Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 67

Téma: Výběr nového fotoaparátu

Nováček
    Registrace
    Nov 2010

Děkuji za porovnání, přesvědčilo mě to, abych koupil fotoaparát s výměnným objektivem, přeci jen bych za ty peníze chtěl to nejlepší.

Škoda, že nejsou žádné recenze E-PM2 nebo J2 na digimnaii .. Je ještě nějaký fotoaparát s výměnnými objektivy, o který bych se měl zajímat v cenové relaci max. do 8 tisíc?
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Do osmi tisíc už je tu jen Canon EOS M, který má svou sadu výhod i nevýhod. Z toho co vím (oba jsem měl v ruce, M-ko vlastním): s větším snímačem jde vyrobit menší hloubka ostrosti, lépe se drží, a dotykové ovládání je super, "snový"... Nadruhou stranu onen větší snímač není obecně lepší než ten menší u Olympusu, Olympus má větší podporu oněch výměnnejch skel, takže kdybys chtěl upgradovat, v současné době je to u Canonu smolík, a nebo nepříjemnou oklikou. Olympus má rychlejší ostření, ale horší ovládání a menu. Je ale celkově o kousek menší. Nutno vidět a držet. Já jsem na zdejší rady už málem Olympuse koupil, ale když jsem to viděl v reálu, zděsil jsem se jak je malej a jak se mi blbě drží. Nikon J2 je taky zajímavej, jen s ním nemám zkušenosti. Opět - vše doporučuji osahat. Recenze všech fotoaparátů lze dohledat a obvykle přeložit do češtiny pomocí translate.google.com.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Citace Původně odesláno od crashpc Zobrazit příspěvek
    Jen abych Ti udělal jakous představu, kam ten rozdíl může zajít, udělal jsem takové porovnání výřezu obrázku z testovací scény na dpreview.com:

Slov asi moc netřeba. K takovéto situaci samozřejmě nedojde vždy, ale ta představa "za co jsem dal peníze" je pak jasnější.
    Nikon1 je asi někde mezi, ale bude mít zas lepší video možnosti.
    nejak mi unika smysl toho srovnani? Co takhle napsat co tam vlastne je nastaveno kdyz uz to postujes a jaky to ma prakticky vyznam? S olympusem XZ-10 jsem se diky svetelnemu objektivu snad ani nad ISO400 nedostal abych dosahl takoveho zdeformovani obrazu...Nikon P330 na tom bude co se tyce vykonu na sirsich ohniskach jeste lepe...prijde mi to jako zavadejici informace pokud jde o pohled technicky nezkuseneho fotografa...taky je zajimave jak tak urputne prosazovana mala velikost zarizeni najednou ustoupila byt tazatelem, necham si to ulezet v hlave nez koupi nakou koninu, kterou se mu nebude chtit tahat sebou fuji X10 a olyk XZ-2 byly velike a najednou neni problem sebou tahat E-PM2? kamo vygoogli si obrazek E-MP2 s tim externim bleskem...nikon 1 J2 se dost nahouby drzi a ovlada, i to nastavovani mi prijde celkem kostrbate. Je docela velky a tezky a neni ho poradne za co chytnout, objektiv je nutne pred pouzitim odemknout...atd. chce si to jit osahat a ne jen srovnavat parametry. Muzou z toho byt fotky jak vino, ale co z toho kdyz se ti to najednou nebude chtit sebou tahat, nebo te to s nim nebude bavit. XZ-10 jsem mel par mesicu a byla radost s nim fotit: spousta nastaveni, uziv.prizpusobeni, male pevne telo, rychlost, svetelny objektiv...na zacatek pekna hracka i z RAWu se toho dalo hafo vytahnout...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Citace Původně odesláno od Mikynka Zobrazit příspěvek
    Děkuji za porovnání, přesvědčilo mě to, abych koupil fotoaparát s výměnným objektivem, přeci jen bych za ty peníze chtěl to nejlepší.

