Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 8 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 109

Téma: fotoaparat na nataceni videa a bezne foceni

Nováček Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Kissofdark Zobrazit příspěvek
    já mám e-pm2 a jsem spokojená
    Dělám si z výletů a dovolené fotografie a k tomu třeba videoshoty a šoupnu si to do fotoknihy
    Parádička

Jako je jasný, že srovnávat fotoaparát s kamerou se nedá, ale pro mě je lepší mít jeden foťák, který zvládne obojí
    Ano, popsala jsi to docela výstižně - videoshoty. Já se ale na to dívám jinak a netvrdím, že z pohledu tazatele správně. Já si totiž nedokážu představit, že bych s foťákem točil např. svatbu. I když můj Canon umí točit ve Full HD a za drahé peníze jsem si k němu dokoupil mikrofon, přesto je v záznamu slyšet zoomující objektiv, přestože je mikrofon v pružných závěsech a je nastaven na zoom. A na červený objektiv nemám. Konzultoval jsem to s lidmi u Škody a oni mně řekli, že kamera je kamera.
    Pokud bych však chtěl dělat jen videoshoty, tak bych řešil akorát to, zda je to vůbec se zvukem či nikoliv, protože to stejně není o kvalitě videa. Nepopírám ale, že to může někomu stačit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele Kissofdark
    Registrace
    Mar 2014
    Fotografií
    7

Tak jako na natáčení svatby asi těžko někdo použije fotoaparát - kamera je lepší, ale pokud se člověk nechce tahat s foťákem a kamerou, tak je lepší koupit foťák. Neívm, jaký má tazatel představy o kvalitě videa, co natáčí, jak dlouho natáčí apod.

Jen říkám, že mám pen mini 2 a fotím dost kvalitní fotky (táta má APS-C zrcadlovku a troufám si říct, že fotky mám lepší z penu) a k tomu sem tam nahraju video z výletu nebo dovolené a stačí to. Rozhodně to má lepší kvalitu videa jak autokamera.

A je trošku blbost srovnávat video pro běžného uživatele nebo pro někoho, kdo natáčí svatby, dokumenty apod.

Nováček Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Ta autokamera byla samozřejmě nadsázka. :-) Na druhou stranu nemyslel jsem ani profesionální natáčení svateb apod. Mimochodem, na toto téma se shodou okolností před časem rozproudila na TVFeaku vášnivá diskuse, jestli natáčet se zrcadlovkou či nikoliv. Takže za sebe opakuji - na základě svých zkušeností nikoliv.
    Nebuď zbytečně skromný .... že máš lepší fotky a video, není to třeba tím, že jsi prostě šikovnější? :-)

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

ty jo ,fakt nevim ...asi si pujdu do obchodu nejaky ohmatat a uvidim ktery mi sedne do ruky ... ale asi vemu vami doporucovanou klasiku olympus XZ-10 - vetsi zoom,dotykove ovladani.. ,ale stale vaham aji o PEM epl3 - vyklopny displej ....
    ale porad se brodim v olympusech ... to je spatne nebo dobre ?
    bude to kvalitou fotek a videa a rychlosti lepsi nez muj bejvaly FUJI HS10 ?

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

tak jsem od znam,eho dostal pristup na dTest kde probehl test fotaku ano xz-10 skoncil na druhem miste ,ale hnedka v za nim a s lepsima procentama za video byl Canon PowerShot SX270 HS ..co myslite ten canon ?

Občasný diskutér Avatar uživatele Mirda4
    Registrace
    Jan 2012
    Fotografií
    5

Pokud jde o video, tak v kategorii do 8 tisíc Kč nic lepšího než Nikon J1, J2 / V1 nepořídíš. Mám sám J2 a video v takové kvalitě se spíše normálně objevuje u přístrojů (ať už foto či video) až tak od cenové hladiny 15 tisíc Kč. A fotky to dokáže vyloudit taky solidní, takže za ty peníze, co teď stojí ve výprodejích je to nejlepší kup.

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

ok, v1 nema blesk .... j2 oproti j1 ma jen kvalitnejsi display ? ... takze finalni vyber vse se da sehnat nakonec za cca 6 tis ..... nikon j2 vs olympus xz-10 vs canon sx270hs (mozna 280hs) a olympus e-pl3 -vyklopny displej

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mara00 Zobrazit příspěvek
    tak jsem od znam,eho dostal pristup na dTest kde probehl test fotaku ano xz-10 skoncil na druhem miste ,ale hnedka v za nim a s lepsima procentama za video byl Canon PowerShot SX270 HS ..co myslite ten canon ?
    Proboha, neřiďte se testy spotřebitelských časopisů - techniku odborně otestuje jen odborník. Na dTestu jsou mistři v tom, jak překroutit vstupní podmínky tak, aby vyhrálo to, co oni chtějí. Například u instantní kávy hrály větší roli tvar lahvičky a snadnost zacházení s ní, než chuť a cena. Zkusil jsem tenkrát koupit podle nich druhé nejlepší kafe (první bylo nesmyslně drahé) a vyhodil ho, protože se nedalo pít. Pak jsem pátral, kde je chyba. No a zjistil jsem, že mělo fakt perfektní obal...

