Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

70D vs D7100

ahasver_ce4you (1)|12.5.2014 21:58
Prosím o váš názor,
jak velký handycap je nižší dynamika ( 2EV) u Canonu oproti Nikonu?
Má Canon 70D v něčem navrch oproti D7100? (kromě WIFI )
A jak je to asi se šumem?
Děkuji za vaše připomínky.
nephilim (353)|12.5.2014 23:05
Jsem líný to teď ověřovat, ale pokud je rozdíl 2EV, pak se jedná o zásadní handicap.
Sakini (1174)|13.5.2014 06:16
Reálný rozdíl 2 EV, to by bylo dost výrazné (pokud to tak opravdu je). S šumem u 70D to je rozporuplné, hodně lidí je s výkonem nad ISO 1600 vyloženě spokojeno, a sám jsem nějaké extrémy při bližším seznámení nezaznamenal (i když D7100 je na tom určitě ještě líp), na druhou stranu nemálo lidí si stěžuje na nepřiměřený šum od nízkých hodnot citlivosti, a na internetu jsou dohledatelné snímky s ISO100 které mají ohavný šum na nebi a strhané detaily. Tohle si musí každý koho to zajímá reálně vyzkoušet sám. Ale myslím že při stejném motivu a odpovídajících objektivech, při porovnání na pořádném monitoru, bude mít Nikon určitou nezpochybnitelnou převahu.
Převahu má Canon v ostření přes LiveView, ovšem Nikon má zase výkonnější ostření přes hledáček. Zásadní stejně je v jakém systému objektivů člověk vůbec je.
Dan7 (411)|13.5.2014 08:18
Přesně jak píše Sakini. Rozhodování je také z velké části i o objektivech. Například pokud bude mít člověk kvalitní skla od Canonu (např. Canon 17-40mm f/4 L, Canon 15-85mm, Canon 70-200 f/4) nebo od Nikonu.
Milan Šurkala (3381)|13.5.2014 14:31
No, někteří ti budou tvrdit, že v reálných podmínkách ten dynamický rozsah nepoznáš, ale ve skutečnosti je to hodně výrazné. Většina senzorů Canonu má malou rezervu v jasech (z přepalů toho moc nezachráníš) a prosvětlení stínů hodně rychle způsobuje zelenofialové fleky. Pokud jde o šum, tam to není až tak výrazné, ale rozdíl tam je. Nyní hovořím o srovnání 18MPx Canonů versus 16MPx senzor Sony/24MPx Toshiba v Nikonech D5100 až D7100. 20MPx Canon 70D jsem zatím nezkoušel, měl by dle jiných recenzí být údajně o trochu lepší, ale nějak dramatické změny tam prý nejsou. Až vyzkouším, budu moci říct přesněji.
Rellik (1136)|13.5.2014 16:10
Tady je srovnání šumu z Canon 70D a Nikon D7100 http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_70D/RAW_noise.shtml Je vidět že ten canon v RAWu už šumí i na ISO100. V jpg vypadá, že je na tom celkově líp, to je ovšem způsobeno silným odšumováním, což se projevuje na ztrátě detajlů http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_70D/noise.shtml

EDIT: Tak jsem nafotil pár snímků na Nikon D7100
ISO3200 -
ISO6400 -
ISO8063 -
Pavel Olivík (160)|17.5.2014 10:10
...pořád se řeší technická kvalita výstupu zrcadlovek...asi bych zvážil na co to každý chce...a ještě musím napsat,že je taky důležité jaký má kdo objektiv,pro mě je to hodně důležitá věc...další faktory jsou se dobře seznámit se zrcadlovkou a taky,aby tělo dobře spolupracovalo s objektivem...

...další faktory jsou nastavení fotoaparátu,dobré světlo atd...

...takže bych to nějak nerozebíral...
Dan7 (411)|17.5.2014 11:19
Moje řeč Pavle :thumb. Kdybych nafotil podobnou fotku s Canonem, Nikonem, Sony, Pentaxem, Samsungem atd., tak by stejně většina nepoznala z čeho to je. Už jsem chtěl udělat podobnou "soutěž" na galerii digimanie :)
Pavel Matějka (394)|17.5.2014 12:50
Nepoznal. Ale poznal by, jak se mu s přístrojem zacházelo a kolik námahy na tu fotku musel vynaložit, počínaje a konče dopravou výbavy na místo a zpět.
crashpc (541)|18.5.2014 13:58
Občas mě některé odpovědi dost zarážejí.
Jako první bych potvrdil, že na výstupu zas tak moc nezáleží, zvlášť když člověk ještě neví co chce, a neumí foťák zdaleka využít. Podstatnější je rychlost, ergonomie, kompatibilita a individuální důležité věci. Každému se nelíbí všechno, a každý se nakonec uchýlí k nějakému stylu. To znamená že k nějaké značce bude nakloněn, protože se mu prostě hodí a líbí, sebelepší senzor jinde to nezvrátí, a je to tak dobře.

