Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sekvence samospouště u Nikon D5100

Sabii (3)|8.3.2014 10:27
Dobrý den,
chtěla bych vyfotit na samospoušť např. 5 po sobě jdoucích snímků. Dokáže někdo poradit, jak mám foťák nastavit, aby při prvním zamáčknutí začal fotit za 10s a vyfotil po sobě 5x snímek?
Děkuji mockrát :)
Rellik (1136)|8.3.2014 11:55
A podporuje D5100 sekvenční snímání? Jestli ano, tak je to celkem jednoduché:
1/ v menu si najdeš "Intervalové snímání"
2/ zvolíš kdy se má snímání spustit - Nyní - spustí se ihned po nastavení parametrů, Čas spuštění - spustí se až podle zvoleného času
3/ nastavíš interval: h:m:s
4/ nastavíš počet snímků
5/ zapneš (Zapnuto)

Je to trochu krkolomné a zdlouhavé nastavení. Pokud se chceš timelapse zabývat víc, můžu ti sehnat programovatelnou dálkovou spoušť. V řádech stokorun. Jestli máš zájem písni mi SZ. Jde o něco takového http://www.aaron.cz/produkty/nikon-mc-36-kabel-dalk-ovladani (v podstatě to samé), jen s výrazně jinou cenou ;)
Cejpatka (220)|8.3.2014 18:58
Já bych to udělal jednodušeji. ;-)
Menu -> Menu uživ.funkcí -> C3 samospoušť -> zde nastavit zpoždění 10 sec a počet snímků 5.
Rellik (1136)|8.3.2014 19:21
[QUOTE=Cejpatka;29596]Menu -> Menu uživ.funkcí -> C3 samospoušť -> zde nastavit zpoždění 10 sec a počet snímků 5. [/QUOTE]
Jo pokud by to mělo udělat 5 snímků hned po sobě tak jo. Pokud by ale mezi nimi měly být nějaké časové mezery, tak s tím jak jsem napsal předtím... ;)
Cejpatka (220)|8.3.2014 23:16
Tak mezi snímky je pevný interval cca 3 sec. Možná to tazatelce stačí, možná ne. U intervalového snímání naproti tomu nejde nastavit, aby interval začal za daných 10 sec, ale jde jen čas v hodinách a minutách, a nebo ihned (což je za cca 3 sec). :)
Pozor - pokud se fotí s bleskem, vyfotí se při samospoušti vždy jen 1 snímek, bez ohledu na nastavený vyšší počet snímků. U intervalového snímání by mělo jít i více snímků, ale nevím s jakým intervalem mezi snímky, aby se blesk stíhal dobíjet.
Sabii (3)|15.3.2014 17:02
Děkuji moc za rady :) vše se podařilo, jen je škoda, že ten blesk tam nejde nějak nastavit - během špatného osvětlení by se poměrně hodil (i za cenu delšího nabití), ale taková možnost asi bohužel není :/