Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Starší fotoaparát

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ahoj, rád bych vás požadal o radu, shaním nějaký starší (bazarový) fotoaparát tak do 4000 Kc, u kterého se dá říci, že má kvalitní fotografický výstup. Měl jsem možnost vyzkoušet Canon PowerShot SX510 HS a vůbec mě co se kvality fotek, nenadchnul :-(
    Jako typ fotoaparátu bych rád upřednostnil něco jako Fujifil Finepix, ale není podmínkou.Děkuji za vaše rady :-)
    P.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele Kissofdark
    Registrace
    Mar 2014
    Fotografií
    7

To už bych si radši přidala a vybrala bych Olympus XZ 10 (cena od 5890,- třeba na Fotolab.cz, 5990,- Megapixel atd.). Budeš mít dva roky záruku (já si třeba u fotolabu dokopila o 3 roky prodlouženou) a XZ 10 kupoval známý a fotky má dost kvalitní
    Hlavně světelnost začíná na f/1.8, a je kompaktní (oproti třeba XZ-2). Pokud nehledáš superzoom (XZ-10 má 5x zoom), tak bohatě

Popravdě kloudný bazarový do 4.000 jsem nenašla. Nebo je v bazaru i XZ-10 http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=293370

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Citace Původně odesláno od Kissofdark Zobrazit příspěvek
    To už bych si radši přidala a vybrala bych Olympus XZ 10 (cena od 5890,- třeba na Fotolab.cz, 5990,- Megapixel atd.). Budeš mít dva roky záruku (já si třeba u fotolabu dokopila o 3 roky prodlouženou) a XZ 10 kupoval známý a fotky má dost kvalitní
    Hlavně světelnost začíná na f/1.8, a je kompaktní (oproti třeba XZ-2). Pokud nehledáš superzoom (XZ-10 má 5x zoom), tak bohatě

Popravdě kloudný bazarový do 4.000 jsem nenašla. Nebo je v bazaru i XZ-10 http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=293370
    V podstatě s tím lze jen souhlasit. Do 4 tisíc sehnat slušný foťák, to by byla velká náhoda. Sem tam se vyprodávaly low end DSLR (Nikon D40, Canon 1000D). Se setovým objektivem by to byl slušný základ, ale srovnatelný výstup nabídnou dnešní profikompakty s 1/7" čipem.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Dekuji za radu, mel jsem takovy dojem, ze by slo koupit nejaky dva roky stary model, ktery by stal za to :-) jeste jedna vec, melo by smysl koupit Fujifilm FinePix HS20EXR ?
    Diky
    P.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

proč se ptáš? Recnzi máš přímo v okdkazu.
    Lehce mě fascinuje "fenomén" je to velký - bude to dobře fotit. Bohužel tohle je obyč ultrazoom se všemi nevýhodami které to obnáší

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ptam jelikoz jsem neznaly :-) fenomen "je to velký - bude to dobře fotit" jsem neznal. Diky za nazor, ted vim, ze HS20EXR nebrat :-)
    Pekny vikend
    P.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Tak HS20EXR je v rámci ultrazoomů určitě docela slušný kousek. Osobně bych se ho ale z druhé ruky bál koupit (ony ty Fujifilmy jsou takové.... náladové - nám např. HS20EXR zničehonic přestala fotit s méně nabitými bateriemi - žádná hláška vybití, manuální ostření fungovalo, ale autofokus fotoaparát samovolně vypnul... nyní už zase funguje dobře i se slabě nabitými bateriemi).

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ahoj, jeste bych se rad zeptal na porovnání samsung wb2000 a olympus xz10. Samsunga jsem mel, byl jsem s jeho foto vystupem spokojeny, proto by me zajimalo jak je na tom vuci nemu ten Olympus, jestli je horsi, lepsi, srovnatelny. A jestli by nekdo dokazal rici jaky starsi, nebo dnesní fotoaparat by se tomu samsungu dal prirovnat. Děkuji moc za pomoc a radu.
    P.

Podobná témata

1. starší olympusy profi řada
    Od Karlos5573 v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 09-09-2012, 15:07
  2. Nová nebo starší zrcadlovka
    Od cyml v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-03-2012, 01:02
  3. Má smysl kupovat starší fotoaparát?