Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: D5100 vs d90

Nováček Avatar uživatele SULAKOVSKY
    Registrace
    Aug 2011
    Fotografií
    674

Ahojte chci změnu mam D5100 za D90 tak se chci zeptat na váš názor ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Otázkou je, co si od toho slibuješ, proč to chceš udělat?

Registrace
    Aug 2011
    Fotografií
    674

Co si od toho slibuji no chtěl jsem tělo co má vlastní pohon + rozložení nastavení na těle puvodně jsem chtěl d7000 nebo d300 je mi jasní že d5100 ma 16mpx a d90 jen 12mpx ale to asi není závažní rozdíl co odtoho čekám rychlejší a srovnatelnou kvalitu snímku ale to zase zaleží na objektivu takže jsem myslel jestli má někdo zkušenost z D90 a D5100 jestli tam je co se tíce kvality rozdíl

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No, to je těžko povědět. O D90 bych uvažoval z důvodu lepší ergonomie a toho, kdybych potřeboval ten ostřící motorek pro objektivy, které ho nemají. Pokud jde však o kvalitu snímků, zůstal bych u D5100. Snímač v D5100 je přeci jen lepší a nejedná se ani tak o vyšší rozlšení, jako o nižší šum a velmi dobrý dynamický rozsah (nicméně i D90 fotí velmi kvalitně). Kdybych kupoval nový fotoaparát, asi bych se mezi nimi docela rozhodoval, ale pokud už jedno z toho máš, tak bych asi neměnil. Ale jak říkám, zde hodně záleží na tom, zda opravdu ten ostřící motorek potřebuješ (pak bych to vyměnil, proč ne).

Pokud jsou pro tebe důležité ty výhody, které má D90 (lepší ergonomii, ostřící motor), tak neuděláš chybu, ale počítej s tím, že v RAWech už nebudeš mít takovou velkou rezervu v oblasti šumu a dynamického rozsahu. Osobně bych spíše došetřil na D7000, která spojuje výhody D5100 a D90.

Registrace
    Aug 2011
    Fotografií
    674

JJ děkuji za komentář jinak ohledně toho šumu tetka mám D5100 +18-105 a použil jsem iso 500-800 a šum tam byl dost znatelní jinak určitě D7000 je jinde ale zase měl jsem D5100 cca 2 roky a už mě jakoby nepřekvapuje možná je to i pocitem ale něco oželím a snad něco získám.
    jo abych nezapomněl u D5100 je zdůrazněný střed prakticky nepoužitelný,funguje příšerně náladově jak je na tom D90? je mezi nimi rozdíl v přesnosti a rychlosti zaostření?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

můžu se zeptat které objektivy bez motorku nemají ekvivalent s motorkem a jsou tak bezpodmínečně úžasné? Navíc objektivy bez motorku tuším nemívají stabilizaci - což by byl pro mne osobně podstatný handicap...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Je to už hodně dávno, co jsem oba fotoaparáty měl k dispozici, takže většinu už moc dobře neposoudím. D7000 má stejný senzor jako D5100, takže i velmi podobnou kvalitu obrazu. Pokud vadí šum při takových citlivostech jako je ISO 800 u D5100, tak D90 bych nekupoval. Není špatná, ale rozhodně v otázce čipu není lepší než D5100, ale naopak (rozdíl je mírný, ale je tam). Nepřišlo mi, že by ostření na D90 bylo se stejným objektivem rychlejší než na D5100.

---------- Doplněno v 18:58 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:56 ----------

Citace Původně odesláno od Begy_cz Zobrazit příspěvek
    můžu se zeptat které objektivy bez motorku nemají ekvivalent s motorkem a jsou tak bezpodmínečně úžasné? Navíc objektivy bez motorku tuším nemívají stabilizaci - což by byl pro mne osobně podstatný handicap...
    Vzhledem k tomu, jak "úžasně" fungují stabilizace na většině výměnných objektivů, bych absenci stabilizace snad ani nepovažoval za nevýhodu. Ty máš se stabilizací dobré zkušenosti a na jakých objektivech?

Registrace
    Aug 2011
    Fotografií
    674

Dobrá otázka ale dají se sehnat bazarové kousky a podstatně levné bez motorku a stabilizace to přece ne fotil jsem z heliosem a ten stabilizaci nemá fotím 18-105 a dá se slušně podržet z delším časem v ruce a třeba při focení vody nebo makra nasadím na stativ a fotím bez stabilizace mně de spíše o to tělo které je rychlejší pohodlnější a kvalitnější

---------- Doplněno v 19:00 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:58 ----------

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Je to už hodně dávno, co jsem oba fotoaparáty měl k dispozici, takže většinu už moc dobře neposoudím. D7000 má stejný senzor jako D5100, takže i velmi podobnou kvalitu obrazu. Pokud vadí šum při takových citlivostech jako je ISO 800 u D5100, tak D90 bych nekupoval. Není špatná, ale rozhodně v otázce čipu není lepší než D5100, ale naopak (rozdíl je mírný, ale je tam). Nepřišlo mi, že by ostření na D90 bylo se stejným objektivem rychlejší než na D5100.

