Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Aky fotak k Canon 600D? /nahrada za Panasonic FZ-150, ale kompaktna../

kevin19 (8)|9.4.2014 22:04
Zdravim.

Rad by som nejaky nazor...

Som parrocnym vlastnikom Panasonicu FZ-150. Bol kupeny ako nastupca Canonu S3 IS. Medzitym som mal tri mesiace nastupcu SONY HX-1, no ten fotak sumel na fotkach tak silno, ze som ho rychlo predal, a musel sa na nejaky cas vratit k
S3 IS.
Sum ktory robila HX-1 mi neskutocne vadil.

Dlho som premyslal, co kupim ako nahradu, a volba padla na FZ-150. Uz uz som mal objednany FZ100, ale recenzie aj tu ma od neho odhovorili... Fz150 bola skvela volba, robi skvele fotky, aj videa.

Kedze som ale chcel este nieco "viac", doprial som si na vianoce zrkadlovku Canon 600D + set 18-55 IS. Fotky - uzasne, neporovnatelne s nicim. Co ma sklamalo, kedze som roky mal iba ultrazoomy, bolo to, ked som zistil,
ze fotit cez skvely vyklopny displej je takmer nemozne - zaostrenie trva velmi dlhu dobu atd. Ano, kupil som si zrkadlovku, a nevedel som, ze ona dokaze skvele a rychlo fotit iba cez hladacik. 600D som pred 1100D uprednostil kvoli displeju.
Lenze ked som zistil, ze ten displej pouzijem pri jednej zo 150 fotiek fotenych nad hlavou, tak som si pomyslel, ze by mi stacil aj Canon 1100D. :) Ale co uz, nevadi. Fotky robi Canon 600D skvele, len si je nutne zvyknut na hladacik, a pod.

Kedze nechcem mat 2 velke hebeda fotaky, volim nahradu za Panasonic FZ150. Tazko sa mi bude predavat, ale chcem "dobry kompakt", a zrkadlovku na uzasne fotky a miesta, kde velkost fotaku nieje problem.


Aky kompakt vsak zvolit? Videl som fotky z Olympusu VR340 - katastrofa. Videl som fotky z Canonu A4000IS - katastrofa. Obrovsky sum, zasumene fotky. Videl som fotky zo Sony HX50V - vzhladom na cenu fotaka sklamanie, pri 100% fotke.
Proste, potrebujem kompakt, ale isto zanho nedam viac ako za zrkadlovku. Rad by som vacsi opticky zoom, ale to je asi nemozne,

Proste, v rodine mame Fujifilm A800 - ktory ma par rokov, a fotky ktore robi su "uzasne". Take fotky nerobi ziaden fotak do 200€ - aspon som taky nevidel.

Do coho ist?

Canon PowerShot S110 HS?

alebo

Canon IXUS 127 HS BLACK

pripadne

Canon PowerShot SX280 HS?

alebo?

Sony DSC-WX300 ?


Zo skusenosti zistujem, ze cim menej Mpix, tym menej zasumene fotky. Z tohto hladiska urobi SX280 HS lepsie fotky ako napr HX50V?
Alebo je to jedno, a vsetky fotaky sumia uplne inac, ako taky S3 IS, prip. A800?
Este ani Panasonic FZ150 nesumi tak, a pritom je to novsi model, ako vacsina novych fotakov, ktore mi presli rukami :/

Dik za odpoved :) Moj strop je zhruba 250€. Rad by som rychly fotak, podla moznosti s GPS a Wi-Fi :)
rousini (738)|10.4.2014 08:35
Myslím si, že za danou cenu lepší UZ než máš neseženeš. Pokud oželíš UZ, tak za danou cenu lepší video neseženeš...
Když video, tak Panasonic, když trochu slušné fotky, tak Oly XZ-10, XZ-2 a další dražší aparáty. Možná se dala kvalita vs. skladnost vyřešit jedním bezzrcátkem, ale na to už je pozdě, nebo ne???
kevin19 (8)|10.4.2014 09:16
Ja samozrejme neocakavam, ze kompakt uplne nahradi FZ150. Len sa chcem zbavit FZ150 a mat nieco, co je velke max 15cm sirka a 8cm vyska /cca :)/
Proste,,, nechcem 2 velke fotaky. Bezzrkadlo som nechcel, to je takisto velke. Ja planujem brat vsade zrkadlovku, ale aj kompakt - kedy bude nutne fotku urobit za par sekund,
ale nechcem nosit 2velke fotaky, z ktorych ani jeden pohotovo nevyberiem.

xz1 UZ V OBCHODOCH nieje dostupny, chcem iba novy fotak.

Paci sa mi Canon G15, ale keby stal 250€, uz ho mam. Len otazka je: ma zmysel mat porovnatelne 2fotaky s minimalnym zoomom? Nemam si radsej kupit nieco ako Canon SX280IS?

Urobi to menej zasumene fotky ako Sony HX50V?
rousini (738)|10.4.2014 10:13
Já ti rozumím a možná je blbé mít 2 foťáky, které se budou lišit jen tím, že jeden udělá lepší fotky a druhý menší horší fotky. Určitě bych od toho menšího chtěl větší univerzálnost (zoom, video, makro...).
U profikompaktu (G15, XZ-2...) bych se nebál bazaru (samozřejmě se zbytkovou zárukou a osobním převzetím), protože to jsou solidně zpracované aparáty, co něco vydrží. Ale kecat ti do toho nehodlám.
U těch různých Canon SX, Sony HS... ti neporadím, protože se o takové mašinky nezajímám. Obecně si myslím, že UZ v balení krabičky od mýdla stojí za starou bačkoru. Poradil bych rád, ale fakt nevím, nechám prostor ostatním :notsure
kevin19 (8)|10.4.2014 11:06
No ved to, ze neviem ani ja.. :) Osobne suhlasim - zatial kompakty co mi presli rukami poslednu dobu su vsetky otrasn pristroje.. Zasumene fotky a pod.
Ano, ked som kupoval davno Canon S3 IS za 15 000sk... tak to bola uplne ine peniaze. Ale vtedy aj najlacnejsi fotak stal 6000sk, a robil paradne fotky.
Ale dnes fotaky do 200€ co som videl robia nepouzitelne fotky. :/
Sa obavam ze nakoniec si necham FZ150 a 600D, ale znova nebudem mat pohotovy univerzalny kompakt..
A na niektore vylety musim zvazovat co vezmem, ci mi treba zoom, ci skvele fotky.. :confused:

Asi fakt pomaly zacina, uvazovat o niecom ako Canon G15. Pozeral som napr. posledne doporucene fotaky - profi kompakty, Samsung s vyklopnym displejom - ale nikde uz nieje dostupny :/
Asi som ochotny daj aj viac ako 250€, kedze naozaj chcem fotak, a nie šumítko.