Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Olympus SZ-15

Neregistrovaný (0)|13.5.2014 08:23
Tazatel: Lucie

Znění dotazu: Dobrý den, máte prosím zkušenosti s tímto fotoaparátem? Chci si koupit malý kompakt, se kterým bych fotila rodinné oslavy, dovolené, výlety, přírodu atd. Vyhlédla jsem si tenhle typ a chěla bych znát Vaše zkušenosti. Četla jsem různé recenze na tento typ fotoaparátu a zmiňují tam špatnou kvalitu fotek.
Zároveň bych chtěla fotit pod vodou a chtěla bych, aby byly fotky kvalitní. Mohli byste mi doporučit nějaké vhodné vodotěsné pouzdro? Např. značky AQUAPAC nebo něco podobného a ne moc drahého.
Děkuji za Váš názor.
Lucie
kultus (1295)|13.5.2014 11:05
Tak jestli spatne foti tak si ho nekupuj. Za sebe, co mam doma odzkouseno muzu doporucit canon SX510 neni tak velky jako jine UZ, je lehky, diky gripu se dobre drzi a vysledky docela ujdou. Kdyz se s nim umi a venuje se trocha casu postprocesu, hlavne kvuli rozsireni dyn.rozsahu, vysledky slusne. Stoji 5000,- podobny vystup by mohl mit canon SX280HS. Ale uvnitr pri spatnem svetle to diky spatne svetelnosti nebude zadna slava, spis jenom na foceni s bleskem, nebo riskovat rozmazane fotky bez blesku do ISO400 to taky neni uplne na nic ale chce to spis vic svetla a pevnou ruku... A trvas na ultrazoomu? Jaky mas cenovy limit?

...doma jsem mel pro mobil Dicapac pouzdro, ale zatekalo mi. Prodejce i servis se dusovali, ze je v poradku. Ja ale videl uz pri ponoreni do hrnce unikajici vzduch. Penize mi vratili, uz bych nic takoveho nechtel, stratil jsem duveru.
velkosifon (8)|13.5.2014 11:29
Dobrý den. Skutečných uživatelů tu mnoho nebude. Ani já tento konkrétní model nemám vyzkoušený. Ale tento foťák bych Vám nedoporučoval. Už na papíře vypadá špatně a po prohlédnutí snímků na webu photographyblog, což je asi jediná kloudná recenze, kterou mi google nalezl, musím říci "hrůza". Jediným kladem je rozsah 25-600mm. Jinak jen zápory. Foťák je vybaven zastaralým CCD čipem, který produkuje hodně šumu, objektiv má opravdu velmi špatnou světelnost, snímky jsou bez detailů, rozpité, mají nepěkné barvy atd. Nedoporučil bych vám ho ani za 2000Kč, ledaže by jste byla na technickou kvalitu opravdu velice nenáročná. Zvažte, zda potřebujete ultrazoom a jestli můžete s cenou nahoru.
Neregistrovaný (0)|13.5.2014 11:57
Děkuji za názory :-)
Vybírám fotoaparát už delší dobu a stále nemůžu nic moc najít. Na ultrazoomu určitě netrvám, nepotřebuju nic náročného. Stačí mi kompaktní fotoaparát, se kterým chci fotit různé dovolené apod. jak jsem už psala. Taky by nebylo špatné, aby měly slušné fotky v šeru, nebo tmě. Můžete mi teda nějaké vhodné fotoaparáty poradit? Cenu max. 5000,- Kč, nepotřebuju nic drahého. Netrvám ani na WIFI nebo na GPS, to bych stejně nevyužila.
kultus (1295)|13.5.2014 12:19
Nikon 1 J2 uz za 5000,- (electroworld a jine) trochu vetsi a tezsi, ale ma vetsi snimac->kvalitnejsi fotky, moznost jit v seru na trochu vyssi ISO nevim nakolik to vykompenzuje setovy objektiv se standartni svetelnosti. Za cenu do 6000,- olympus XZ-10, podle mne dobra volba, je kompaktni, 5x zoom, svetelny objektiv nebo nikon P330 trochu vetsi snimac, pomalejsi, ale nenarocnemu uzivateli to mozna ani neprijde, akorat ma dobrou svetelnost tak max do 1/3 rozsahu ohn.vzdalenosti, pak uz je to spis prumer-podprumer. Ja bych vzal XZ-10 z fotolabu a zeptal se jestli misto te fotoknihy nesnizi o par stovek cenu...
