Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ocenili byste u nás články o fotomobilech?

Petr S. (328)|3.5.2009 22:10
Ocenili byste u nás články o fotomobilech?

  • Ano - odborné testy i teoretické články
  • Ano - pouze testy, teorie mě nezajímá
  • Ano - pouze teorii, testy mě nezajímají
  • Ne - na Digimanii fotomobily nemají místo
  • Já ne, ale na Digimanii by se objevit měly
Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
Milan Šurkala (3381)|4.5.2009 19:04
Vzhledem k tomu, že dnes u fotomobilů jde nastavit i vyvážení bílé a spoustu dalších věcí, byl bych pro. Nicméně na druhou stranu si myslím, že fotografické vlastnosti nebudou až tak dominantním prvkem pro volbu daného fotomobilu. I když kdo ví, některé prvky (třeba optický zoom) by i mohly.
Filcka (300)|4.5.2009 21:03
Já hlasuju pro recenze. :p
busy (782)|4.5.2009 22:01
Kvalita fotenia mobilov sa zvysuje, a cim dalej tym viac ludi zacina pouzivat mobily ako svoje hlavne alebo vedlajsie fotaky. Preto by aj mna celkom zaujimala nejaka podrobna analyza - recenzia, ktora by komplexne zhodnotila fotograficke moznosti konkretnych typov mobilov. Teoriu specialne na mobily asi netreba, co sa tyka samotneho fotenia, je rovnaka ako u normalnych fotakov.
RTeo (65)|13.5.2009 20:14
To záleží na tom, jak moc to na Digimanii s fotografováním myslíte vážně a jakou ketegorii fotografů hodláte zaujmout...
Osobně by mne takovýto balast od Digimanie odrazoval. Zajímám se o vyspělou fototechniku a na hračky nejsem zvědavý.
To je můj nesmělý názor... :cool:
Určitě se však najde řada lidí, kterým to vadit nebude.
Filcka (300)|13.5.2009 20:59
[QUOTE=RTeo;2079]To záleží na tom, jak moc to na Digimanii s fotografováním myslíte vážně a jakou ketegorii fotografů hodláte zaujmout...
Osobně by mne takovýto balast od Digimanie odrazoval. Zajímám se o vyspělou fototechniku a na hračky nejsem zvědavý.
To je můj nesmělý názor... :cool:
Určitě se však najde řada lidí, kterým to vadit nebude.[/QUOTE]

Zejména bych se nezabýval hračkami od Nikonu, protože Mamiya a Hasselblad Rulez :D:D:D
Petr S. (328)|13.5.2009 21:52
[QUOTE=RTeo;2079]To záleží na tom, jak moc to na Digimanii s fotografováním myslíte vážně a jakou ketegorii fotografů hodláte zaujmout...[/QUOTE]

Samozřejmě to myslíme hooodně vážně ;) Nicméně, tyto "hračky" jsou dnes poměrně hodně oblíbené, už třeba jen tím, že je má člověk téměř vždy u sebe, což se mnohdy o kompaktech nebo jiných přístrojích říci nedá. Hodně lidí také preferuje fotomobily před klasickými fotoaparáty - viz například naše nedávná víkendová diskuze.
Milan Šurkala (3381)|13.5.2009 22:32
[QUOTE=Filcka;2082]Zejména bych se nezabýval hračkami od Nikonu, protože Mamiya a Hasselblad Rulez :D:D:D[/QUOTE]

:D No nedokážu si představit, že bych např. testoval fotoaparát za 300 tisíc :D
Filcka (300)|13.5.2009 22:44
A proč ne?

Já bych ho hlavně nesvěřoval busymu, ještě by to dopadlo jako tady... https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=658

:D
Petr S. (328)|13.5.2009 22:50
OT: To by mohla být nová série článků: Postav a spájej si svůj fotoaparát :D Respektive, rozlož ho a zkus jestli ho dáš zpátky do původního stavu :D
Milan Šurkala (3381)|13.5.2009 22:55
To není nejmenší problém :-)

Jinak, mít svůj fotoaparát a mít zapůjčený, je o něčem jiném. O ten zapůjčeným mám třikrát tak větší strach než o svůj. Takže s tím Hasslebladem by to bylo, jako bych měl vlastní fotoaparát za milion. Dej pokoj :-)
busy (782)|14.5.2009 05:08
Este si pametam cenniky, kde sa pri Canon EOS 1Ds pisalo 480 tisic korun... Ale keby mi ho niekto dal s tym, ze mu nefunguje, nevahal by som ani chvilku a rozobral by som aj ten :-)
Filcka (300)|14.5.2009 07:44
[QUOTE=Milan Šurkala;2089]
Jinak, mít svůj fotoaparát a mít zapůjčený, je o něčem jiném. O ten zapůjčeným mám třikrát tak větší strach než o svůj. Takže s tím Hasslebladem by to bylo, jako bych měl vlastní fotoaparát za milion. Dej pokoj :-)[/QUOTE]

Jednak si myslím, že by přístroj byl pojištěn, druhak by to byla svým způsobem prestižní recenze :p


[QUOTE=busy;2090]Este si pametam cenniky, kde sa pri Canon EOS 1Ds pisalo 480 tisic korun... Ale keby mi ho niekto dal s tym, ze mu nefunguje, nevahal by som ani chvilku a rozobral by som aj ten :-)[/QUOTE]

Nesmíš hned všechno testovat šroubovákem... :D
HimiX (187)|17.5.2009 18:19
Souhlasím s RTeo, záleží koho chcete oslovit.

Fotomobil je hlavně stejně mobil, lidé s fotomobili se o fotografování jako řekněme "umění a techniku" moc nezajímají a navíc ty co to trochu zajímá se už se združují jinde na mobil serverech. Recenzim fotomobilů bych se vyhnul. Možná snad co by nebylo špatné, jedenou za dva měsíce vzít deset fotomobilů nafotit s nima to samé, porovnat funkce, kvalitu vystupu atd... Prostě takový souhrn funkcí a kvalit daných strojů.
KEOSAN (49)|17.5.2009 18:59
Ano - odborné testy i teoretické články