Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Kompakty: Problém s ostřením: Fujifilm X-S1

Neregistrovaný

Tazatel: Zbyněk

Znění dotazu: Dobrý den,

prosil bych o radu. Levou část fotky (1/4) mám v 90% neostrou. Při volbě funkce režimu ostření MULTI se zaostřovací rámeček zaměřuje jen na levou část. Nikdy ne pravou, občas jde na střed. Používá někdo tento fotoaparát? Mohl by se mi ozvat? Děkuji moc předem
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Zkuste sem hodit nějaké ukázkové fotky, ať se na to můžeme mrknout. Vypadá to nicméně na decentrovaný objektiv.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Tak tak, reklamovat.

Neregistrovaný

Děkuji za reakci. Pokud mohu poprosit, ozvěte se mi na mejl: trojaz zavináč centrum.cz, pošlu fotku v originál velikosti na Váš email. Předem velký dík

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Tu fotku nahrajte sem v plné velikosti, ať se na to můžeme mrknout všichni.

Neregistrovaný

Se omlouvám, ale prostě nevím jak. Registraci jsem provedl, ale nepustí mě to nikam. Odkaz na nahrání nevidím.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

klikni na pokročilou editaci

Nováček
    Registrace
    Apr 2014

Dobrý, už se mi podařilo přihlásit. Děkuju.

Takže nahrávám jednu vzorou fotku. Zmenšil jsem její velikost, ale i tak je neostrost čitelně vidět.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSCF6690.jpg 
Zobrazení: 135 
Velikost: 1,022.7 KB 
ID: 1037  

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Tak jo, je to decentrovaný objektiv. Dnes velmi typická chyba (někdy mi přijde, že vadných objektivů je už více než bezvadných). Zkusil bych to reklamovat.

Nováček
    Registrace
    Apr 2014

V prodejně mi ještě řekli, že mám zkusit resetovat celý foťák, což jsem udělal. Od tý doby jsem nic nefotil. Myslíte si, že to bude mít nějaký význam nebo ho mám rovnou odnést na reklamaci??? Ptám se, protože při zkoušce otření v režimu MULTI mi to poprvé zaměřilo i doprava, což nikdy předtím neudělalo. Děkuji

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Tohle je ale chyba optiky, špatně vyrobený objektiv (teoreticky by něco vzdáleně podobného mohla dělat ještě stabilizace). Není možné, aby nastavení fotoaparátu způsobovalo neostrost v jedné třetině obrazu a opačnou třetinu nechávalo v pohodě. Tahle chyba se prostě vyskytuje, když je blbě vyrobena nebo usazena některá z čoček a při určitých ohniskových vzdálenostech, zaostření a clonách to způsobí tu neostrost. Většinou se s tím člověk setká tak ve třetině až polovině ohniskového rozsahu, nejčastěji při delších ohniskových vzdálenostech... ale pochopitelně záleží na konkrétním kusu fotoaparátu a rozsahu chyby. Já bych to reklamoval (ostatně, nákup kompaktu jsem řešil tak, že jsem na prodejně zkoušel plně odcloněný objektiv asi na 7-8 ohniskových vzdálenostech a zjišťoval, zda na tohle náhodou netrpí... a bral jsem až třetí kus).

Nováček
    Registrace
    Apr 2014

Děkuju za radu, nevěděl jsem, že je to až tak častá chyba. Předtím jsem měl 6let Panasonic FZ50 a nemohl jsem si ho vynachválit. Chtěl jsem si polepšit, ovšem viz. předchozí text. V pondělí ho dám reklamovat a zkoušet další pokusy nebudu.
    Ještě jednou díky - Zbyněk

Podobná témata

1. Problém s ostřením u Canonu eos 70D
    Od Milan Horáček v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 52
    Poslední příspěvek: 28-12-2014, 11:57
  2. Kompakty: Fujifilm xF-1 alebo olympus xz-10
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 09-04-2014, 20:24
  3. Kompakty: Problém se Sony DSC-W380