Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr kompaktu na AA baterie

Radek_km (2)|17.2.2014 12:40
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s výběrem kompaktu na AA baterie.
Fotoaparát se bude používat pouze v automatickém režimu, měl by ale umět rychle ostřit. Optický zoom by měl být alespoň 8x. Žádoucí by také bylo kvalitní Full HD video.
Kompakt z toho důvodu aby se vešel do kapsy motocyklové bundy.
Cena není problém, za kvalitu rád zaplatím, hlavně aby to bylo na AA baterie.

Děkuji za rady Radek
Milan Šurkala (3381)|17.2.2014 14:24
Smím se zeptat proč na AA baterie? To dnes limituje výběr snad jen na levné velké ultrazoomy.
Pavel Matějka (394)|17.2.2014 16:22
Ještě existuje Nikon Coolpix L29, ale zoom jen 5x. Stejně tak FujiFilm AX600 a Nikon L30.
Radek_km (2)|17.2.2014 16:51
To M.Surkala: Jeden duvod pozadavku AA baterii je cestovani na motocyklu, kde moc pro nabijeni pres USB neni prostor. Vetsinou je v palubni zasuvce zapnuta navigace. A casto se spi v terenu, kde neni elektricka sit.
Druhy duvod je, ze mam asi za 2 tisice nakoupene kvalitni dobijeci baterie (kupovane cca pred dvema mesici. Nedavno se mi totiz kratce po sobe rozbili oba me stare fotoaparaty, tak je mi lito ty temer nove baterie jen tak lezet.

Jsem si vedom toho, ze fotoaparat na AA je dnes docela problem, proto hledam radu jestli mi nahodou nekde neco neuniklo.


To P.Matejka: to uz jsou hodne lowend fotoaparaty. Spise jsem se dival na Nikon Coolpix L620, od toho mne ale odrazuje udajne pomale ostreni jak se pise v nekterych recenzich na internetu.
Milan Šurkala (3381)|17.2.2014 16:55
Jestli něco relativně kompaktního s AA bateriemi a aby to mělo trochu větší zoom, tak Canon PowerShot SX160 IS.
Rellik (1136)|17.2.2014 17:32
[QUOTE=Radek_km;29346] na motocyklu, kde moc pro nabijeni pres USB neni prostor.[/QUOTE] Existují rozdvojky pro zásuvky v hodnotě cca 60,-kč Mám to stejně řešené v autě. Kdy mám zároveň zapnutý mobil s navigací a tablet pro malého na pohádky. V tomto bych problém vůbec neviděl. Taky se dají celkem snadno nakoupit nové neoriginální baterie z anglie, které jsou o dost levnější než originály. http://www.duracelldirect.cz/ ( odnož firmy http://www.psaparts.com/ ). Mám s touto firmou dobré zkušenosti nejen u fotobaterií, ale ji baterií do AKU nářadí. Problém bude asi v tom, že jsi si nakoupil tu hromadu AAček, za celkem velkou cenu. Tady se nabízí možnost je prodat třeba přes aukro, pokud k tomu máš doklad, že jsou nové, nebo ještě lépe originálně zabalené. No těch lepších foťáků na AA asi moc nebude...