velkosifon (8)|13.5.2014 12:50
Lucie, abychom Vám mohli snáz poradit, bylo by dobré vědět, jaké máte zkušenosti, s foťáky, focením... Do pěti tisíc mě toho moc nenapadá, ale asi bych také doporučil nějaký Canon PowerShot s CMOS čipem. Nicméně otázku malého, kompaktního, univerzálního foťáku jsem nedávno řešil a vylezl mi z toho Olympus XZ-10, který je ale za šest. O něm vám můžu kdyžtak něco napsat. Pokud je někde k dostání Nikon1 za 5000, určitě bych ho také zvážil.
Neregistrovaný (0)|13.5.2014 13:04
Zkušeností moc nemám. Mám fotoaparát starý asi 8 let a chtěla bych už něco novějšího. Jak říkám fotila jsem na výletech, dovolených apod. Nikdy jsem nic extra nenastavovala, maximálně jsem vybrala jednu ze scén, které fotoaparát nabízel. Takže by se dalo říct, že jsem absolutní nováček :-)
Dzany80 (126)|13.5.2014 13:05
A cenová relace?
Neregistrovaný (0)|13.5.2014 13:11
Max. do 5000,- Kč.
rousini (738)|13.5.2014 14:37
Prodává se toho spousta, takže běžný zákazník má pocit, že si musí vybrat. Opak je pravdou, skoro nic v té ceně nedělá slušné fotky. Takže zbývá:
- fotit mobilem (zadarmo)
- přitlačit na cenu Olympus XZ-10, Nikon1...
- koupit šunt do 5000 a až na pár vyjímek které neznám přejít z bláta do louže...

Nikon1 za 5000 (kvalitní video) je bezkonkurenční díky většímu snímači.
kultus (1295)|13.5.2014 15:15
no s tim mobilem to neni uplne pravda, na lepsi fotky uz treba i trochu lepsi-drazsi modely, ktere nema zrovna kazdy. Ten olympus XZ-10 byl detailem nekde na urovni SGS4 co jsem mel (dokonce lepsi co se tyce celoplosne ostrosti) nebo LG G2 co mam ted a oba patri mezi to nejlepsi co se da momentalne sehnat (nepocitam nokii 1020), navic ma kompakt zoom, ktery mobilu casto citelne schazi. A na cvakani na oslavach za horsich svet.podminek s tim pidi led svetlem taky zadna slava. S ostatnim muzu souhlasit...u toho Nikonu by to chtelo si osahat. Pritelkyni jsem ho nevnutil zadnym argumentem kvalitni fotografie ikdyz to byl muj prvni typ do 6000,-. Chytla ho a rekla, ze se ji bez gripu spatne drzi i proto, ze je vetsi a tezsi (je to kompakt s vymennym objektivem). Stacilo aby chytla SX510 a mela vybrano a odobril jsem ji ho jen proto, ze z tech blataku umi ten canon asi nejlepsi fotaky co do obr.kvality (aspon ty 12Mpx). Taky nepises jaky mas ten 8 lety kompakt, je dost mozne, ze bude fotit lip nez ty dnesni levne kompakty!
Neregistrovaný (0)|14.5.2014 06:11
Momentálně mám fotoaparát KODAK EasyShare DX7630, tak můžete porovnat :-)
kultus (1295)|14.5.2014 13:00
hmm tak uvnitr ty fotky nic moc, venkovni za dobreho pocasi nejsou uplne nejhorsi...na tvem miste bych si sel vyzkouset ten nikon 1 J2 jestli se ti bude dobre drzet, at ti ho klidne predvedou a i ten olympus XZ-10 a podle toho se rozhodni ktery vzit...ani s jednym chybu neudelas...jestli mas kartu tak si ji vem do obchodu a udelej na ni par fotek a doma srovnej...