Registrace
    Mar 2014
    Fotografií
    7

olympusů bych se fakt nebála. Sice nedělají tolik foťáků jako třeba Canon nebo Nikon, ale kvalitově jsou na tom hodně dobře. Já mám pen mini 2 (měla jsem i 1) a nemohla a nemůžu si doteď na nic stěžovat, protože jsem výrobek ani reklamovat nemusela

Kamarád si koupil XZ a sám je překvapený, kolik toho foťák dokáže.

Hromada lidí si myslí, že kvalitní foťák je pouze Canon a Nikon a zbytek je odpad, ale takhle to už není

Občasný diskutér Avatar uživatele Mirda4
    Registrace
    Jan 2012
    Fotografií
    5

Tak to dnes asi každý zasvěcenější vidí, že například Olympus odvádí celkem dobrou práci a je z čeho vybírat. A na druhou stranu od Canonu by člověk dnes čekal mnohem více, než to co ze zoufalosti vypouští do prodeje. Osobně si ale myslím, že pokud neberu ohledy na rozměry přístroje ale spíše na výkon který z toho vytěžím (o to více při točení videa), tak při porovnání XZ-10 za 6000,-Kč a Nikon J2 za 6000,-Kč není absolutně co řešit a je to naprosto jasné. Samozřejmě když přišla J2 na trh a stála 15000,-Kč, tak by jí asi nemělo smysl tolik protěžovat, ale za ty koruny co teď je, když tomu odpustím drobné nedostatky, tak je to bezkonkurenční nabídka.

Registrace
    Mar 2014
    Fotografií
    7

No, někteří si stále myslí, že nic jiného než Canon a Nikon nekupovat. Například kamarádka - má nějaký starší Canon, který dosloužil, nadávala, že má malou světelnost atd. atd. - když ji kamarád řekl, ať mrkne třeba na Olympus XZ 10, tak se zhrozila, co ji to jako doporučuje, že každý tvrdí, že nic mimo Canon a Nikon nekupovat.

No připadala jsem si jako století zpátky

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

takze tedy zatim jsem zaslechl jen ze mam jit do Nikon 1j1 vcem je tedy lepsi oprotu olympus xz10( ten ma dotykovej displej,lepsi svetelnost a vetsi zoom)

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

J1 oproti XZ-10 má o dost větší senzor, a díky tomu dokáže poměrně vyrovnat nesvětelnost jeho setových objektivů, je lepší co se týče šumu při vyšších ISO, výrazně rychlejší co se snímání týče, má výkonnější ostření a to i na pohyb, a o moc lepší video. Na druhou stranu mu chybí takové ty moderní věci jako dotykový displej, a světelný objektiv dává Olympusu značnou výhodu. Mimochodem, Nikon J2 nemá jen lepší displej, ale taky mnohem lepší ovládání, J1 je dost základní a není to tak úplně jednoduché, i v tomhle je Olympus vychytanější. Nikon je lepší v některých ohledech, Olympus je celkově líp vyvážený a "užitečnější" pokud chceš univerzální typ.

Citace Původně odesláno od Kissofdark Zobrazit příspěvek
    No připadala jsem si jako století zpátky
    Noo - v té době Nikon měl sotva před založením, Canon ani zdaleka neexistoval, a musela bys zmínit Hasselblad nebo Leicu aby se fotografové chytli ;-) ale to víš, CaNikon je prostě ve spoustě lidí zafixovaný, proto pořád ještě ty vysoké prodeje a časté opovrhování jakýmikoliv jinými značkami.

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

diky za nazor ....sice to zaclo pro nikon J2 ale skoncilo to olympusem ..takze jsem zase jelen a nejspis se rozhodnu jakmile si kazdy osobne osaham a ktery lepe padne do ruky ...ale asi ani z jednim neudelam chybu ( stoji stejne penez)

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

To bude nejlepší, tohle si musí každý zodpovědět sám.

Strana 2 z 8 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kompakty: Vhodný fotoaparát pro focení sportu
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 09-07-2014, 06:47
  2. Fotoaparát pro cestování i focení detailů (poraďte)
    Od xSten19 v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 03-04-2013, 16:55
  3. Jaký fotoaparát vybrat - focení korálků
    Od isx v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 27-10-2012, 23:34
  4. Kompakty: Jaký fotoaparát na focení při koncertech?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 01-06-2011, 00:00