Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 109

Téma: fotoaparat na nataceni videa a bezne foceni

Občasný diskutér Avatar uživatele Mirda4
    Registrace
    Jan 2012
    Fotografií
    5

Kdyby ti třeba pomohlo rozhodnout to, jak je to se zoomováním při nahrávání videí, tak u konstrukce přístrojů "kompakt" (XZ-10) je zoomování elektronické, tudíž trochu takové "zbrklejší" a bývá i ve videu slyšet, pokud je natáčená scéna tišší. V případě J2 a celkově kategorie přístrojů s mechanickým zoomováním na objektivu je přibližování plynulé, bez výraznějších skoků a hlavně absolutně neslyšné. To byl u mě například jeden z důležitých argumentů pro video, protože předchozí Lumix FZ 50 mě tím dost otravoval, když byl motorek objektivu ve videu slyšet. Pro XZ-10 by v mém případě asi hovořila pouze kompaktnost, jinak by mi na nic víc asi nenalákala. A pokud bych vybíral v profi kompaktech, tak já osobně bych šel spíše do Nikonu P330 (já jsem ale Nikon pozitivní, takže je potřeba mě brát s rezervou :-) ). Minulý týden jsem ho pořizoval tchánovi (Fotolab 5980,-Kč), tak jsem si s ním pár dní na otestování hrál a velmi rychle mi padnul do ruky. Jediné co bych mu trochu vytkl, je více lidmi vytýkaná rychlost přístroje, ale na běžné fotografování je to úplně v pohodě a nijak zásadně mě to neomezovalo.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

ja si naopak vybral XZ-10 pred P330. Ta pomalost me omezovala uz v obchode, ono kdyz si ty fotaky clovek vyzkousi jeden a pak druhy, tak ten rozdil byl pro mne obrovsky co se tyce celkove rychlosti prace. Navic XZ-10 ma velice privetive a rychle prostredi a nastaveni temer vseho podstatneho je hned. To si musi clovek opravdu vyzkouset a zamerit se na to co od toho sam ceka...

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

me celkem o rychlost jde,jak rikam mel jsem FUJI HS10 a to byl extrem pomalost a proto jsem ho prodal a koukam uz po necem jinem nez je UZ...no snad v nasem malem meste budou mit alespon neco na omakani ...ten canon nic? hs270 ? ja i manzelka budeme spise fotit na automat,takze proste zapnout a fotit..momentky...video atd ...ale aby to nebylo rozmazane a zasumene vic jako laik asi nepoznam...
    prvne jsem chtel koupit UZ nikon l830 ale pak jsem si rikal ze uz mega fotak ne a stejnak fotim jen na automat....pak jsem zavrh po precteni par clanku aji nejaky klasik kompakt za par korun a skoncil nekde tam kde se motam ... ale asi to moc resim(to bude tim ze to je pro me hodne penez a nechci byt sklaman)

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

SX270 (vůbec celá ta série) působí hodně univerzálně, ale v zásadě je to opět standartní kompakt. Hlavně ten objektiv je kompromisní a má strašidelnou světelnost (což bude hodně zvedat ISO a mít tendenci šumět), nějaké extra fotky bych od něj neočekával. Co se rychlosti týče jak Olympusy XZ tak Nikony 1 jsou hodně rychle, takže žádné obavy. A i na tu automatiku dokážou fungovat docela rozumně.

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

tak uz jsem si myslel,ze nikon 1J2 bude muj favorit...dnes jsem si ho u nas na prodejne omakal a naprosto se mi spatne drzi ...skoda...XZ10 nemely..ale mely epl3 a ten se drzel krasne ...

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Sakini Zobrazit příspěvek
    J1 oproti XZ-10 má o dost větší senzor, a díky tomu dokáže poměrně vyrovnat nesvětelnost jeho setových objektivů, je lepší co se týče šumu při vyšších ISO
    No, vzhledem k tomu, že XZ-10 má o 2 EV lepší světelnost objektivu než Nikon, nejsem si jist, zda zrovna výkony na vyšší ISO jsou to, kde Nikon (za danou cenu) nějak vede. Ten Olympus na to vysoké ISO totiž nemusí tak brzy chodit. Dokonce i pozadí bude ten Olympus mazat více než seťák od Nikonu, a to má mnohem menší senzor

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

V kombinaci objektiv-senzor jistě ne, tam bude za stejných světelných podmínek určitě šumět víc a spíš Nikon. Samotný senzor jako takový, i když ten jednopalec v Nikonu není zrovna zázrak své třídy, na tom je výkonově o něco líp, ale deklasuje ho že s tou citlivostí musí jít hodně rychle nahoru jak kvůli nesvětelnosti seťáků, tak případně i kvůli nutnosti víc clonit pro odpovídající hloubku ostrosti. S Olympusem se dá fotit v interiéru na plnou díru s minimálním ISO, Nikon by to hnal hned na 1600. Proto taky, i když "jedničky" nepovažuju za generálně špatné foťáky, vždy XZ-10 označím jako vyrovnanější a praktičtější ;-)

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Sakini Zobrazit příspěvek
    tak případně i kvůli nutnosti víc clonit pro odpovídající hloubku ostrosti
    Tomu moc nerozumím. Proč by Nikon 1 měl kvůli hloubce ostrosti více clonit, když Olympus XZ-10 je ten fotoaparát, který má menší hloubku ostrosti (na středních a delších ohniskových vzdálenostech) a tedy naopak Olympus musí clonit, aby se dorovnal na hloubku ostrosti plně odcloněného Nikonu 1 se seťákem.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