Jako Canonista, než se historicky znemožníme bych potvrdil, že Nikon D7100 má v průměru o jednu stopu navrch jak se šumem tak s dynamickým rozsahem, a je to tedy přístroj se znatelně lepším snímačem. Myslím si, že 70D za ty peníze přímo nestojí.
Nadruhou stranu bych ten pláč nejistých Nikonistů a Nexistů smetl ze stolu, protože větší dynamický rozsah ostatní fotoaparáty uplatněj jen na nízkých citlivostech (pak už vyšší není), při scénách kde je to potřeba - ne všude je normální scénu zprznit tak, aby v ní nebyly slušné stíny (vytažené o 5 EV nahoru). Také podotknu, že 70D s Cashbackem je znatelně levnější, a penízky lze narvat třeba do lepšího skla, kde se pak věci můžou honem rychle vyrovnat. Ostatně je divné, že levnější 18Mpx modely mají šum o kousek menší, akdyž se snímač z D7100 a cela těla porovná třeba s 600D, už to tak cenově výhodné VS kvalita výstupu není. Zkrátka člověk platí nejen za snímač. Člověk musí koukat na celý systém.
Až se člověk uvrtá do nějakého systému větší firmy, bude tam připoután skly a příslušenstvím za často šestimístnou sumu, a až ten druhý zas vyrobí lepší snímač, bude jen brečet. Přesně tohle se děje, a bude dít. Canon měl navrch před pěti lety, teď to je Nikon, a jestli jsou věci jak se proslýchá, do roka se to zas NACHVÍLI otočí. Takže nedbejte na nějaké hrdé "patriotské" výlevy milovníků dané značky, a šupajděte si to vyzkoušet na vlastní kůži od pohledu, přes držení, ovládání, focení, až po zpracování obrázku z daného přístroje. Teprve pak zjistíte asi půlku toho co potřebujete vědět. Pak přijde první nákup, což je začátek té největší školy, aby člověk postupně po mnoha měsících zjistil, co se mu opravdu líbí a co potřebuje.
Já nevím přesně jaké má tazatel potřeby a zkušenosti, ale u obou bych nehrotil koupi těla vyšší třídy, a radši začal porovnávat D5300 nebo D3300 s velmi kvalitním, neli stejným/lepším snímačem, třeba s EOS 700D, 600D nebo 100D pokud nevadí nižší FPS - protože kvalita je tam za ty peníze vítečná, a radši bych rval penízky do pořádného skla. To udělá mnohem víc práce. Kupovat špatné sklo a pak ho měnit za pořádné je mnohem větší ztráta než koupit tělo s beztak dobrým snímačem (jen třeba nemá tolik FPS při sekvenčním snímači a blesk s menším dosahem pro seriózní foto beztak nepoužitelnýú.
boel (5)|4.1.2015 18:49
Jelikož nechci zakládat v podstatě tu samou otázku ,nemáte někdo nějaké další poznatky,které usnadní výběr mezi těmito dvěma přístroji ... Jelikož video u mě nebude prvořadé,tak jsem mírně nakloněn pro D7100 ,na D7200 už čekat nechci :))
Nasazena bude především Sigma 18-35mm F1,8 plus občas něco okolo 70 - 200mm
Foceni bude převážně venku a za občasných zhoršených světelných podmínek ....
Kdyby měl Nikon otočný displej neváhám,ale takto pořád dumám další pro a proti :))

Děkuji za případné reakce a omlouvám se zadavateli otázky :)
Sakini (1174)|4.1.2015 19:15
Můžeš začít odpověďmi na téma co převážně budeš fotit, a jaké vlastnosti pro tebe jsou nejdůležitější (rychlost snímání, autofokus apod.). A pro takové zásadní rozhodování bych si ten výklopný displej zatím odmyslel ;-) to je jen takový bonusek který na focení většinou nebude mít moc vliv.
crashpc (541)|4.1.2015 19:55
Objektivy, objektivy, objektivy, pak technika, processing, a pak teprve ostatní věci.
Poznatky jsou takové, že pokud člověk neví co dělá, všechny zrcadlovky budou fotit zhruba stejně. Na nízké citlivosti má D7100 opravdu výhodu, když se využije, se zvyšujícíse citlivostí se výhoda stahuje.
Obecný světonázor je, že Nikon má výhodnější těla, Canon má lepší skla. A včil "mudruj"...
Sakini (1174)|4.1.2015 21:06
Tohle je zajímavá situace, objektivy jsou poměrně jasné. 18-35 platí pro obě těla, a co za tele na to nasadí bude zřejmě cenově taky dost podobné (stabilizovaný 70-200/4 nebo něco jiného), vzhledem k těm občasným horším světelným podmínkám to pravděpodobně nebude Canon 70-200/4 bez stabilizace (jinak samozřejmě nejdostupnější top tele pro Canon, na který Nikon nemá odpověď).
Rozdíl se tak bude hledat v tělech, a každé z nich má své přednosti.
boel (5)|4.1.2015 21:30
Mnooo , foceni bude rybarina a rodina ...
Jak jsem psal objektiv bude Sigma 18-35mm coz si myslim,ze nebude spatne sklo plus asi pevna 85mm
To telatko je spise jako doplnek ... nebude asi vyuzivan kazdy tyden ... spise dovolena ,atd .... proto ho uplne neresim ...
Co se tyka prislusenstvi ,tak bude jen blesk - u Canonu 430,u Nikonu neco obdobneho ...dalkova spoust ...
Prvorada je ta rybarina ...proto se me libi ten vyklopny,respektive otocny displej ....,ale ziju bez nej uz roky :)