Škoda, že nejsou žádné recenze E-PM2 nebo J2 na digimnaii .. Je ještě nějaký fotoaparát s výměnnými objektivy, o který bych se měl zajímat v cenové relaci max. do 8 tisíc?
    Ak chces ist do CSC znamena to, ze si ochotny dalej investovat aspon do jedneho-dvoch objektivov?

Nováček
    Registrace
    Nov 2010

Kultus: Máš pravdu, dnes mám v plánu jít do elektra a vše si půjdu vyzkoušet, vybírám vlastně fotoaparát a ani nevím, jak mi sedne. Abych řekl pravdu, ještě do nedávna jsem nevěděl kolik fotoaparátů vůbec existuje, na co mám koukat a ani jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Komo: To je právě ten problém, dál bych nechtěl moc investovat do objektivů, doufal jsem, že objektiv, který bude dodávaný s fotoaparátem bude univerzální a budu s ním moc fotit cokoliv.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

KULTUS: Když jsem měl Canon Powershot G15, a fotil jsem doma, občas mě to vyhnalo na 1/30s při f/1.8 a ISO 1600 nebo i 3200... Jak je vidno, s lepším strojem je to ještě v klidu, s kompaktem už ne... Dál nemám co bych. V každém tématu se jen hádáme o ničem, a ničíme tazateli jeho téma....

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Mikynka: v pohode jen mne to trochu pobavilo kdyz to tak sleduji...taky jsem vybiral kompakt od nuly tak vim jake to je, akorat ze ted je lepsi doba dle meho a clovek dostane za malo penez hodne muziky. Chce si to jeste ujasnit co se bude hlavne fotit, protoze kvuli par fotkam v seru neni nutne se vzdavat kapesnosti kdyz ti bude stacit kompakt do kapsy. Jestli nechces menit obj. jdi klidne do kompaktu, kdyby te to chytlo tak si stejne koupis lepsi telo a z ohledem na temata foceni si uz budes umet vybrat i objektivy a system-vyrobce...

Crash: nikdo se s tebou nehada, jen nevidim duvod proc, kdyz uz si si dal tu namahu a udelal srovnani vyrezu, nedopsat parametry za jakych bylo srovnani provedeno. Jinak je to prd vypovidajici co na tech fotkach je...to ze je ISO vykon na velkem snimaci nekde uplne jinde nez u kompaktu, nikdo nezpochybnuje...ze to beres osobne a z prispevku si beres jen utok je tvoje vec do toho mne netahej,

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Já to neberu kutusi jako útok na mě, ale útok na téma. Děje se to zase. Pokud máš jiný názor na srovnávání, tady je odkaz, můžeš si pohrát jak to dělám já: http://www.dpreview.com/reviews/olympus-e-pm2/6
    Nikon P330 je bohužel odfocen na nové scéně, takže nejde porovnat přímo, ale spíš jen s jinými fotoaparáty se stejnou kvalitou tak, jako je třeba právě Powershot G15.
    Ten MFT snímač na Olympusu má znatelně menší šum i na nejnižší citlivosti, a také větší rozlišení a méně difrakcí, takže například tráva bude tráva, a ne zelená mazanice.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Aby se využil potenciál CSC je vhodné investovat do dalších objektivů, filtrů. Nicméně i se setovým objektivem bude kvalita fotek třeba E-M2 oproti kompaktu jinde. Na druhou stranu zrovna u takto levného CSC je třeba se smířit s tím, že pro některá nastavení se musí častěji do menu, blesk se musí nasazovat, rozsah ohnisek setového objektivu nepokryje 24-150mm. nevyfotí kloudné makro... Ale to, co vyfotí bude zase o level výš než třeba s XZ-10. Jinak XZ-10 je slušný aparátek, ale prostě cca 7x menší plocha čipu nemůže konkurovat. Takže je to kvalita vs. univerzálnost.
    Kompakt je jako fabie. Dá se s ní vše, ale v ničem nevynikne...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Citace Původně odesláno od crashpc Zobrazit příspěvek
    Já to neberu kutusi jako útok na mě, ale útok na téma. Děje se to zase. Pokud máš jiný názor na srovnávání, tady je odkaz, můžeš si pohrát jak to dělám já: http://www.dpreview.com/reviews/olympus-e-pm2/6
    Nikon P330 je bohužel odfocen na nové scéně, takže nejde porovnat přímo, ale spíš jen s jinými fotoaparáty se stejnou kvalitou tak, jako je třeba právě Powershot G15.
    Ten MFT snímač na Olympusu má znatelně menší šum i na nejnižší citlivosti, a také větší rozlišení a méně difrakcí, takže například tráva bude tráva, a ne zelená mazanice.
    nevim proc bych mel mit jiny nazor na srovnavani, ty fotky mluvi za vse a zrovna dpreview nemam proc zpochybnovat. Jen jsem psal, ze ty tvoje vyrezy bez popisu ISO jsou pro tazatele na nic, nic nevypovidaji, akorat ze jeden je horsi jako druhy, ale je houby poznat za jakych podminek. A jestli nejses schopen tohle pochopit a budes se v tom jen stourat misto toho abys to dopsal nebo aspon uznal tak opravdu s tebou neni o cem...

