Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ukládání do JPG - rozdíly

jonashredblocks (129)|29.3.2014 21:02
Ahoj, jen ze zvědavosti mě zajímá, jaké jsou rozdíly mezi ukládáním fotek do JPG ve photoshopu, kde jsou možnosti "Volby formátu": Základní (standardní), Základní optimalizovaný a Progresivní. Jen vím, že progresivní jsem měl kdysi neostré, tak to dávám vždy do standardního, který má i nejvíce MB. Ale přítelkyni se zdálo, že při optimalizovaném se fotka lépe zobrazuje na FB... Díky za vysvětlení :)
Rellik (1136)|30.3.2014 09:13
No řekl bych že jsou to pouze přednastavené "kvality" snímku. Například 100% , 90%, 80% Při tom optimalizovaném to bude vycházet z všeobecného zpracování snímků různými nástroji, včetně uploadu na internet, kde se to může pohybovat kolem kvality 85% a tak může být takto uložená fotka po uploadu víceméně bez změny kvality. Sám to poznám když si uploaduju fotky na svůj web, kde mám nastavenu kvalitu fotky na 80%. Když dám uploadovat fotku uloženou ve 100% kvalitě, dopadne po uploadu hůř než fotka, kterou předtím uložím třeba na 90, nebo 80% kvality.

V podstatě si to můžeš s různou kvalitou vyzkoušet i u mého online nástroje: http://resize.dv-foto.cz/
Pavel Matějka (394)|30.3.2014 14:37
Progresivní JPG bylo vyvinuto kvůli pomalému připojení k internetu - při stahování normálního obrázku musí člověk čekat, až se mu stáhne celý, do té doby nic nevidí. Při stahování progresivního JPG stačí mít prvních 10% souboru a browser ukáže docela přijatelný náhled v plné velikosti, který se postupně vylepšuje dotažením dalších dat až do konečné podoby. Nevýhodou progresivního JPG je horší kompresní poměr - pro stejnou kvalitu je třeba trochu větší soubor - a větší spotřeba výkonu a paměti při komprimaci.

Co si Adobe představuje pod pojmem "optimalizovaný JPG" nevím, hledal bych v dokumentaci.