Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567
Zobrazené výsledky: 91 až 94 z 94

Téma: Makro: Reverzni krouzek, distancni krouzky

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Takze misto popisu jsou tady ukazky pro srovnani, foceno vzdy se vsema mezikrouzkama (cca 5cm):
    1. Yashinon 50/1.7 f8 ebay mezikrouzky

2. Yashinon 50/1.7 f8 Pentacon mezikrouzky

3. pro srovnani Helios 44-2 58/2 f8 Pentacon mezikrouzky

Napada nekoho duvod ztraty kvality pri pouziti cinskych mezikrouzku?
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od kultus Zobrazit příspěvek
    Napada nekoho duvod ztraty kvality pri pouziti cinskych mezikrouzku?
    Hladká vnitřní plocha, od které se odráží světlo a vytváří světelný závoj. Předpokládám, že ty další předsádky mají vnitřní stranu vroubkovanou nebo jinak necelistvou s malými plochami, kde by se mohlo odrážet světlo a patrně budou v průřezu ve tvaru jakési stříšky.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Můžu potvrdit, že ty pentakon kroužky jsou uvnitř vroubkované a navíc jsou lakovány takovou jakoby sametovou barvou černou barvou. Takže určitě neodráží žádné světlo. Ti číňanské budou asi uvnitř hladké a tak budou světlo odrážet... Můžeš je zkusit vylepit nějakým sametem (bacha pak na prach!), nebo existují barvy, které po nástřiku vypadají jako sametová látka. Nevím jestli se dají sehnat ve formě spreje, ale bylo by to ideální řešení. Vím že jak matka dělala v dřevoprůmyslu a dělali reprobedny pro VISATON, tak některé jejich části stříkala právě touto barvou...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Ano, to by bylo reseni. Jeste uvidim jestli se mi s tim bude chtit delat, mam od tebe ty origos a ty druhe si necham pro jeste vetsi zvetseni, ale uz pridanim jednoho toho nejvetsiho krouzku k Pentacom sade prida zvetseni asi +0,5x takze i to je ro bezne foceni az az a ztrata kontrastu je s jednim cinanem zanedbatelna. Jen mne zajimalo, jestli je to tak jak jsem si asi myslel uz od zacatku a to jste mi potvrdili. Ty pentacon jsou fakt pekne udelane. Skoda no, po dlouhe dobe neco co cinanovi nevyslo Zajimave je ze uz ta redukce na M42 mi prijde o neco matnejsi a lepe provedena nez ty krouzky diky za odpovedi

Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567

Podobná témata

1. Nikon D5100 - Makro?
    Od Romix64 v sekci Objektivy
    Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 22-04-2014, 18:19
  2. Makro objektiv
    Od Gamilena v sekci Objektivy
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 18-09-2013, 15:00
  3. Makrofotogalerie - Makro