Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Akumulátory a baterie: Nikon Coolpix P330

Neregistrovaný (0)|16.4.2014 21:15
Tazatel: Pavel

Znění dotazu: Chci si koupit P330.
Bude na něj možné nahrát případný nový firmware ze stránek Nikon?
Existuje na něj akumulátor s větší kapacitou a jaká je k němu zapotřebí externí nabíječka?(Mám Nikon Quick charger MH-18a z D-90. )
Protože nepodporuje UHS-1 rozhraní, uvažuji o kartě Patriot SDHC 32GB c. 10 (test karet 10. 3. 2014). Existuje karta s rychlejším zápisem bez UHS rozhraní a jaká?
Moc děkuji za odpovědi, příp. i za vaše názory.
Rellik (1136)|17.4.2014 16:07
S baterií bych neviděl problém. Nevím kolik sice má kapacitu originál, nicméně koupit se dá.. http://www.duracelldirect.cz/digitalni-fotoaparat/nikon/oem-pno/en-el19.html Nabíječka by měla stačit tu co máš. Jinak baterii řešíš víceméně zbytečně. Těch 12Mpx nebo FullHd video ti klidně zvládne karta Class 10 i pomalejší Např.: http://interlink.tsbohemia.cz/transcend-sdhc-32gb-class-10_d108164.html?fulltextword=sdhc Rychlejší karty se projeví u fullframe zrcadlovek s použitím rychlého sériového snímání jinak nemá význam snad ani tam...

Edit: Já sám mám na D7100 (24Mpx) kartu 16Gb/Class10 a není problém se zápisem ani s rychlým sériovým snímáním, ani s FullHD videem...
Neregistrovaný (0)|19.4.2014 21:17
Děkuji za odpověď. Omlouvám se, že tak pozdě, ale nemám možnost být na netu denně. ( V dnešní době asi nepochopitelné, ale nechci dál rozebírat. )
Co se týče baerie, P330 má malou výdrž ( udává 200 snímků ) . Budu fotit několik dní bez možnosti nabít. Nabíjí se ve foťáku, proto potřebuji i nabíječku, abych mohl nabíjet obě bat. současně. Orig. má kapacitu 1050mAh. Chtěl jsem pořídit silnější, ale u žádné od Nikonu se neuvádí, že by pasovala na P330. Originální se dokoupit dá. Nabíječku tedy vyzkouším tu starou a pak se uvidí.
Kartu bych chtěl pokud možná co nejrychlejší ( z těch bez UHS ) , protože P330 je prý dost pomalý, a já doufám, že mu ta rychlejší karta s větší kapacitou alespoň trochu pomůže. Škoda, že se mi nepodařilo nallézt nějakou recenzi starého D90, který mám, abych ty dva mohl porovnat, a měl tím lepší představu o udávaných rychlostech.
Děkuji Ti též za poslední odkaz. Rád se časem poučím.
Ještě jednou děkuji, P.
Pavel Matějka (394)|20.4.2014 08:49
Pan Šurkala v recenzi na tomto webu k rychlosti P330 píše:

Zde jasně vidíte, že jestli má fotoaparát někde opravdu velký problém, tak je to rychlost. Náběh patří k těm pomalejším, ostření je na dnešní poměry velmi pomalé, prodlevy mezi snímky dlouhé, což platí zejména o RAWech. Tam si musíte počkat mezi každým snímkem přes 6 sekund! Sekvenční snímání do RAWu vzdejte, jeden snímek za 6 sekund je naprosto k ničemu.

Můžete však využít rychlé snímání s ukládáním do bufferu, kdy se můžete dostat zhruba k 8 fps. Jenže pak zase čekáte 1,5 minuty na vyprázdnění bufferu, přičemž nelze cokoli jiného dělat. Zkoušel jsem i jiné karty, různé rychlé edice i pomalé klasické Class 4 a nejsvižnější byl fotoaparát paradoxně s těmi nejpomalejšími, rozdíly však nebyly nějak dramatické (prodleva mezi snímky v RAW+JPEG 5,9 u pomalé versus 6,7 sekundy u rychlé karty).
Rellik (1136)|20.4.2014 13:08
[QUOTE=;30282]Škoda, že se mi nepodařilo nallézt nějakou recenzi starého D90, který mám[/QUOTE] Jelikož jsem D90 měl, tak můžu říct, že je celkem dost rychlá. I u rychlého sekvenčního snímání bylo jeho použití více než dobré. Fotil jsem pouze do RAW a u toho sekvenčního snímání se bufer zaplnil až někde u 10 fotek (tohoto stavu jsem docílil pouze při testování co to zvládne). Nicméně u běžného focení se mi nestalo, že by foťák nestíhal rychle po sobě jdoucí mačkání spouště. Baterie na jedno nabití vydrží cca 800 fotek z nichž hromadu s bleskem... Recenze je např tady http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D90/
Neregistrovaný (0)|21.4.2014 22:13
Jsem amatér, který kdysi fotil Praktikou na kinofilm. Po dlouhé odmlce ve focení jsem se dostal k D90 s objektivem 18-70. Sice nepřibližuje, ale jinak jsem s ním maximálně spokojeý. Ale potřebuji něco malého do určité ceny. Odpovídá tomu právě Nikon P330. Porovnával jsem ho ještě s Canon Pover Shot S110, Samsung EX2 a Olympus Sylus XZ10, podle recenzí pana Šurkaly. JPEGy, ve kterých s ním budu fotit, mi v těch recenzích u P330 připadaly o hodně lepší než u těch ostatních. Jen ta rychlost... Chci doufat, že něco málo mohu zlepšit optimální kartou, a že snad vznikne nový firmware, a pujde tam instalovat. Zatím tu rychlost v porovnání s D90 asi hodně pocítím. Holt...asi si na pěkný ostrý snímek si budu muset vždy 2 sekundy počkat :-( .
Moc vám oběma děkuji za reakce.
Děkuji, P.