nephilim (353)|14.5.2014 13:45
Pokud to Lucko správně chápu, pak jste coby fotograf klasický cvakač (nic ve zlém) a hodláte jím i nadále být. Je-li tomu tak a je-li cenový strop někde okolo 5 tisíc, pak si nemusíte dělat hlavu s ergonomií, množstvím tlačítek, koleček a páček na těle, ale vystačíte si se spouští a něčím, co vám nabídne scénické režimy. Těžko říct, jakou kvalitu výstupu požadujete, pokud vás neodradily ani ukázkové fotky. Možná by jste si mohla ušetřit peníze i nervy a jít do něčeho okolo 2 tisíc "z hrabošárny" v Hypermarketech. Tohle není ironie. Pokud totiž neshledáváte rozdíl v kvalitě mezi SZ-15 a zde doporučovanými, značně dražšími foťáky, pak by jste mohla být silně zklamaná, že jste vydala 7-10 tisíc za něco, z čeho nemáte pocit, že vám dává něco víc než "mýdlová" krabička z toho Hypermarketu. Protože když vás tady začneme lámat na něco kvalitnějšího, tak možná pochopíte v čem je přínos těch dražších přístrojů, ale on se projeví především v poloautomatických režimech, ale už ne tolik v plné automatice. A pokud i nadále budete chtít být tím cvakačem, pak potenciál nového modelu nevyužijete.
Doporučuji projít si recenze zde doporučovaných modelů (XZ-10, Nikon1 J2, P330, Canon S120 nebo něco podobného) a zamyslet se nad tím, zda se ztotožňujete s uvedenými klady a zápory, zda vás oslovuje fotografiemi dokladovaná kvalita, ovládací prvky, možnosti nastavení atd. Pokud ano, víte v jakých vodách lovit. Pokud vás většina z uvedených výhod neosloví, pak si opravdu můžete přestat dělat hlavu z technických parametrů a jít vybírat typicky požensku a takový nákup si patřičně užít - aby to bylo barevné, lesklé, kulaté a vešlo se to do kabelky. Nic ve zlém, není to myšleno ani ironicky, ale viděl jsem ženy takto vybírat nesčetněkrát a nejen foťáky, ale i auta apod. ;)
kultus (1295)|14.5.2014 14:42
tak nez kupovat neco za 2000,- tak bych nekupoval nic pokud ma funkcni ten stary fotak...jestli chce neco novejsiho, navic jak napsala co bude fotit lip v seru (predpokladam bez blesku) tak bych to videl na XZ-10 nebo P330, ktere jsou za rozumnmy peniz jako jedine dostatecne svetelne nebo za 5000,- ten Nikon 1 J2, u ktereho se da vytunit trochu vys aspon to ISO pro nejaky slusny vysledek. Jinak bych asi nic nekupoval nebo prehodnotil priority protoze zde zatim nepadla zadna stiznost na ten stary co ma doma.
velkosifon (8)|14.5.2014 18:24
Lucie. Recenze na váš stařičký Kodak je dokonce tady, na Digimanii. Takže porovnání jsem provedl, představu si udělal :-) Nějaké návrhy už tu padly a asi už jich mnoho nepadne. Nephilim to napsal myslím dost pěkně. Teď mě (nás) zajímá, co říkáte na ten červený Nikon 1 j2 z Electroworldu?
nephilim (353)|14.5.2014 18:40
[QUOTE=kultus;30734]tak nez kupovat neco za 2000,- tak bych nekupoval nic pokud ma funkcni ten stary fotak...jestli chce neco novejsiho, navic jak napsala co bude fotit lip v seru (predpokladam bez blesku) tak bych to videl na XZ-10 nebo P330, ktere jsou za rozumnmy peniz jako jedine dostatecne svetelne nebo za 5000,- ten Nikon 1 J2, u ktereho se da vytunit trochu vys aspon to ISO pro nejaky slusny vysledek. Jinak bych asi nic nekupoval nebo prehodnotil priority protoze zde zatim nepadla zadna stiznost na ten stary co ma doma.[/QUOTE]

V podstatě k tomu můj příspěvek směřoval. Obávám se jen, že ani jeden ze zmíněných foťáků nebude nový v ceně do 5 tisíc. Oba zmíněné kompakty se prodávají o tisícovku dráž a Nikon 1 J2 se základním objektivem o dva tisíce dráž. Stěží se tedy vejde s něčím slušným a přitom novým do cenového limitu, takže mám pocit, že buďto bude muset přitlačit (asi by bylo dobré, aby předtím měla jasno v tom, že jí nový foťák za takovou investici opravdu stojí) a nebo sáhnout po něčem, co možná nebude citelně lepší než její stávající foťák.

