Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Starší fotoaparát

padluke (11)|11.4.2014 13:35
Ahoj, rád bych vás požadal o radu, shaním nějaký starší (bazarový) fotoaparát tak do 4000 Kc, u kterého se dá říci, že má kvalitní fotografický výstup. Měl jsem možnost vyzkoušet Canon PowerShot SX510 HS a vůbec mě co se kvality fotek, nenadchnul :-(
Jako typ fotoaparátu bych rád upřednostnil něco jako Fujifil Finepix, ale není podmínkou.Děkuji za vaše rady :-)
P.
Kissofdark (95)|11.4.2014 15:26
To už bych si radši přidala a vybrala bych Olympus XZ 10 (cena od 5890,- třeba na Fotolab.cz, 5990,- Megapixel atd.). Budeš mít dva roky záruku (já si třeba u fotolabu dokopila o 3 roky prodlouženou) a XZ 10 kupoval známý a fotky má dost kvalitní;)
Hlavně světelnost začíná na f/1.8, a je kompaktní (oproti třeba XZ-2). Pokud nehledáš superzoom (XZ-10 má 5x zoom), tak bohatě;)

Popravdě kloudný bazarový do 4.000 jsem nenašla. Nebo je v bazaru i XZ-10 http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=293370
nephilim (353)|11.4.2014 17:57
V podstatě s tím lze jen souhlasit. Do 4 tisíc sehnat slušný foťák, to by byla velká náhoda. Sem tam se vyprodávaly low end DSLR (Nikon D40, Canon 1000D). Se setovým objektivem by to byl slušný základ, ale srovnatelný výstup nabídnou dnešní profikompakty s 1/7" čipem.
padluke (11)|12.4.2014 07:54
Dekuji za radu, mel jsem takovy dojem, ze by slo koupit nejaky dva roky stary model, ktery by stal za to :-) jeste jedna vec, melo by smysl koupit Fujifilm FinePix HS20EXR ?
Diky
P.
Begy_cz (537)|12.4.2014 10:34
proč se ptáš? Recnzi máš přímo v okdkazu.
Lehce mě fascinuje "fenomén" je to velký - bude to dobře fotit. Bohužel tohle je obyč ultrazoom se všemi nevýhodami které to obnáší
padluke (11)|12.4.2014 17:04
Ptam jelikoz jsem neznaly :-) fenomen "je to velký - bude to dobře fotit" jsem neznal. Diky za nazor, ted vim, ze HS20EXR nebrat :-)
Pekny vikend
P.
Milan Šurkala (3381)|12.4.2014 18:55
Tak HS20EXR je v rámci ultrazoomů určitě docela slušný kousek. Osobně bych se ho ale z druhé ruky bál koupit (ony ty Fujifilmy jsou takové.... náladové - nám např. HS20EXR zničehonic přestala fotit s méně nabitými bateriemi - žádná hláška vybití, manuální ostření fungovalo, ale autofokus fotoaparát samovolně vypnul... nyní už zase funguje dobře i se slabě nabitými bateriemi).
padluke (11)|14.4.2014 12:52
Ahoj, jeste bych se rad zeptal na porovnání samsung wb2000 a olympus xz10. Samsunga jsem mel, byl jsem s jeho foto vystupem spokojeny, proto by me zajimalo jak je na tom vuci nemu ten Olympus, jestli je horsi, lepsi, srovnatelny. A jestli by nekdo dokazal rici jaky starsi, nebo dnesní fotoaparat by se tomu samsungu dal prirovnat. Děkuji moc za pomoc a radu.
P.