Kdysi jsem mel Canony G12, EOS 550D,pak SONY NEX7 , proto me na znacce nezalezi,na vse da zvyknout ...

Chci telo co me chvilku vydrzi , na FF610 bych trebas dosahl,ale skla uz ne :)

Rekneme ze mam na to cca 55K ,tak neco bude jiste z bazaru ...
Sakini (1174)|4.1.2015 22:13
Tak to nebudeš potřebovat střílet velkými sériemi, a nebude ti vadit menší vyrovnávací paměť Nikonu. Co si budeme povídat, 70D je dobrý foťák, a D7100 ještě o něco lepší. A teď kdy se dá koupit už za 22 tisíc, a tím nemyslím pofidérní eshopy ale kamenný obchod (Heuréka ukáže, reklamu dělat nebudu), Canon nemá nijak zvláštní cenovou výhodu i s cashbackem (vlastně je dražší, že). Proto i když ten výklopný dotykáč je pěkný, na straně Nikonu je lepší a spolehlivější ostření, a výkonnější senzor s větším dynamickým rozsahem, je to přece jen o něco vyšší level a na fotkách je to vidět. Pak ti zbývá ještě 33 tisíc, Sigma je za osmnáct, pětaosmdesátka z bazaru za cca deset tisíc, kompatibilní blesky střední třídy se bazarově dají sehnat od tří (Metzy) do pěti (SB-700) tisíc. To by se všechno mělo do rozpočtu vejít, a co se telete týče to se dá dodatečně dořešit několika možnostmi, pokud nemusí být světelné tak Nikkor 70-300G se pohybuje okolo osmi, devíti tisíc (bazar) a je to hodně dobrý objektiv.
To je co se týče zrcadlovky... Na ten dálkáč jsem nezapomněl, vzhledem k ceně alternativních bezdrátových dálkáčů to není třeba zmiňovat, holt si dáš o jedno kafe míň.
boel (5)|4.1.2015 22:27
no v podstate tak jsem si odpovidal :)) ... tak asi vybrano ...,kazdopadne dekuji !
rousini (738)|5.1.2015 09:02
No když to tak čtu, nestálo by za zvážení těla do horších podmínek, co něco vydrží zauvažovat o Pentaxu? Zvlášť když nároky na zasklení nejsou vysoké???
boel (5)|6.1.2015 07:25
no upřímně o Pentaxu nevím nic :) ... Vím,že nikon nějaké základní utěsnění má,ale skla na tom budou bídně ,tak nevím jestli to má význam .... ,ale mrknu se :) do konce týdne ještě budu očumovat :)
rousini (738)|6.1.2015 13:14
Já už o Pentaxu taky nic nevím. Ale z dob, kdy jsem se rozhodoval o zrcadlovce a CSC si pamatuju, že většina těl byla utěsněná a objektivy řady WR taky. Jen jsem to nadhodil v souvislosti s rybařením. Nevím jestli jsi typ, co kvůli záběru popadne aparát nebo si před tím jde umýt ruce a když je venku slota, tak na to prdí.
Tady si musíš odpovědět sám, jestli to pro tebe má význam.
Antivir123 (81)|7.1.2015 17:15
WR funguje :)
boel (5)|11.1.2015 22:16
tak jsem tak dlouho vybíral,až jsem nakonec vybral Nikon D7100 ,ovšem pro očumování pár inzerátů ... a opět dalších recenzí ,docházím k závěru jestli si rovnou nekoupit D610 - cenovej rozdíl není až tak šílenej ,vynechal bych samotřejmě sklo zoom sigma a spokojil se s 85mm 1,8 a nějaký základní zoom na ty ryby ...

Nejvíce se mě líbí D750,ale ta už je hodně vysoko na mí finanční limity ...

Nažli se odhodlám bude 7200 :))) Ne tuhle investici budu mít na dlouho ...
Sakini (1174)|11.1.2015 22:36
Tak D7200 bude za měsíc na CP+, takže to zase není tak dlouho. Ale D610 je docela dostupná a s kvalitní optikou proč ne.