Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Canon EOS 1000D- ostření AF

Neregistrovaný (0)|17.2.2014 16:28
Tazatel: Zlata

Znění dotazu: Dobrý den, pořídila jsem si svojí první digitální zrcadlovku Canon EOS 1000D .K ní jsem přikoupila objektiv Sigma 17-70mmf2,8-4,0 DC Macro OS HSM.Pokud nepoužiju manuální ostření a přepnu na AF poté zmáčknu spoušt do poloviny objektiv neustále ostří ale nezaostří.Byla jsem se poradit v prodejně fotoaparátů kde prodavač foták vyzkoušel a řekl že vše funguje jak má ,jenom jsem si zvolila pomalý foták a k němu ještě neoriginální objektiv čímž se vše ještě zpomaluje.Doma jsem ještě několikrát AF vyzkoušela ,ale opět se stejným výsledkem.Můžete mi prosím poradit co dělám špatně? Děkuji Zlata

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon EOS 1000D
objektiv Sigma 17-70mm f 2,8-4,0 DC
Macro OS HSM
Rellik (1136)|17.2.2014 17:51
Málo informací. Osobně mám taky tuto Sigmu 17-70C a nemám žádný problém (nicméně jiná kategorie fotoaparátu nikon D7100). Záleží jak máš nastaveno ostření (jeden bod, více bodů), Zda fotíš přes hledáček nebo nedejbože přes display. Tuším že na 1000D je 7 ostřících bodů a z toho jen 1 prostřední je křížový ( umí ostřit jak na svislé, tak horizontální hrany - zbylé ostří pouze na jeden typ dle rozložení.) Tady je vidět, které body jakou hranu zaostří http://www.fotoroman.cz/techniques2/focus/af_coverage.gif - funguje pouze při ostření přes hledáček. U ostření přes display (nevím kdo by to proboha dělal) se ostří kontrastem jako u normálních bezzrcadlovek - ostření je douhé, nepřesné a někdy se právě projevuje to že nedokáže zaostřit vůbec. Můžeš ještě nakouknout sem http://fotoroman.cz/techniques3/focus1.htm - je tam více popsané to o těch ostřících bodech.
Begy_cz (537)|17.2.2014 18:42
měl jsem bezzrcadlo Olympus E-PL a věř že ostření bylo otázka zlomků vteřiny. Tedy pokud jsem použil MSC objektiv (14-42), s objektivem bez MSC motorku (45-150) to bylo obvykle do vteřiny.
Každopádně tvrdím že E-PL3 s MSC 18-42 byl rozhodně rychlejší než současný Nikon.
Zkoušel jsem ostřit u svý D5000 s 18-105 a přes display je ostření bohužel prostě absolutně nepoužitelný... (ono bohužel né vždy je možný čučet při focení do hledáčku)
Neregistrovaný-Zlata (0)|17.2.2014 20:18
Díky za odpoved fotím přes hledáček ,momentálně jsem měla nastaveno ostření One-shot.
Pročtu si tvůj odkaz který se týká ostřících bodů a zítra vyzkouším ještě další režimy ostření ( Al -focus, Al-servo)