Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: Olympus XZ-2 nebo Panasonic LX7?

Nováček
    Registrace
    May 2014

Zdravím všechny a prosím o radu,
    vybírám kompakt a furt se nemůžu rozhodnout. Moje představa je cena nejlépe do 10tisíc, když míň bude to jen plus. Potřebuji něco co dostanu do kapsy nebo aspoň kabelky a nezabere moc místa. Budu nejčastěji fotit děti a výlety, ale hrozně ráda si občas vyfotím nějaké to makro a taky musí zvládnout focení v interiéru. Prostě taková klasická všeho chuť. Dřív jsem si vyhrála s lumixem fz7 (nebot to byla 8?) po jeho vrácení majiteli jsem pořídila fz18 (té ale odešla baterka a navíc je to velká kráva ) Můj tu má stejně velkého olympusa a tak fakt chci něco, co si můžu ponastavovat a zároveň manžel jet na automat. A hlavně co budu moct mít furt u sebe, ať děti mají i nějaké fotky. Delší dobu totiž fotím jen na mobil a to je hrůza. Kvalita ok, ale kam se to hrabe na pořádný foťák. Nejvíc mě zaujal právě olympus xz-2 a panasonic lx7 a nemůžu se rozhodnout. Nemůžete mi napsat svůj názor? Nechci aby rozhodovala cena. Moc děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Rozhodoval jsem se stejně, u mě LX7 prohrál kvůli přece jen příliš krátkým ohniskům (ale to je na každém, co potřebuje) a ujetým barvám za neslunečného počasí. Teď mám XZ-2, fotí parádně, ale komplikovaný je až hrůza. Na iAuto se samozřejmě fotit jednoduše dá. :-) Ale pozor, moc kapesní není, tak do kapsy u zimní bundy.

Nejlevněji jsem ho našel na ncentrum.cz - stačí napsat do poznámky v objednávce, že prosíte dodat bez karty, a máte ho za 7390. Při platbě předem se neplatí ani dopravné a opravdu ho měli na skladě, přišel druhý den.

Pouzdro Lowepro Dashpoint 20 vyhoví, má ještě rezervu na případnou automatickou krytku. Mám ale jen zápěstní poutko, s řemínkem na krk jsem to tam nacpat nezkoušel. Asi by se vešel. Moc pouzder s těmito vnitřními rozměry na trhu není, většina kompaktů je mnohem placatějších.

Výklopný LCD je k nezaplacení.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

No vybrala jsi dobře. Oba dva jsou slušné.
    XZ-2:
    - lepší JPEG
    - vyklápěcí displej
    - použitelné kreativní filtry
    - delší dlouhý konec
    LX7:
    - lepší světelnost
    - ujeté přírodní barvy (hnědá, zelená)
    - širší kratší konec
    - peckové video

Tady není lepší/horší, tady je to o tom, jaké máš priority.

Nováček
    Registrace
    May 2014

Jak moc dobré video má. Odložit kameru by nebylo špatné A trošku bych potřebovala vysvětlit ujeté přírodní barvy
    Mimichodem děkuji za bleskovou odpověď.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Panasonic má v kompaktech nejlepší video. OLympus je koukatelný, ale je minimálně o level pozadu. Ujeté přírodní barvy jsou asi, jako když se v podíváš na krajinu přes pivní sklínku (tak trochu a asi hlavně při zatažené obloze jak píše kolega výše). To se však netýká RAW, kde jsou barvy OK.

Nováček
    Registrace
    May 2014

Pavle já vaši odpověď přehlédla No komplikovanost mě trošku mrzí, velikost - no jako ženská tam kabelku všude, bude akorát na foťák a peněženku, což problém nebude. Ceny jsou taky krásné. Jen mě furt láká ten lumix. Musím se podívat jak to myslíte s těmi barvami. Jdu kouknout po nějakých fotkách.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Recenze obou aparátů vč. fotek jsou tady na webu. Olympus není komplikovaný,možná to Pavel myslel možnostmi nastavení. Naopak se dá customizovat dle individuálních potřeb. To, ale asi i do jisté míry Panasonic.
    Já bych bral Olyho, pokud by byl požadavek na častější točení videa, tak Panáka.

Nováček
    Registrace
    May 2014

Asi to nebudu komplikovat a vezmu ten Olympus. Mám kameru, takže když půjde o oslavu, aspoň se bude natáčet i fotit zvlášť a nic neuteče

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

tak zrovna ten olympus mi prijde krasne jednoduchy a prehledny. Quick menu zvladne i naprosty zacatecnik, staci si precist k cemu ktere nastaveni/funkce je a customizovat si ho podle potreb. Sice jsem ho mel v ruce jen v obchode, ale par mesicu jsem pouzival XZ-10 a to prostredi mi prislo co se tyce zakl.ovladani stejne. Funkci a nastaveni je hodne to je jedine co muze nejdrive zmast, ale to je jen dobre, clovek si to aspon prizpusobi svym potrebam...verim ze diky vice uziv.nastavitelnych tlacitek bude ovladani jeste lepsi nez na XZ-10 a bez vykl.displeje bych uz fotak ani nechtel...

Nováček
    Registrace
    May 2014

Citace Původně odesláno od kultus Zobrazit příspěvek
    tak zrovna ten olympus mi prijde krasne jednoduchy a prehledny. Quick menu zvladne i naprosty zacatecnik, staci si precist k cemu ktere nastaveni/funkce je a customizovat si ho podle potreb. Sice jsem ho mel v ruce jen v obchode, ale par mesicu jsem pouzival XZ-10 a to prostredi mi prislo co se tyce zakl.ovladani stejne. Funkci a nastaveni je hodne to je jedine co muze nejdrive zmast, ale to je jen dobre, clovek si to aspon prizpusobi svym potrebam...verim ze diky vice uziv.nastavitelnych tlacitek bude ovladani jeste lepsi nez na XZ-10 a bez vykl.displeje bych uz fotak ani nechtel...
    Super, tak jdu už jen hledat nejlepší cenu

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

no ja bych asi nejdrive sel do nejakeho obchodu, treba ve fotolabu meli vzdy slusny vyber k vyzkouseni

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Lepší cenu než já nenajdete, leda v bazaru. :-)

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

http://www.edigital.cz/Kompaktni_fot...&partner=30001

Heureku a pod srovnávače zná asi každý, nemá smysl řešit konkrétní shop, když ceny se dovedou hýbat několikrát denně...

Nováček
    Registrace
    May 2014

jj právě tento shop jsem taky vybrala. Fakt nejlepší cena. Trošku mě mrzí ten rozměr fotáku, ale člověk nemůže mít vše jak si představuje. Velké věci v malém těle

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Hlavně si neber bílé provedení. Sám mám XZ-1 v bílé, kdy to vypadá fakt hezky a totéž jsem očekával od XZ-2. jenže ta vypadá trošku jako v perleťové a výsledný dojem je plastový křáp. Černá je OK.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-08-2013, 12:25
  2. Olympus E-PL5 nebo Panasonic DMC G5?
    Od suchyp2 v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 24-03-2013, 05:23
  3. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 01-08-2011, 09:58
  4. Olympus FE 4000, nebo Panasonic dcm FS 62