Po dopsání mého příspěvku jsem si přečetl nový, předchozí o výprodeji setu Nikon 1 J2 v Electroworldu za skvělých Baťovských 5 tisíc. Mají jich už ale jen 5 kusů. Takže holka musí spěchat. Za tyhle peníze by po něm měla skočil bez váhání. Navíc je v červené ;)
kultus (1295)|14.5.2014 19:23
tak tak uz jsem ti chtel psat :D je za 5000,- spechat nemusi maji ho kolem peti i a jinych obchodech (treba softcom je spolehlivy nebo Spacil pokud je z moravy) kdyz jsem ho chtel kupovat holce tak 2 tydny zpatky stal vsude tak kolem 6K to to ale jse dolu...ty kompakty jsou jen jako alternativa k pozadavku na fotak do horsich podminek. Jak jsem uz ale psal mozna i jinde pritlacit na fotolab aby odepsali ten poukaz na fotoknihu a z toho olympusu XZ-10 urcite tech 500,- daji dolu, pak je to taky slusna alternativa k tomu nikonu navic kapesni...sam jsem ho mel a kdyby mne foceni vic nechytlo a nebyl jsem narocnejsi mel bych ho doted...
Mirda4 (79)|14.5.2014 20:44
Asi není co řešit, za 5 tisíc kaček je J2 skvělá volba. A vyblbne se s ní člověk co ho focení chytlo trochu více, ale i člověk "cvakálista" na automatiku. Oproti kompaktům za 3000,-Kč tam je znát propastný rozdíl, ať už fotek tak i videí. Jde jen o to, zvyknout si alespoň trochu na tu ne příliš vydařenou ergonomii a nebo k tomu dokoupit přídavný originál grip, pak už to lépe sedí v ruce.
nephilim (353)|14.5.2014 21:08
[QUOTE=Mirda4;30742]Asi není co řešit, za 5 tisíc kaček je J2 skvělá volba. A vyblbne se s ní člověk co ho focení chytlo trochu více, ale i člověk "cvakálista" na automatiku. Oproti kompaktům za 3000,-Kč tam je znát propastný rozdíl, ať už fotek tak i videí. Jde jen o to, zvyknout si alespoň trochu na tu ne příliš vydařenou ergonomii a nebo k tomu dokoupit přídavný originál grip, pak už to lépe sedí v ruce.[/QUOTE]

Ona ta ergonomie je poplatná velikosti ruky. V ženské ručce sedí určitě mnohem lépe než v mužské ruce. Dceři jsem J1 koupil před třemi lety a je velice spokojená.
kultus (1295)|14.5.2014 23:14
No vidis to, holka si ho chytla do ruky a za zadnou cenu ho nechtela a taky si ho nekoupila...chce si to jit vyzkouset kazdemu muze sednout jinak ;)
nephilim (353)|14.5.2014 23:45
[QUOTE=kultus;30748]No vidis to, holka si ho chytla do ruky a za zadnou cenu ho nechtela a taky si ho nekoupila...chce si to jit vyzkouset kazdemu muze sednout jinak ;)[/QUOTE]

Jasně, však proto neustále každému Důrazňuji, aby se nedíval jen na čísla, počet tlačítek, koleček, páček a neporovnával jen šum, ale také se zašel podívat, osahal si to a podíval se do menu.
Pokud jde o N1, tak sice umím ocenit čistotu designu, který neruší žádné protiskluzové prvky, ale dle mého názoru elegance převážila nad ergonomií. Foťák je z hladkých materiálů klouzajících v rukou. Tělo ani nemá tvar, který by sedlo přirozeně do ruky. Na držení to opravdu není nic moc. Ale co naplat, fotí dobře a pro cvakače, spíš cvakačky to může být výborná volba. Hezky vypadá, je kulatý, lesklý, relativně malý a dělá na automatiku dost dobré fotky. Především za horšího světla. Ovšem pokud si ho vezme do ruky vážná zájemkyně o focení, nejspíš ji neosloví. Což chápu. Znovu to tedy zopakuji, ačkoliv to co jsem napsal může vypadat tak, že paušalizuji, tak opak je pravdou a proto závěrem zopakuji, že je velmi důležité si foťák dojít osahat, prohlédnout.
