Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Canon PowerShot SX510 HS

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ahoj,
    vlastníte někdo tento fotoaparát?
    Rád bych se zeptal na pár věcí.
    Děkuji
    P.
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Nevlastním jej, ale testoval jsem jiné podobné modely Canonu, takže na tvé otázky možná budu znát odpověď (ono většina problémů je podobná). Ptej se a uvidíme.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Dobrý den,
    u tohoto fotoaparátu mne trápí, při AUTO režimu, stálá přeexpozice, prostě vše je takové příliš světlé bez kresby :-( Když fotografuji za slunce nějakou scénu, tak automatika toto vše vyhodnotí a exponuje třeba s ISO 800 :-( nechapu proč. Ano mohu si vše nastavit v jiných programech, ale fotoaparat je přítelkyně a pro ní focení na AUTO je nejkomfortnějším řešením.
    Díval jsem se na různá fora, kde byly vystaveny fotografie i s popisem, ale jakmile se jednalo o krajinnou fotografii, vše bylo snímano na AUTO a při iso 80.
    Proto se ptám, je toto nějaká negativní vlastnost tohoto fotoaparatu, nebo se mám obrátit někam na servis.
    Děkuji
    P.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Canony tohle dělají, využívají technologii pro prosvětlování stínů a stahování jasů i-Contrast, ISO 800 mi ale přijde trochu divné. Většinou navyšuje ISO maximálně na čtyřnásobek. To znamená, že z ISO 100 jde max. na ISO 400 (z ISO 80 na ISO 320). Fotografie je vyfocena se čtvrtinovou expozicí (což zachrání oblohu) a stíny jsou až čtyřikrát prosvětleny (proto 4krát vyšší citlivost). Protože se ve stínech prosvětluje v podstatě tma, kde není kresba, tak ani po prosvětlení samozřejmě výsledky nejsou nijak úchvatné, barvy jsou vyblité, stíny jsou v prosvětlených částech neostré. Osminásobek se mi ale moc nezdá. Zkuste používat režim P (což je také automatika) a vypnout nebo snížit tu technologii na prosvětlování stínů. Jmenuje se i-Contrast a hodnota DR200% by měla stačit. Vše ostatní může stále běžet na automatice. Jinak je známo, že většina kompaktů od Canonu má automatiku docela mizernou a pro ty, kteří si neradi hrajou s nastavením, nejsou zrovna nejvhodnější.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Dekuji za odpoved, az se dostanu k fotoaparatu vyzkousim ten program P.
    Dekuji
    P.

Podobná témata

1. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-06-2014, 21:58
  2. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-08-2012, 15:19
  3. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 15-07-2012, 19:18
  4. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-04-2011, 18:08