To vycházím ze zkušeností s oběma typy, které jsem použil na stejné téma (přesně řečeno jsem je zkoušel na stejných objektech), a zatímco Olympus zvládal určitý objekt obsáhnout hloubkou ostrosti na 1.8 (a ISO nezvedal), Nikon 1 na 3.5 v úplně stejné situaci neměl ostré všechno a musel jsem přidat na 4.5 (a ISO náležitě stouplo). Nemluvím už ani o stejném případu s 18,5/1.8 na Nikonu, kde hloubka ostrosti a rozmazání je vyloženě jinde než u seťáku (ale to je samozřejmě s XZ-10 objektivně neporovnávatelné). Přece jen ty snímače jsou docela rozdílné velikostí, a mají na to taky svůj vliv, i když pak hodně záleží na fotografované scéně. Když beru standartní s určitým odstupem od objektu, kde se nebudu snažit vyloženě oddělit objekt od pozadí, můžu se u XZ-10 mnohem víc spolehnout na to že že vše bude ostré, a mnohem víc se musím snažit abych dosáhl oddělení od pozadí. U Nikonu už se může docela stát že není ostré všechno co má být, není to jako u APS-C ale už je poznat ten větší rozměr -nevím jaké zkušenosti máš s různě velkými ty z recenzí, určitě jsi měl v ruce víc různých foťáků než já, s různě velkými senzory, a rozdíl mezi 1/2.3" a 1" nemusí být oproti jiným případům moc výrazný. Samozřejmě pro běžného uživatele používajícího hlavně automatiku tohle nebude relevantní ani moc zajímavé, protože se s tím buď nesetká a nebo to nebude řešit. Uznávám že nepoužívám takové přístroje jako většina jejich majitelů, ale můj názor to pak samozřejmě ovlivňuje.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No, když se podívám na velikosti clonových otvorů na různých ohniskových vzdálenostech, tak mi prostě vychází, že Nikon 1 se seťákem nemůže rozmazávat znatelně více a ani v recenzi si nepamatuju, že by mazal pozadí výrazněji než XZ-10 (v podstatě Nikon 1 mě tímto hodně zklamal a XZ-10 nadchnul - vztaženo ke svým kategoriím). Výjimkou jsou ta kratší ohniska, ale ani tam nemá moc navrch. Na 27mm ohnisku Oly XZ-10 4,7mm/1,8 = 2,61 mm, Nikon 1 10mm/3,5 = 2,86 mm (samozřejmě ta čísla nejsou přesná, ta clona může mít ve skutečnosti odlišné hodnoty). Na delších ohniskových vzdálenostech se to obrací, např. 81mm ohnisko: Oly XZ-10 14,64mm/2,4 = 6,1 mm, Nikon 30mm/5,6 = 5,35 mm. Jednoduše nechápu, jak se musíš mnohem víc snažit u Nikonu, když by (minimálně teoreticky) měla být za shodných podmínek v podstatě velmi podobná až stejná.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Asi v tom bude i způsob použití, konkrétní situace, individuální přístup - každopádně mám pocit že za a) na tom víc už nevykoumáme, a za b) že na páteční půlnoc je to trochu zvláštní zábava :-) Podle čísel by to opravdu mělo být hodně podobné, v praxi to tak vždycky nebylo (zřejmě i tím co fotím nejčastěji já), každopádně mnohem víc mě bavil Olympus (Nikon 1 až s 18,5, to bylo jiné focení a i obrazovou kvalitou se to zvedlo). No už je to na mě po celém dni trošku náročnější...

Půjčím si od kolegů oba typy, a znovu to vyzkouším, zajímá mě jaká bude praktická realita.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Já si to dovolím velice zjednodušit. Pokud poměr ohnisko/clona není aspoň +10, tak se dost těžko dá mluvit o separaci objektu a jedno jestli je 5,8 nebo 6,5. Kdybych to měl vzít jen tak z patra, taky bych očekával vyšší možnosti od Nikon1 systému. Dokonce s XZ-1 jsem se dlouhém ohnisku dostával na hodnotu 10, což bylo za tímto účelem použitelné při zaostření nablízko.
    Takže pokud Milanovy výpočty sedí, tak na tisku 15x10 ta vlastnost nevinikne a v zobrazení 1:1 bude člověk hledat chybu v zaostření. Takže lepší bude přiclonit než místo nedostatečně malé hloubce ostrosti přemýšlet, kde se stala chyba.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od rousini Zobrazit příspěvek
    Pokud poměr ohnisko/clona není aspoň +10, tak se dost těžko dá mluvit o separaci objektu a jedno jestli je 5,8 nebo 6,5.
    Řekl bych, že to nebude tak hrozné. Přijde mi, že XZ-10 odděluje objekt od pozadí na svou kategorii dost slušně, viz http://www.digimanie.cz/photo_doc-3B...6006DAF59.html (tohle je, ale pravda, na 130mm ohnisku). Nemám dojem, že by toto zvládl setový objektiv Nikonu nějak znatelně lépe.

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

ja jsem z diskuse zmateny jako laik ji prakticky nerozumim jelikoz 90% bude foceno na automat,ale proste nikon 1J2 mi nesedl v ruce je hodne malinkej a jednou rukou se blbe drzi...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

A co máš s tou druhou???

Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kompakty: Vhodný fotoaparát pro focení sportu
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 09-07-2014, 06:47
  2. Fotoaparát pro cestování i focení detailů (poraďte)
    Od xSten19 v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 03-04-2013, 16:55
  3. Jaký fotoaparát vybrat - focení korálků
    Od isx v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 27-10-2012, 23:34
  4. Kompakty: Jaký fotoaparát na focení při koncertech?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 01-06-2011, 00:00