Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Manualny kompakt

Neregistrovaný (0)|15.4.2014 16:46
Tazatel: Lukas

Znění dotazu: Zdravim, chcel by som sa spytat, ktory z fotoaparatov je rozumnejsi. Som zaciatocnik, rad by som sa naucil jak tak fotit a budget je do tych 200 eur. Viem, ze je tu odporucany XZ-10 za cca 230 eur,ale ak by bola jedna z tychto variant taktiez vhodna, rad by som usetril. Este pre upresnenie, rad by som fotil prirodu,vtactvo a makro. Diky za rady

http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/fujifilm-finepix-f770/?gclid=CMPAg4fc4r0CFUmWtAodmH0AhQ

http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/canon-powershot-sx270-hs/

http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/panasonic-lumix-dmc-tz35/
kultus (1295)|15.4.2014 17:54
zustal bych u XZ-10 uz jen kvuli svetelnosti a na 1/2,3" snimac slusnemu vystupu, usetril si zklamani a nakonec i penize...teoreticky by se dalo uvazovat jeste o tom canonu, ale nevim jestli by mi stalo za to usetrit par stovek a obetovat lepsi kvalitu fotek, kvalitnejsi displej, ND filtr, RAW, 30s zaverku, moznost nastavit silu odsumovani atd.
Milan Šurkala (3381)|15.4.2014 18:50
No člověče, s těmi ptáky bude potíž...Na to bude XZ-10 hodně krátká, jinak zastane všechno.
Neregistrovaný (0)|15.4.2014 19:25
Presne kvoli tomu by sa hodil poriadny zoom. Ten Fujifilm ho aj ma,taktiez ma podporu RAW ale cital som,ze kvoli 16Mpx je dost zasumeny. Takze je to dost dilema. Canon je v tomto smere lepsi,je to len 12 Mpx. Sam ste nan robili recenziu Milan (teda na sx260), nesplnila by moje poziadavky?
kultus (1295)|15.4.2014 20:37
hmm ty ptaky jsem prehlidl...ten canon neni zas takovy pruser co jsem videl dve recenze, ale jak jsem psal bude to oproti XZ-10 kompromis. Jestli ale potrebujes ten zoom tak za ty prachy asi nemas moc na vyber...lepsi ultrazoomy uz jsou daleko za tvuj financni limit
Neregistrovaný (0)|16.4.2014 13:22
V prvom rade dakujem za rady a v druhom by som mal este posledny "set" otazok :) V recenziach na sx260 sa pise,ze pri horsom svetle ide kvalita dole a taktiez pri foteni objektov s backlightom. Fuji F770Exr ma lepsie hodnoty svetelnosti na najdlhsom ohnisku (5,3 vs 6,5) a taktiez vacsi rozsah nastavenia clony. Stretol som sa aj s pojmom "fixed aperture" pri Fuji a neviem co si pod tym predstavit. Tak ci tak,nebude Fuji aj s RAW rozumnejsia volba? Dakujem.
kultus (1295)|16.4.2014 15:51
podivej se na recenze obou na http://www.photographyblog.com. Mozna to neni nejlepsi stranka, ale kdyz pominu ty kecy kolem, maji u obou modelu fotky prakticky totoznych scen, ze kterych je jasne videt jak oba foti, taky muzes udelat prime srovnani na vyssi ISO atd...obrazek si pak udelej sam. Co je fixed aperture nevim...jestli ale chces fotit ptaky za letu nebo v pohybu tak si uvedom, ze k tomu budes potrebovat diky slabe svetelnosti hodne svetla aby nebyly mazle, taky bych se u takovych zoomu soustredil na ucinnost stabilizace...
Milan Šurkala (3381)|19.4.2014 21:27
Nerozumim tomu, k cemu by cloveku mela byt stabilizace pro snimani ptaku v pohybu. Tam bych naopak doporucil ji vypnout, at nedela paseku. Jinak canony sx2x0 by mohly splnit ucel, ale zadny zazrak to nebude. Ono to ostreni na vzdalene objekty je hodne zdlouhave a jestli se to hybe, tak no chance. Ptak na strome, v trave, to ok, a tam se i ta stabilizace hodi. Ale sel bych v takovem pripade asi po necem hledackovem. S fujinou f770 nemam zkusenost, takze neporadim. Fujiny maji pevnou clonu (fixed aperture) a cloni ND filtrem (se tremi polohami - jde o kombinaci filtru a zmenseneho "clonoveho" otvoru.
Neregistrovaný (0)|25.4.2014 19:30
Este raz dakujem za cenne rady a trpezlivost :) Volba nakoniec padla na canon sx270. Pozrel som si aj najnovsi clanok tu na digimanii o doporucenych fotakoch (skvele clanky), kde som nasiel par alternativ ale s takym zoomom a takou kvalitou obrazu (aspon pre mna ako zaciatocnika) nie je pravdepodobne nic vyhodnejsie. Co sa tyka vtakov, nejde mi o fotenie v pohybe, skor na stromoch a podobne a taktiez fotky prirody a to fotak zvlada. Plus mam skusenosti s priatelkynim SX500, s ktorym sme spolocne vytvorili par naozaj peknych fotiek (teda aspon z pohladu laikov :) ). Takze fotak vybrany a akonahle budu nejake zaujimave fotky rad sa s nimi podelim v galeriach. Este raz diky, Lukas.