rousini: naprosty souhlas, otazka je jestli by tazatel ten rozdil pri prohlizeni na TV treba vubec poznal...proto i mne bylo doporuceno jit do obchodu s kartou a s kazdym fotakem co je ve vyberu si neco nafotil...

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Nikoli. Pouze mi spolu nemáme o čem. Jestli máme, budem to řešit někde bokem přes SZ nebo mail, a nespamit téma další hádkou.

Občasný diskutér Avatar uživatele Mirda4
    Registrace
    Jan 2012
    Fotografií
    5

Jen podotýkám že v cenovce do 10000,-Kč nelze koupit nic lepšího na video než řadu Nikon 1. Například videokamera, která má alespoň srovnatelný výstup (co se týká kvality, ergonomie se zase samozřejmě horší) nebude stát méně než cca 20 000,-Kč. A fotky co lezou z Nikonu 1 J2 jsou taky lepší průměr. Tehdy za 12000,-Kč to nemělo smysl kupovat, dnes, když je Nikon 1 J2 za 6000,-Kč, tak se těžko dá pořídit něco kvalitnějšího za tyhle peníze. Ale chce si to ošahat, jak to padne do ruky a promyslet si, co od toho čekám.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Panasonic LX7 je ted ve Fotolabu za 9800,- Navic kdyz pozada o slevu - nebude chtit ten jejich pouzkaz na fotoknihu, cena by mohla klesnou o nejakych 500,- Kc jeste dolu. A video z LX7 je teda hodne dobre oproti Nikonu 1, ma dokonce moznost menit parametre (ISO/clonu/expozici) a v low light je lepsi nez Sony RX 100!

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Ten lepsi low light LX7 vuci RX100 se tyka video rezimu. Testnul jsem si ho.

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Dobrý deň. Súhlasím: LX7 má lepšie video ako RX 100.
    Fotky z LX 7 upravujem v ACD See Pro 7. V Edit Advanced color je k dispozícii SEDEM farebných posúvačov (+ -), medzi nimi i žltá. Asi budem prvý v Čechách i na Slovensku, keď navzdory profíkom verejne napíšem: "Netrápte sa vo Photoshope" !!! (Viem aj ňom robiť). Posun farby mám len vo WB blesk: 3 dieliky vľavo do žltej a 2 dieliky hore do zelenej. Píšem piaty raz: LX 7 som použil na stužkových ako tretiu kameru. Aj v režime "kamera" sú nastaviteľné všetky parametre. Minulý rok som vyskúšal 3 kompakty na video. LX 7 úplne vyhovuje. Rád odpoviem na príjemné otázky.

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pomoc při hledání nového fotoaparatu
    Od kikinova v sekci Kompakty
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 21-04-2013, 20:06
  2. výběr nového fotoaparátu
    Od m.a.g.g.o.t v sekci Kompakty
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 25-08-2012, 00:49
  3. Plánujete letos nákup nového fotoaparátu?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 24-09-2010, 22:23
  4. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 13-03-2009, 17:23