Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Rychly kompakt, sekvence, cca 10000 Kč

malda.pm (4)|20.4.2014 09:42
Hezky den,

vybiram novy kompakt/profikompakt. Fotit se budou bezne zalezitosti, dovolena, vylety - nic neprevazuje, proste takovy "rodinny" fotak. Mel by byt rozumne veliky, takze zrcadlovka ani ultrazoomy ne-e. Kvalitni automatika, na tu se bude fotit nejcasteji, vsichni jsme amateri.

Co musi mit:
- rychle ostreni
- sekvence (se starym pristrojem mi vetsina veci utekla - at uz jde o sport ci zvirata)

Co by mel mit:
- hledacek (at uz opticky nebo elektronicky)
- 1080p/30fps video (spis na takove kratke soty - rozhodne to neni primarni ucel)
- cena kolem 10000 Kč (cim mene, tim lepe - ale pokud budou dobre argumenty, da se i priplatit)
- otaznikem je zoom objektivu - vetsina profikompaktu co jsem videl ma max 4x zoom, dela se neco i s trochu vetsim?

Co se mi libi:
Fujifilm X20
- splnuje vse co vyse
- tam je tedy vyssi cena nez jsem si stanovil
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/fujifilm-finepix-x20/

Nikon 1 V2
- rychla sekvence, vetsi telo, ktere se zase lepe drzi
- cena jeste vyssi
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/nikon-1-v2/

Canon G15
- cena v mezich, video "jen" 24fps pri 1080p
- ma s nim nekdo zkusenosti, jak rychle je ostreni, sekvence? V recenzi to nevypada prilis dobre :(
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/canon-powershot-g15/

Mate nekdo tip na nejake dalsi fotoaparaty?

Diky,
malda
alimandr (10)|20.4.2014 17:50
G16 od Canonu je dobrá voľba.
Pavel Matějka (394)|20.4.2014 18:48
Ovšem G15 moc ne. A G16 zase o dost překračuje 10 tisíc.
kultus (1295)|21.4.2014 10:41
vetsi zoom (7x) ma nikon P7800, ale neni zrovna nejrychlejsi ikdyz ma kvalitni vystup...cena ale uz 12K
malda.pm (4)|21.4.2014 14:01
Rychlost má určitě vyšší prioritu než větší zoom. G16 vypadá zajímavě, tu jsem ještě v ruce neměl, vyzkouším. Radši si připlatím, než abych s tím pak nefotil, protože je pomalý .-)
rousini (738)|21.4.2014 16:57
Osobně bych v dané cenovce vzal Olympus XZ-2 + VF-2 cca 12500Kč. Ten hledáček je drahý, ale posune pocit z přístroje do jiné dimenze. A když tě to časem chytne, tak dobrého kompaktu se nikdo nezbavuje a hledáček sedne na všechny další PENy...
malda.pm (4)|21.4.2014 19:35
Za 12500 Kč odkud? Pokud budu brát u větších a ověřených prodejců, tak jsem přes 14000 Kč...
rousini (738)|21.4.2014 19:56
Máš pravdu, v týdnu jsem někde zahlédl cenu VF-2 za 4xxxKč a to bylo asi stříbrné provedení čemuž jsem tehdy nevěnoval pozornost. Teď už heureka nic takového nenabízí.
Ale i tak se dá vzít XZ-2 a čekovat paladix na hledáček. Někdy se tam nabízí 3 naráz, někdy žádný...
Cena 14 000Kč nedává smysl :mistake
malda.pm (4)|22.11.2014 23:19
Hezky vecer,

jeste jednou bych otevrel toto tema. Fotak jsme nakonec v dubnu nekoupili a ted uz bysme to radi dotahli. Nejaka zmena v segmentu profikompaktu, objevil se nejaky novy vyhodny kousek? Koukal jsem pouze na cashback akci Canonu, ktera cenu G16 srazi na cca 10k.

Predem diky za tipy,
malda
sblasko (133)|23.11.2014 00:01
Zdravim. Ak sa cena G16 blizi k 10k a ten hledacek je pro tebe dulezity (hoci recenzie G15 / G16 ho velmi nechvalia) tak by som siel i do G16.
Kdyz som ho v lete mal v ruce, na automat sa mi velmi dobre a rychlo cvakalo. Ale porzor bolo dobre pocasie. I to video s max. zoomom bolo prijemne, stabilizacia velmi dobra, svetelnost objektivu vyborna.
Rychle foto sekvencie - nazory su rozne - zda su ozaj rychle alebo nie u G16, ja radsej u fotaku pouzivam kratke video sekvencie. Fuji X20 ma lepsi hladacik, manualny zoom a hlavne ovela vacssi senzor, takze za sera a v horsich svet. podmienkach nad G16 bude lepsia. Video neviem ake ma, udajne to ale nie je taka pecka. Cena, asi sa blizi ku G16! U Nikonu 1 by mne vadil vymenny objektiv a ta jeho svetelnost, hoci mozna tym senzorom to dorovnava. Takze chod do obchodu a oba dva G16 a X20 si vyskusaj, a odfot pokial mozno rovnaku scenu. Pak uvidis, kazdemu vyhovuje nieco ine.