Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: podivná funkce Benq Gh 600

Neregistrovaný (0)|10.4.2014 20:51
Tazatel: Mby

Znění dotazu: nevím zda jsem udělal dobře, když jsem koupil fotoaparát Benq GH600. Zlákal mě široký objektiv, makro,dobrá výdrž..ale nyní zjišťuji že se chová nečitelně..:fotím např krajinu a několik snímků je ostrých a pak najednou další bezdůvodně neostré. vyloženě nezaostřené. Přitom dávám pozor na indikaci ostření..jakoby pulzovala automatika či co. Někdy se vypíná a opět vysunuje objektiv, prostě blbne, dále obraz je vpravo ostřejší než v levé části..jsem buď tak levý, že už nevím jak to lépe nastavit, nebo je vada v přístroji..? Děkuji za váš názor.

Fotovýbava, které se dotaz týká: Fotoaparát Benq GH600
rousini (738)|10.4.2014 21:07
Dovedeš vyjmenovat 10 nejznámějších automobilových značek, 5 profláklých výrobců sportovního oblečení a bot nebo 3 ikony audiotechniky? Asi ano. Teď zkus udělat něco podobnýho s výrobci fototechniky.
I když u nejnižší řady aparátů až tak nezáleží, kdo to montuje, tak částečně to odpovídá na otázku proč není Benq kvalitní...
Sakini (1174)|11.4.2014 07:39
Prostě limity - slabší kontrastní ostření které se občas splete podle toho na co miříš (pulzování je u tohoto modelu dobře známé), nevyrovnaná ostrost objektivu (není to nějaká hochklasse, kvalita kolísá), a duchové v elektronice, to se bohužel u téhle kategorie dá očekávat.
Kissofdark (95)|11.4.2014 08:58
Benq? Ale no tak...změnit fotoaparát;)
Milan Šurkala (3381)|11.4.2014 21:26
Autofokus u GH600 není žádná hitparáda, s tím je nutné se smířit. Bohužel neostrost objektivu je v dnešní době běžná věc... je spíše velké štěstí, když člověk natrefí na kompakt (a nemusí to být jen BenQ), kde je celý ohniskový rozsah vždy všude stejně ostrý. Pokud je ta neostrosto opravdu hodně výrazná, reklamoval bych to.