Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

externí blesk na olympus pen mini 2?

Kissofdark (95)|25.3.2014 09:25
Zdravím,

sháním nějaký externí blesk na olympus pen mini 2.

Máte nějaké zkušenosti s neoriginálními blesky jiných značek? Na internetu jsem našla blesky Metz, Nissin apod., ale známý mi říkal, že na olympusem mohu odpálit pouze originální blesky Olympus. Příjde mi to dost divné, protože na eshopech nabízejí externí blesky pro pen mini 2.

Nějaké zkušenosti - rady?

Děkuji:)
Begy_cz (537)|25.3.2014 11:34
odpálit jde v podstatě jakýkoli blesk - jen je otázkou jestli vyžaduješ TTL atd.
Zjednodušeně všechny blesky mají X kontakt (ten uprostřed) kterým se blesk odpaluje. Pak ty chytřejší mějí pár kontaktů navíc po kterých běží komunikace - ta ale není nevyhnutelně potřebná.
V podstatě na ten foťák můžeš připojit cokoli a cokoli taky odpálíš.

jen dej VELKÝ POZOR na starší blesky. Ty mívají na X kontaktu vysoké napětí (klidně až 300V) kterým bys fotoaparát spolehlivě zlikvidoval
Pavel Matějka (394)|25.3.2014 13:16
Váš známý nemá pravdu, Olympusy mají shodnou patici a komunikační protokol s Panasonicem a Leicou, jdou použít blesky těchto značek, a pak blesky třetích výrobců, určené pro Systém 4/3 nebo Micro 4/3. Podívejte se na Nissin Di466 FT (FT = Four Thirds). To je takový pěkný kompromis mezi možnostmi, výkonem, velikostí a cenou.
http://www.nissin.cz/produkty/di-466-ft
Umí TTL, manuální režim, slave režim, má regulaci síly záblesku, naklápěcí hlavu, vestavěnou rozptylku a odrazku a především automatický zoom. Podle výrobce je s E-PM2 plně kompatibilní, takže jediné, co není předem jasné, je, jestli jako AF přisvětlení se bude používat LED na foťáku nebo na blesku - to totiž záleží na foťáku.
Pokud byste chtěla něco ještě menšího a stylovějšího (ale s menšími možnosti využití), jsou tady Olympusy FL-14 nebo FL-300R.
Kissofdark (95)|25.3.2014 14:26
Já právě měla vyhlídlnuté buď Nissin Di466 FT nebo Metz..Děkuji za radu:)

---------- Doplněno v 14:26 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:25 ----------

Děkuji za upozornění na starší blesky:)
Pavel Matějka (394)|25.3.2014 18:13
U Metzu seženete cca stejně malý a levný blesk s méně schopnostmi nebo stejně schopný, ale větší, výkonnější a dražší. Když pominu cenu, k vašemu malému foťáku bude i ten Nissin až dost velký.
Kissofdark (95)|26.3.2014 08:17
[QUOTE=Pavel Matějka;29832]U Metzu seženete cca stejně malý a levný blesk s méně schopnostmi nebo stejně schopný, ale větší, výkonnější a dražší. Když pominu cenu, k vašemu malému foťáku bude i ten Nissin až dost velký.[/QUOTE]

Mrknu po Nissinu:)

Děkuji mockrát za radu:)