Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Jak tisknout doma bez ořezu?

Nováček
    Registrace
    May 2013

Dobrý večer, mám docela problém s domácím tiskem, fotím v 3:2 a tisknu na 10*15, ale vždy mi zoner, irfan i fsviewer ořeže po obvodu fotky. Nevím už co s tím. Můžu tam nastavovat co chci, ale stále to samé. Fotky tištěné ve fotolabu jsou v pořádku. Neví někdo v čem je zakopanej pes? Moc děkuju
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

No řekl bych, že to dělá až tiskárna. Ta moje mi ty fotky taky částečně ořízne a to i když tisknu přímo z karty v tiskárně. Pokud tam máš slot na kartu nebo USB můžeš to vyzkoušet.

Občasný diskutér Avatar uživatele kubusf
    Registrace
    Aug 2011
    Fotografií
    59

No to je pořád stejný problém....i tiskárny v profesionálních fotolabech to řežou jak o život. Stroje holt mají problém to přesně zarovnat, tak ten obraz malounko "pozvednou" aby to nebylo vidět. U mnoha fotek tak úplně pohřbí kompozici. Naučil jsem se než jdu do fotolabu fotce přidat rámeček a pak to doma ufiknu na fotořezačce. Sice stratím kousilínek papíru, ale na fotce je to tak, jak jsem si zadal.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Tak ono je jasné proč. Je to vesměs bezpečnostní mechanismus, kterej jde oblbnout, ale není pro to žádný normální důvod. Pokud by byla fotka jen o nepatrný kousek větší než (ne vždy 100% zarovnaný) papír, tak si prostě nastříkáš inkoust nebo toner do tiskárny (na válec). Fotky by se měly normálně řezat vždy. Je to jediný schůdný postup, pokud nechce mít majitel vidět nějaký rámeček.

Podobná témata

1. Kde si necháváte tisknout fotografie?
    Od dkas v sekci Tiskárny a tisk fotografií
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 06-04-2014, 19:27