Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

EOS 600D vs. špatné pojmenování souborů na SD kartě

hard_core (23)|6.4.2014 02:57
Zdravím, mám takový drobný problém s EOSem 600d(který je ale řešitelný v pc). Od určité doby mi při ukládání fotek na SD kartu pojmenovává soubory místo IMG_xxxx.jpg _MG_xxxx.jpg. je to "prkotina" ale je na pytel v kompu to byť dávkově přejmenovávat :-/.
Napadlo mě, že to začalo dělat zhruba od doby, kdy jsem v EOSu nastavoval copyright...může to být způsobeno tímto? Případně pomohlo by znovu naformátování karty přímo v zdrcadlovce?(zatím jsem to nezkoušel, neb na kartě je nějaký zálohovací soft). Díky za každý nápad či radu.
p.s. firmware tam mám poslední dostupný(1.0.2).
Rellik (1136)|6.4.2014 08:31
Nevím jak je to u Canonu, ale v Nikonu jde nastavit vlastní název souboru. Zkus projít menu, jestli to tam někde taky není. Nastavení © by nemělo mít vliv, jde pouze o zápis do EXIFu. Jinak hromadné přejmenování v PC řeším označením všech souborů, kliku na F2 a vyplnění vlastního názvu... ;)
didrik (75)|6.4.2014 09:46
Ak dobre viem, tak sa subory ako _MG_xxxx.jpg zapisuju v pripade, ze je zvolene AdobeRgb.
Milan Šurkala (3381)|6.4.2014 13:29
[QUOTE=fkilla;29994]Ak dobre viem, tak sa subory ako _MG_xxxx.jpg zapisuju v pripade, ze je zvolene AdobeRgb.[/QUOTE]

Přesně tak, nastav zpátky sRGB místo AdobeRGB a bude se to jmenovat zase normálně.
hard_core (23)|6.4.2014 21:09
fkilla&Milan: Díky hoši!!!! To bude ono...neuvědomil jsem si, že jsem se vrtal v natavení barevného prostoru...ale stejně mi nejde na mozek, že změna na AdobeRGB udělá takovou "paseku" v názvu souboru...Ještě se zeptám asi blbě, ale co za barevný prostor mám nastavit na EOSu? Většinou fotím do jpg, případně občas raw+jpg...fotky moc netisknu...resp. v jakém protoru fotíte vy?
Reliik: zatím jsem nenašel možnost si pojmenovat soubory dle mnou navolené šablony(myslím jako v EOSu)...Jinak co jsem se díval, tak © mezi znaky není :-( ale je možné, že kdybych nastavil anglické menu, tak by se to tam objevilo...Jsem teda rád, že ty "paznaky" nemají na tvar názvu souboru vliv.
Ještě jednou díky
Milan Šurkala (3381)|6.4.2014 21:34
[QUOTE=hard_core;30015]ale stejně mi nejde na mozek, že změna na AdobeRGB udělá takovou "paseku" v názvu souboru[/QUOTE]

To je naschvál, aby se ty soubory daly snadno odlišit, nejde o žádnou chybu, ale o záměr. Jinak já fotím do sRGB.