určitě lepší než můj dosavadní Panasonic ..nějaké označení 62...nevím přesně
Komo (840)|3.2.2014 23:03
Myslim, ze si si nevybral zle. Ked tak pozri nejake videa na " vimeo.com". Aj tu na stranke je jeho recenzia.