Neregistrovaný (0)|15.5.2014 09:32
Děkuji za Vaše názory. Asi si vyberu buď ten Olympus XZ-10 nebo Nikon 1 J2. Většina z Vás mi doporučila tyto dva typy, tak dám na Vaše rady :-) Můžete mi tedy napsat, zda máte někdo zkušenosti s těmito fotoaparáty?
kultus (1295)|15.5.2014 09:48
ja mel XZ-10 doma par mesicu, jedine co mi vadilo tak automaticke vyskakovani blesku pri pouzivani iAuto rezimu. Vyresil jsem to ze zacatku pouzivanim rezimu "P" kde jsem mel vsechno nastavene na automatiku, takze jediny rozdil oproti iAuto byl, ze fotak nevybiral scenicke rezimy. Ale to by melo byt stejne v rezii manualniho nastaveni uzivatelem. Pak uz jsem fotil spis na "A" a vsechno si nastavoval sam. Jinak byl i na fotky i na videa dobra volba a za dnesni cenu...ten Nikon jsem jen studoval a par krat si ho vyzkousel na prodejne, kdyz jsem vybiral fotak pritulkyni, je rychly a na takove to cvakani dobry, ale ten uchop je desny. Ackoliv se to z fotek nezda je docela velky a tezky a nejaky grip mu citelne chybi-uzjsme to psali vyse jit si ho zkusit. Treba v datartu v Brne maji olympus i toho nikona, ale urcite se da videt i ve fotolabu. Dalsi vec, bylo nutne odemykani objektivu tlacitkem.
nephilim (353)|15.5.2014 09:56
[QUOTE=Neregistrovaný;30757]Děkuji za Vaše názory. Asi si vyberu buď ten Olympus XZ-10 nebo Nikon 1 J2. Většina z Vás mi doporučila tyto dva typy, tak dám na Vaše rady :-) Můžete mi tedy napsat, zda máte někdo zkušenosti s těmito fotoaparáty?[/QUOTE]

Už jsem o tom psal. Dceři jsem před asi 3 lety koupil Nikon1 J1 se setovým objektivem. Díky velkému snímači si lze bez problémů troufnout fotit i v šeru, kde kompakty vyrobí jen hromady rozmazaného něčeho. Spartánské ovládání cílí spíš na uživatele cvakálistu. Což je ale naprostá většina majitelů kompaktů. Něco vidí, namíří foťák a doufají, že poté, co to cvaknou bude fotka dobrá. Samozřejmě, že lze foťák přepnout i do semiautomatických režimů nebo do plného manuálu a mít tak foťák plně pod kontrolou. Jen to znamená vlézt do menu, zatímco na zrcadlovce by uživatel pro některé funkce prostě zmáčkl tlačítko a pootočil kolečkem. Myslím, že se s tím dá docela dobře vyžít. V mé galerii mám dvě ukázky z výletu do Dolomit.
K Nikon1 J1 mám jedinou výhradu, a sice k ergonomii. Jednak jako chlap mám na něj moc velké ruce a uvítal bych nějaké protiskluzové úpravy a lepší ergonomii, díky které by lépe padl do ruky. Beru to ale jako foťák pro ty cvakálisty, takže řešit ergonomii asi není zcela na místě. Není to pracovní nástroj.
Pokud je někdo zvyklý na větší rozsah "zoomu", tak asi nebude ze setového objektivu nadšený, ale není to žádná tragédie.
kultus (1295)|15.5.2014 10:03
No rekl bych ze zrovna pro cvakalisty, kteri neresi ovladani-cudliky a pokrocile funkce, by mohla byt po cene zrovna ergonomie dulezita. Ten olympus ma vetsi "zoom" konkretne 5x zoom a ma vysoce svetelny objektiv, takze i v seru se da pri ISO200-400 (jeste slusne pouzitelne fotky pri snizeni odsumovani na minimum) dosahnout peknych a hlavne udrzitelnych casu. Takze favority uz mate, tak do obchodu a vyzkouset!
