Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotoaparáty s EVF: Rada s vyberem

Neregistrovaný (0)|16.3.2014 09:15
Tazatel: Ondra

Znění dotazu: Ahoj,
chtěl bych poradit s výběrem foťáku. Rozhoduji se mezi Olympusem PEN E-PM2 a E-PL3 s Duble kitem. Můžete mi prosím poradit, který vybrat? Další možná volba Sony A58.

Děkuji,
Ondra

Fotovýbava, které se dotaz týká: Olympusem PEN E-PM2 a E-PL3
rousini (738)|16.3.2014 13:43
CSC je o vyměnitelných objektivech. Seťák u Olyho je slušný, setové tele je slabé. U Sonyho stojí seťák za starou bačkoru. Takže si pořeš v hlavě, jaké objektivy by se ti hodily a jestli na ně máš, protože zůstat u setu je jako koupit lepší auto a pak řešit vyšší spotřebu a z toho důvodu občas nejezdit...
K uvedeným Olympusům budeš muset dokoupit hledáček a tudíž jediné cenově rozumné řešení je E-M10.
Komo (840)|17.3.2014 10:00
Mimochodom, ako je na tom s kvalitou ten novy Oly PZ setak? Mal uz niekto tu cest?
kultus (1295)|17.3.2014 10:18
copaaak chces prebehnout k olympusu? ;)
rousini (738)|17.3.2014 10:21
[QUOTE=Komo;29728]Mimochodom, ako je na tom s kvalitou ten novy Oly PZ setak? Mal uz niekto tu cest?[/QUOTE]

Protože není v oblasti mého zájmu, tak to sleduju hodně bokem a pokud se nepletu, tak jediná výhoda je jeho skladnost...
Begy_cz (537)|17.3.2014 11:52
E-PL3 jsem vlastnil a E-PM2 jsem měl jednou v ruce půjčený od kamaráda.
Obrazový výstup je stejný (oba mají stejný chip) rozdíl je jen v ovládání. E-PM2 bych definoval jako jednodušší variantu, kdy má na tělě méně tlačítek a řadu věcí musíš řešit přes menu. Výrobně jednosušší (levnější) na ovládání protivnější.
EVF ani jeden z nich nemá - musel by sis ho dokoupit

