Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jak tisknout doma bez ořezu?

HonzaVej (11)|7.6.2014 23:37
Dobrý večer, mám docela problém s domácím tiskem, fotím v 3:2 a tisknu na 10*15, ale vždy mi zoner, irfan i fsviewer ořeže po obvodu fotky. Nevím už co s tím. Můžu tam nastavovat co chci, ale stále to samé. Fotky tištěné ve fotolabu jsou v pořádku. Neví někdo v čem je zakopanej pes? Moc děkuju
Rellik (1136)|8.6.2014 09:31
No řekl bych, že to dělá až tiskárna. Ta moje mi ty fotky taky částečně ořízne a to i když tisknu přímo z karty v tiskárně. Pokud tam máš slot na kartu nebo USB můžeš to vyzkoušet.
kubusf (49)|8.6.2014 11:34
No to je pořád stejný problém....i tiskárny v profesionálních fotolabech to řežou jak o život. Stroje holt mají problém to přesně zarovnat, tak ten obraz malounko "pozvednou" aby to nebylo vidět. U mnoha fotek tak úplně pohřbí kompozici. Naučil jsem se než jdu do fotolabu fotce přidat rámeček a pak to doma ufiknu na fotořezačce. Sice stratím kousilínek papíru, ale na fotce je to tak, jak jsem si zadal.
crashpc (541)|8.6.2014 11:43
Tak ono je jasné proč. Je to vesměs bezpečnostní mechanismus, kterej jde oblbnout, ale není pro to žádný normální důvod. Pokud by byla fotka jen o nepatrný kousek větší než (ne vždy 100% zarovnaný) papír, tak si prostě nastříkáš inkoust nebo toner do tiskárny (na válec). Fotky by se měly normálně řezat vždy. Je to jediný schůdný postup, pokud nechce mít majitel vidět nějaký rámeček.