Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Upgrade panasonic lumix DMC-TZ 40

Neregistrovaný (0)|27.2.2014 18:15
Tazatel: Michal K.

Znění dotazu: Dobry den, koupil jsem v zahranici Panasonic TZ 40 a bohuzel nema cestinu, anglictinu, ani jiny me lehce pochopitelny jazyk. Lze dodatecne do tohohle pristroje nejaky jazyk nahrat, nebo aspon cely software prehrat s jinymi jazyky?

Fotovýbava, které se dotaz týká: Software
Pavel Matějka (394)|27.2.2014 18:22
To záleží na tom, jaká je to konkrétní verze. Některé Panasonicy jdou upravit tak, aby do nich šel evropský firmware, některé nejdou. Musíte mít servisní příručku, existuje vcelku šílený postup, jak se dostat do servisního menu a zjistit to. Já takhle koupil TZ 4 a byla to neupravitelná verze pro USA. Kde jsem tenkrát tu dokumentaci sehnal, to už bohužel nevím, je to pár let. Je samozřejmě anglicky. :-) TZ4 má podle toho 13 subverzí, 5 z nich zvládá všechny evropské jazyky, 4 další alespoň angličtinu a pár dalších (španělštinu, francouzštinu, portugalštinu, prostě jak se mluví v Americe).
Michal K. (0)|27.2.2014 18:32
No, bohuzel nevim jak mam zjistit jaka je to verze, popravde, mam to v japonstine a v tech klikyhakach se neda vyznat, nastesti je menu s obrazky, tak podle toho se to da nastavovat, ale radsi bych jazyk, co pochopim.
Milan Šurkala (3381)|28.2.2014 15:52
To kde jste to kupoval? Pokud vím, tak dohrát češtinu do Panasonicu je takřka nadlidský úkol (typický problém, když to lidé kupují z jiných než českých distribucí, měli jsme to tady už několikrát - tehdy vadila i angličtina). Můžete zkusit update na poslední verzi ( http://panasonic.jp/support/global/cs/dsc/download/TZ40_TZ41_ZS30/index.html ), ale zda to pomůže a zda to vůbec půjde nainstalovat... těžko říci.
Pavel Matějka (394)|28.2.2014 17:34
Ono se přes to servisní menu dá podívat na jeden uvnitř nastavený údaj o subtypu, přičemž některé ty subtypy jsou změnit na jiné a jiné nejdou. Je úplně jedno, jaký firmware se tam nahraje - on si totiž při startu načte ten subtyp a podle toho nabídne jazyky. Tedy aspoň takhle jsem tomu porozuměl u TZ4. Mám ho naštěstí anglicky...
Michal K. (0)|2.3.2014 10:54
Koupil jsem ho pres zahranicni server, ale bohuzel tam nebylo napsano "only japanes language". Mam v nem verzi 1.2 , nemam tam vubec v menu moznost vyberu jazyka, tahle ikonka tam neni, proste chybi. Spis jestli to nelze preinstalovat nebo mam proste smulu....
Pavel Matějka (394)|2.3.2014 13:55
Milan Šurkala (3381)|2.3.2014 18:36
A proč jste to kupoval, když tam bylo napsáno "only japanese language"?
Komo (840)|2.3.2014 20:51
"Nebylo napsano". Aj mna to najprv poplietlo.
Milan Šurkala (3381)|2.3.2014 21:02
[QUOTE=Komo;29489]"Nebylo napsano". Aj mna to najprv poplietlo.[/QUOTE]

Aha, no fakt :) Blbe ctu. Tak snad se zase nesetrilo na nespravnem miste, coz je u tech Panasonicu bezne (tenhle problem s jazyky se tu resil mnohokrat).
Michal K. (0)|3.3.2014 13:18
Děkuji vám všem za snahu, ale bohužel přehrát se mi to nepovedlo, jelikož tuhle verzi mám, tak to ani nejde přeinstalovat tímhle způsobem. Budu ho muset asi vrátit....
Milan Šurkala (3381)|3.3.2014 22:52
V jakém obchodě jste to kupoval, ať můžeme případně varovat ostaní, kdyby měli stejný nápad...
Michal K. (0)|4.3.2014 11:20
Kupoval jsem jej přes Amazon. Prodejce již tento problém odstranil, a doplnil informace o tom, že je výrobek jen v japonštině...