Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon PowerShot SX510 HS

padluke (11)|28.2.2014 12:03
Ahoj,
vlastníte někdo tento fotoaparát?
Rád bych se zeptal na pár věcí.
Děkuji
P.
Milan Šurkala (3381)|28.2.2014 15:55
Nevlastním jej, ale testoval jsem jiné podobné modely Canonu, takže na tvé otázky možná budu znát odpověď (ono většina problémů je podobná). Ptej se a uvidíme.
padluke (11)|1.3.2014 13:19
Dobrý den,
u tohoto fotoaparátu mne trápí, při AUTO režimu, stálá přeexpozice, prostě vše je takové příliš světlé bez kresby :-( Když fotografuji za slunce nějakou scénu, tak automatika toto vše vyhodnotí a exponuje třeba s ISO 800 :-( nechapu proč. Ano mohu si vše nastavit v jiných programech, ale fotoaparat je přítelkyně a pro ní focení na AUTO je nejkomfortnějším řešením.
Díval jsem se na různá fora, kde byly vystaveny fotografie i s popisem, ale jakmile se jednalo o krajinnou fotografii, vše bylo snímano na AUTO a při iso 80.
Proto se ptám, je toto nějaká negativní vlastnost tohoto fotoaparatu, nebo se mám obrátit někam na servis.
Děkuji
P.
Milan Šurkala (3381)|1.3.2014 13:58
Canony tohle dělají, využívají technologii pro prosvětlování stínů a stahování jasů i-Contrast, ISO 800 mi ale přijde trochu divné. Většinou navyšuje ISO maximálně na čtyřnásobek. To znamená, že z ISO 100 jde max. na ISO 400 (z ISO 80 na ISO 320). Fotografie je vyfocena se čtvrtinovou expozicí (což zachrání oblohu) a stíny jsou až čtyřikrát prosvětleny (proto 4krát vyšší citlivost). Protože se ve stínech prosvětluje v podstatě tma, kde není kresba, tak ani po prosvětlení samozřejmě výsledky nejsou nijak úchvatné, barvy jsou vyblité, stíny jsou v prosvětlených částech neostré. Osminásobek se mi ale moc nezdá. Zkuste používat režim P (což je také automatika) a vypnout nebo snížit tu technologii na prosvětlování stínů. Jmenuje se i-Contrast a hodnota DR200% by měla stačit. Vše ostatní může stále běžet na automatice. Jinak je známo, že většina kompaktů od Canonu má automatiku docela mizernou a pro ty, kteří si neradi hrajou s nastavením, nejsou zrovna nejvhodnější.
padluke (11)|1.3.2014 18:11
Dekuji za odpoved, az se dostanu k fotoaparatu vyzkousim ten program P.
Dekuji
P.