Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Prechod zo zrkadlovky na EVF

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Tak som po rokoch fotografovania zrkadlom " konvertoval " na EVF. Veľkým lákadlom a zároveň výhodou EVF je náhľad + histogram pred stiskom spúšte. Vernosť som zachoval formátu RAW. Prikladám výrez foto v protisvetle.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC00961.jpg 
Zobrazení: 197 
Velikost: 732.6 KB 
ID: 1027  
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Prošel jsem si podobnou genezí. Začal jsem kompaktem, přešel k EVF, pak DSLR, abych si k zrcadlovce nakonec pořídil profikompakt, protože se mi občas nechce "vláčet" se zrcadlovkou a objektivy. Ačkoliv si to člověk dřív nemyslel, fotit se dá i s něčím, co má menší snímač než zrcadlovka. Jen to chce trochu víc přemýšlet a určitě fotit do RAW.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od nephilim Zobrazit příspěvek
    Prošel jsem si podobnou genezí. Začal jsem kompaktem, přešel k EVF, pak DSLR, abych si k zrcadlovce nakonec pořídil profikompakt, protože se mi občas nechce "vláčet" se zrcadlovkou a objektivy. Ačkoliv si to člověk dřív nemyslel, fotit se dá i s něčím, co má menší snímač než zrcadlovka. Jen to chce trochu víc přemýšlet a určitě fotit do RAW.
    Už od doby, co jsem testoval RX100, uvažuju o tom, že si ji pořídím a vidím to podobně. Jestli si ji koupím, tak NX11 s objektivy bude asi skoro pořád doma... Naštěstí ta má tak krásné rozměry, že do brašny, kde strčím akorát tak low-endovou DSLR se seťákem, se mi vejde NX11 i se třemi objektivy (včetně obrovského 50-200mm zoomu) a zatím mi to tolik nevadí tahat.

Registrace
    May 2011

nephilim - áno, tiež som skúšal paralelne so zrkadlom profi kompakt, námatkovo - Canon G12, Canon G1X, Sony HX20 a CSC Panasonic GF1, Sony NEX 5. Ovšem pocit z fotografovania jaksi biedny, vždy som sa vrátil k zrkadlovke, posledná Canon 7D + 15-85 USM. RAW je fajn.

Registrace
    May 2011

Milan Šurkala - Sony RX100 je vskutku parádny kompakt. Ja som potreboval vyriešiť zložitú situáciu - jedným prístrojom nahradiť zrkadlovku a kameru fullHD. Na trhu je veľké množstvo prístrojov /to tebe nemusím spomínať/, ale až neuveritelne málo skutočne kvalitných hybridov. Nakoniec som sa dočkal EVF - práve od Sonyho.

Občasný diskutér Avatar uživatele Kissofdark
    Registrace
    Mar 2014
    Fotografií
    7

já jsem zjisitla, že se nechci vláčet se zrcadlovkou, proto jsem si koupila CSC (kompakt s výměnným objektivem)
    A jsem psokojená, protože ho tahám všude a dokoupila jsem si portrétní sklo, makro sklo apod. a kamarádi si myslí, že fotím zrcadlovkou

Podobná témata

1. Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 17-10-2014, 19:18
  2. Rada pri kupe zrkadlovky alebo kompaktu...
    Od kalio v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 14-12-2012, 17:52
  3. MagicLantern pre zrkadlovky Canon
    Od didrik v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 24-08-2012, 17:05
  4. Vyber zrkadlovky pre rychle sceny
    Od matorsk v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 12-09-2011, 15:27
  5. Vyplatí se přechod ze Sony DSC-W30 na WX5?
    Od skyfire v sekci Kompakty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 24-03-2011, 16:15