---------- Doplněno v 18:58 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:56 ----------

Vzhledem k tomu, jak "úžasně" fungují stabilizace na většině výměnných objektivů, bych absenci stabilizace snad ani nepovažoval za nevýhodu. Ty máš se stabilizací dobré zkušenosti a na jakých objektivech?
    ok dík za odpověď

Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

jsem amatér který má sakra hluboko do kapsy.
    momentálně mám ustálenou trochu prazvláští sestavu... 18-105VR a 55-200VR (standartně osazený AF makrokroužkem). U obou je vypnutí stabilizace rozhodně znát. Měl jsem bez stabilizace i 55-200 a Tamron 70-300 - oba šly z domu. Ono né pokaždý lze dosáhnout časů 1/300 a rychlejších. Tamron byl běs i po stránce kresby.

a protože mě hmyzáci a podobná havěť začíná bavit čím dál víc pokukuju po Tamronu 90 macro a opět chci stabilizaci. Rozdíl 2500Kč v ceně už není tak strašný

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Co se objektivů týká, tačí se podívat na můj nedávný experiment, který mi potvrdil i jeden kolega s objektivy Nikkor http://dv-foto.cz/page/default/Test%...%C5%AF%20SIGMA Ne všechno nové je lepší než to staré. Po tomto mém testu dost uvažuju o prodeji té mé nové sigmy a kopu něčeho staršího. Dokonce dnes jsem si vzal na motorky ten starý objektiv http://www.staremesto.uh.cz/?p=3720 A stabilizace? V drtivé většině případů naprosto zbytečná věc...

Registrace
    Aug 2011
    Fotografií
    674

JJ souhlasím jinak jsem se rozhodl pudu do toho D90 koukal jsem na foto právě D90 + pevné sklo 50mm cca za 2500 bazar a dle mého v této kategorii paráda nechci říkat že by to nesvedla d5100 + 50mm ale bylo by to asi za jiní peníz a zrovna nejsem taky žádní zbohatlík takže každá kačka se počítá jinak děkuji za komentáře všem

Registrace
    Aug 2011
    Fotografií
    674

Citace Původně odesláno od Begy_cz Zobrazit příspěvek
    jsem amatér který má sakra hluboko do kapsy.
    momentálně mám ustálenou trochu prazvláští sestavu... 18-105VR a 55-200VR (standartně osazený AF makrokroužkem). U obou je vypnutí stabilizace rozhodně znát. Měl jsem bez stabilizace i 55-200 a Tamron 70-300 - oba šly z domu. Ono né pokaždý lze dosáhnout časů 1/300 a rychlejších. Tamron byl běs i po stránce kresby.

a protože mě hmyzáci a podobná havěť začíná bavit čím dál víc pokukuju po Tamronu 90 macro a opět chci stabilizaci. Rozdíl 2500Kč v ceně už není tak strašný

jako fotil jsem taky makro nebo snad pokoušel a právě při focení makra ze stativu musíš nebo měl by si vypnout vr psal si že máš hluboko do kapsy a právě to je ten duvod přechodu na D90 stabilizaci vypustím koupím starší sklo a tím právě ušetřím tělo hodím na stativ a hura cvakat samozřejmě že nebudu mít pořád stativ jinak měl jsem tamron 60mm/f2 ---http://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=29068&catid=member&imageuser=30636 8---

Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

fotit hmyzáky ze stativu je dle mých zkušeností utopie. Fotím zásadně volně v přírodě - tudíž z ruky, představa honit pohybujícího se brouka se stativem je úsměvná Bez stabilizace je výtěžnost o poznání menší... Tady je znát jakýkoli sebemenší pohyb.

kamarád má D90 a taky zkoušel objektivy bez motorku. Rozhodně se připrav na dost pomalé ostření. Kontinuální ostření speciálně na pohybující se objekt je trága... Ostření telezoomu je kapitola sama pro sebe.
    Zkoušel i mojí bývalu Sigmu 70-300 která měla klasický elektromotorek. Já z její pomalosti tekl (z jednoho konce do druhého rozhodně přes vteřinu) - ale proti klasickýmu 70-300 bez motorku prý ostřila úžasně rychle.

prostě starý objektivy jsou dobrý, ale připrav se že každopádně pomalý.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Opět musím nesouhlasit, i když u ne telezoomu, ale u "normálních" ohnisek od cca 30 do 80mm. Rychlost ostření pomocí "tělového" motorku je téměř srovnatelná s rychlostí USM motorku v objektivu. Porovnávám opět Sigma vs. Sigma z mého odkazu. Dalo by se říct, že oba ostří stejně rychle... A opět vzpomenu dnešní focení motorek na závodech s použitím sledování objektu... např.:

Registrace
    Aug 2011
    Fotografií
    674

No nevím jak fotíš brouky každí má svou techniku ale já jsem za brouky ani za jiným hmyzem neběhal proto píšu že jsem fotil ze stativu už jenom kvuli delšímu času a tudíš sem si mohl dát viší f aby byla lepší hloubka ostrosti potom vždy jsem vypnul vr a zásadně zaostřoval ručně něco jiného bylo když jsem fotil portrét tam jsem zaostřoval na auto. a to jsem fotil 18-105 --50-- a tamronem 60 proto to píšu nějaké poletování za hmyzem to né nato jsem dost pohodlní

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. N. D5100 vs C. D600 vs P. K50
    Od mezera21 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 07-10-2014, 20:37
  2. objektiv pro D5100
    Od Celofan v sekci Objektivy
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 01-06-2014, 18:16
  3. Nikon KCC-REI-NKR-D5100