osobně jsem EVF neměl a nijak extra zvlášť mě nechyběl. Naopak se dalo fotit i z úhlů u kterých máš se zrcadlovkou peška... (focení u země je s DSLR neuvěřitelnej oser.... nebo když potřebuješ dát foťák třeba nad úroveň očí...)
Komo (840)|17.3.2014 14:43
Begy, to si sa pomylil. Nemaju cip rovnaky.
Begy_cz (537)|17.3.2014 15:49
ha - tak jsem to opravdu pomotal, ten kamarád má E-PM1
Neregistrovaný (0)|22.3.2014 11:35
Zdravím, v podstatě sem začátečník, už sem zjistil že zrcadlovku nepotřebuju, profík nejsem a zas tak náročný taky ne, takže ještě váhám nad kompaktem a EVF ale stále nevím jaký konkrétně, cena by měla být tak do 4-5tis. a nabíjení přes USB, žádné tužkové baterie.
Fotit chci auta, přírodu, detaily, aby to dobře fotilo za šera i tmy v min.osvětlení a záznam videa se zvukem aby taky mělo nějakou kvalitu.
Díky za rady
kultus (1295)|22.3.2014 11:46
tak to budes muset pritlacit na cene momentalne za ty prachy jen Nikon j2 coz je slusne za ten peniz, nebo olympus XZ-10 coz taky neni spatna volba do zacatku kdyz zvolis kompakt. EVF ale neni stastne oznaceni ;) el.hledacek najdes az u mnohem drazsich pristroju...jinak zrcadlovku nepouzivaji jen profici ;) zalezi jake jsou priority, u tebe evidentne cena a video->nikon j2
Neregistrovaný (0)|22.3.2014 11:56
Tak cena by mohla jít až do 8tis. ale když sem u těch kompaktů nebo EVF, přijde mi zbytečný kupovat něco tak drahého, to video nemusí být zas tak extra ale ani nic podřadnýho, možná to mám jen zkreslený tím že doposud sem neměl nic pořádnýho :D Hlavní prioritou je aby ta fotka měla dobrou kvalitu, focení za šera a ty detaily z blízka. Proto si myslím že zrcadlovka není pro mě když bych asi ani její plný potencial nedokázal využít, já budu fotit jen pro sebe, případně kamarády ale to není třeba profi. Něco teda do 4tis. od canonu by bylo?
Neregistrovaný (0)|22.3.2014 12:02
kultus (1295)|22.3.2014 12:49
a kde ho chces kupovat? uz se davno neprodava. Navic to je ultrazoom! Ty ani nevis co chces a ani nemas pevnou cenovou hranici to se pak tezko vybira a radi. A proc canon? Hele ujasni si co potrebujes a za kolik a pak se zeptaj konkretneji a dej nejake realne navrhy. Hlavne si projdi diskuzi, kvalitni stroj zalevno taky chce kdekdo a kazdou chvili. Navrhy jsem ti dal hned dva a ani ses neobtezoval k nim neco napsat...
Neregistrovaný (0)|22.3.2014 13:02
Na ty tvoje návrhy sem koukal a když sem viděl cenu, nechal sem si zajít chuť, ten co sem sem dal já se prodává na czechcomputer a už z toho sešlo. Jinak nemysli si, projížděl sem to tady a né jen tady abych si to nějak dal dohromady. A za tu dobu sem to opět přehodnotil a šel bych asi i do použitého zboží pokud to není risk a zamlouvá se mi Nikon Coolpix P520 ale co bych tam nemusel mít tak ta navigace, 3D fotografování a wifi
Neregistrovaný (0)|22.3.2014 13:24
Už sem tak přišel na to co chci, takže díky za rady a typy i díky tomu sem se dopracoval k nynějšímu výběru Canon PowerShot SX510 HS nebo Olympus SZ-16
rousini (738)|22.3.2014 14:15
No to po*er koště. Tady ty šity si kde vylovil? Něco píšeš o kvalitě, hledáčku a pak sem nadhodíš hrůzu s počáteční světelností 3. Nevypadá to, že bys ve fóru nasbíral nějaké info...
Komo (840)|22.3.2014 14:42
Aby to dobre fotilo za sera a za tmy v minimalnom osvetleni...
To je asi snom kazdeho fotografa. Ty ale pri svojom vybere na to rychlo zabudni.
Neregistrovaný (0)|22.3.2014 15:06
To sou rady, že sem sem vůbec lezl. Vy to znáte, pro mě je podstatný to info co tam píšou když tomu moc nerozumím, úplně stejný by bylo kdyby někdo z vás chtěl něco čemu nerozumíte a nemáte o tom ani šajn a ten kdo se v tom pohybuje vám řekl něco úplně stejnýho. Jen tak mimochodem i když sem si o tom něco přečetl tak stejně mi to nic moc neřekne, jo ale tady je každej profík a chytrák! Schválně sem pročítal fóra, většinou každej napsal poradtě jakej foták pro začátečníka a tím to hasne. Odpovědi byli, musíš napsat co tím chceš fotit.....Tak sem schválně napsal dotaz takovej abych předešel podobným chytrým kecům a co se nestalo, opět se tu našli chytráci. Jedinej kultus mi sem dal dva výběry ale ty ceny dyž sem se podíval byli taky jinde
Neregistrovaný (0)|22.3.2014 15:54
Olympus XZ-1
O tomhle sem toho přečetl dost, pokud i tohle je shit, tak to co o něm bylo psaný je lež
Komo (840)|22.3.2014 16:01
Kultus ti poradil za 5-6 tisic. Ty mas strop 8, tak v com je problem? Asi najlepsi kauf za osem je momentalne oly e pm 2.
Neregistrovaný (0)|22.3.2014 16:12
Protože v tu chvíli sem měl nižší strop, hleda lsem stále dál a dál až sem to posunul a stále sem to měnil a teď už doufám že sem došel ke konečnému produktu. Takže díky Kultus, nejspíš půjdu do toho XZ-1
Pavel Matějka (394)|22.3.2014 17:28
Už se asi nesežene. A v šeru nestál v porovnání s XZ-2 nebo i XZ-10 za moc, měl ještě CCD čip. I když světelný objektiv, ano, ten měl stejný jako XZ-2.
kultus (1295)|22.3.2014 19:05
nevim co se tady rozcilujes...kdybys dal poradne pozadavky tak vime o cem se bavit, ale skaces jak cenove tak typove, tak nevim co si o tom myslet! A dale, olympus XZ-10 by tem tvym "marketingovym trhakum" co sis vylovil natrh p'del. A nevim co se ti nelibi na cenach...XZ-10 uz je za 6000,- a Nikon J2 je na mall.cz za 5000,- supr kauf! Jestli chces priplatit tak za 8000,- je olympus XZ-2 pokud chces kompakt, ikdyz trochu vetsi a jak uz nekdo vys psal vyborny olympus e-pm2, ktery uz dycha na krk APS-C kompaktum s vymennymi objektivy...takze moje rada za 5000,- ten nikon nebo za 8000,- E-PM2
Neregistrovaný (0)|22.3.2014 19:42
Chtěl sem ten XZ1, měl sem za to že v e-shopech je XZ1 a XZ10 jeden a ten samej a ony to sou dva různé a cenově každej jinde
Komo (840)|22.3.2014 20:29
Robi si z nas prdel, naleteli sme, ha ha.