Dan7 (411)|15.5.2014 13:40
Taky bych bral jako plus u Nikonu 1 možnost dokoupit a měnit objektivy v případě, když to focení někoho chytne. V případě nákupu dalšího objektivu je to sice další investice, ale objektivy si přenesete i na budoucí generaci Nikonu 1.
nephilim (353)|15.5.2014 14:20
[QUOTE=kultus;30761]No rekl bych ze zrovna pro cvakalisty, kteri neresi ovladani-cudliky a pokrocile funkce, by mohla byt po cene zrovna ergonomie dulezita. Ten olympus ma vetsi "zoom" konkretne 5x zoom a ma vysoce svetelny objektiv, takze i v seru se da pri ISO200-400 (jeste slusne pouzitelne fotky pri snizeni odsumovani na minimum) dosahnout peknych a hlavne udrzitelnych casu. Takze favority uz mate, tak do obchodu a vyzkouset![/QUOTE]

"Zoomu" není nikdy dost, že? Podobně jako místa na HDD nebo paměťové kartě. ;)
Neregistrovaný (0)|16.5.2014 11:59
Tak rozhodla jsem se pro ten Nikon, sice bude asi složité k tomu najít nějaké co nejmenší pouzdro, ale něco snad najdu. Děkuji za cenné rady!
Ještě ohledně podvodního pouzdra, máte s tím někdo zkušenosti? Myslím podvodní pouzdra např. toto http://www.aquapac.cz/vodotesne-pouzdro/428-small-camera-case-with-hard-lens/ ?
velkosifon (8)|16.5.2014 12:58
Lucie. Jsem docela zvědav, co nakonec pořídíte :-) Dnes jsem do galerie nahrál dvě fotky z XZ-10. Mám ho pár měsíců. Je to malý a skladný kompakt, s vhodným pozdrem se dá nosit např. na opasku. Zpracování je docela slušné, držení usnadňují dva malé gripy. Má rozumný ohniskový rozsah 26-130mm (po přepočtu). Ten je dostatečný pro většinu situací. Jen na lov ptáků a veverek to není. Chloubou je vynikajíci světelnost 1:1,8-2,7. To usnadňuje focení za horšího světla, s citlivostí se nemusí tak nahoru a umožňuje hrátky s hloubkou ostrosti. V otázce šumu je to takový průměr ve své třídě, síla odšumování je nastavitelná. Na nejnižší odšumování vypadají snímky přirozeně a obsahují slušné množství detailů. Natáčí také docela slušná videa, ostří rozumně, rušivých zvuků je málo. Proti vašemu starému Kodaku určitě pokrok a rozhodně také lepší, než SZ-15. Má však i slabší stránky. Při umělém světle (úsporky, výbojky) automatika občas ujede s barvami, při plošném měření expozice zase někdy trochu podexponovává, trpí na chromatickou aberaci. Řešení jsou snadná, ale už to chce jít o level výš. Vyprdnout se na plně automatické režimy a pár věcí se naučit. Pak lze z tohoto maličkého pindíka dostat překvapivě pěkné fotky. Osobě fotím v režimech P a S, jpeg+RAW a případné korekce provedu v PC. Soft od Olympusu mi vůbec nevyhovoval, na RAW používám Raw Therapee. Podíval jsem se také na ty scénické režimy. Nó, nevím. V režimu sport např. ,bych čekal preferenci kratších časů. Rozhodně doporučuji koupi pouzdra, kvůli ochraně objektivu. Ideální jsem koupil nakonec u vietnamců za 49Kč a náhradní baterii, neznačkovou, za 139Kč z Aukra.
Z toho Nikona polezou méně zašuměné fotky, ta výprodejová cena je parádní, v budoucnu můžete přikoupit objektiv. Je ale větší, má menší zoom a nějaké mouchy by se na něm také našly.
Já koupě XZ-10 nelituji. Focení s ním mi baví, mohu ho nosit všude s sebou. Předtím jsem fotil poměrně nabušeným ultrazoomem Fuji HS20EXR. Měl svoje klady, ale kvalitou fotek ho ten Olympus převyšuje. Když srovnám loňské fotky z "motýlů" pořízené tím ultrazoomem a letošní z XZ-10, je to velký rozdíl. Více detailů, méně šumu, prakticky 3EV k dobru.
Nu, běžte si je osahat a dejte vědět!
To je tak, když si to člověk rozepíše a mezitím něco zakousne :-)
Neregistrovaný (0)|19.5.2014 10:51
Tak rozhodla jsem se pro ten Nikon, sice bude asi složité k tomu najít nějaké co nejmenší pouzdro, ale něco snad najdu. Už ho mám objednaný v červené barvě :-) Děkuji za cenné rady!
Ještě ohledně podvodního pouzdra, máte s tím někdo zkušenosti? Myslím podvodní pouzdra např. http://www.alza.cz/dicapac-wp-h10-d172008.htm ?