Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 49

Téma: Sony Alpha ILCE-6000 a čo k tomu ?

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

jo vystihnul jsi to, politice Sony jako uzivatel moc nerozumim a proto radsi koupim relativne kvalitni pevnou 35mm. Casem treba vyleze neco univerzalnejsiho.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Sel 3518 som mal a vratil ho. Podla mna nestoji za tie peniaze. Mal by stat ako sel 5018.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Mozna nestoji za ty penize, za Sony se vzdycky platilo, ale v porovnaní se Sigmou 30mm je na tom opticky lepe nebo je to srovnatelne?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Nemyslim si, ze cenovy rozdil odpovida rozdilu v opticke kvalite. Sam jsem nad nimi premyslel. Na druhe strane rozhodni sam jak moc ti bude/nebude chybet stabilizace. Vetsina lidi tady se k tem sigmam vyjadrovala, ze i bez stabilizace jsou pouzitelne, tak zalezi co budes fotit. Na lidi potrebujes stejne kratsi cas, nez budes schopen udrzet bez stabilizace, tak tam to bude jedno. Stabilizace je pak zajimavejsi u foceni statickych scen z ruky za horsiho svetla...najdi si nejake recenze, na netu toho bude plno.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Vsak jsem recenzi projel opravdu mraky a spise to vypada, ze cenovy rozdil je neadekvatni vuci optickemu vysledku, ktery tam trochu je.
    Jeste me napadl kompromis nad Sony 50mm/f1,8, je to sice portretni objektiv, ale pry i architektura a street foto se da dobre fotit, tak nevim.
    Jsem ochoten si za kvalitu priplatit, ale aby to melo smysl.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Rikam zalezi na tobe jestli vyuzijes v realu tu stabilizaci, jinak to IMHO smysl nema. Padesatka je uz podle mne dost dlouha a casteji muzes narazit na problem s odstupem. Ja mel na NEXovi starou manualni padesatku, takze zhruba vim co se dalo fotit a co ne. Na vetsi celky to opravdu moc nebylo. Tim netvrdim, ze jsem zadnou fotku neudelal, ale casto jsem uz narazel na limit uhlu zaberu vs. max. mozny odstup. Na takove to behani vsude mozne bude lepsi ta tricitka od sigmy. Jasne jede az od f2.8 tak uvaz jestli tu extra svetelnost taky uzijes. Za ty prachy co chcou za 35mm sony muzes mit sirokac i portretak od sigmy. Jinak na architekturu a krajinu vetsinou nemusis spechat, tak proc nezkusit treba nejake starsi Zeiss sklo na FF pres redukce, to manualni ostreni s pomocnickama od Sony bylo celkem zajimave a prijemne.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Mam Sigmu 19(30 vraj horsia nie je,najlepsia z nich je 60) a v porovnani so Sel 3518 je podla mojho skromneho nazoru opticky lepsia. Ak aj nie, rozhodne nie je horsia. Fotit sa s nou da uz na plnu dieru,rohy su ostre po pricloneni na F5,6. Naproti tomu Sony je na nizsich clonach makky, mliecny,silno aberuje. Ani po pricloneni na F8 sa rohy v ostrosti Sigme nevyrovnali.Ale aby som len nehanil,da sa s nim samozrejme fotit aj na nizkych clonovych cislach, len to je niekedy viac poznat a clovek s tym musi pocitat. Dalsia vyhoda oproti Sigme 30(okrem lepsej svetelnosti) je mensia HO. A samozrejme stabilizacia,ale ako uz bolo spominane,niekedy je to nanic. Pri vhodnych situaciach stabilizaciu nahradzam ministativom. Dalsia vec je preostrovanie u videa. Clovek, co je zvyknuty na take to bezne, amaterske natacanie mobilom, alebo kompaktom, ked skace z motivu na motiv a nataca veci ako to vidi, bude asi trocha rozcarovany. Velky cip,vacsia ohniskova vzdialenost=mala HO=dlhsi cas na preostrenie. Aj ked je pravda, ze ilce 6000 ostri oprotimojmu 5T omnoho rychlejsie, takze to problem byt nemusi.
    Sel 3518 nie je zly,len ta cenovka na nom.To si uz musi zvazit kazdy sam, ci za to stoji. Za tie peniaze s miernym doplatkom sa da kupit Sigma 30+Sel 5018. Alebo cela sada od Sigmy.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Kultus,mozno sa mylim, ale zohnat stary FF sirokac na architekturu bude asi problem. To uz radsej tu Sigmu 19. Ak teda berieme do uvahy, ze na architekturu chceme pouzit siroke ohnisko. Da sa to , samozrejme , aj s dlhsim sklom, ale to uz je ina pesnicka.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Kdyby byla cena +-stejna, tak by asi vsichni kupovali Sony. Jenze prave proto, ze to je Sony, tak se musi odlisit minimalne tou cenou. Dle recenzi hafo lidi i na amazonu je optika srovnatelna a kdyz uz si na neco stezuji, tak prave na neadekvatni cenovy rozdil.
    Nicmene tam je nekolik uzivatelu, kteri se Sigmy po vyzkouseni zbavii a koupili Sony a jsou spokojenejsi. I v odbornych recenzi dopadlo o neco lepe Sony.
    Rad bych mel lepsi fotky za sera/v noci a uz jen proto asi stejne zvolim Sony.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Ja ale nemyslel 19mm, najdou se kousky jako 24mm nebo 28mm f2.8 na ten street a lepsi nez co psal ta padesatka. Presne udaje si uz nepamatuji, chce to prolezt fora, ebay aukro...ja uz si tim prosel. Samozrejme toho neni tolik jako padesatek, ale pokud chce kupovat neco mezi sirokacem a portretakem mohlo by to byt zajimave reseni. Sigma ma pak vyhodu AF o tom zadna, ale taky vyjde 2-3x tolik jako zminene FF skla. Jiste najdou se i drazsi kousky s vybornou kresbou, jen jsem to nadhodil jako alternativu.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Jak jsem zjistil, tak je potřeba rozlišovat Sigma EX a Sigma A.
    Tak po dalsim zkoumaní jsem se rozhodnul jit právě do te Sigmy 30mm, ale typovemu oznaceni EX a ta uz se u nas nesezene, pouze jeji nastupce "art" a ta je vyrazne hure hodnocena.
    http://www.dxomark.com/Reviews/Best-...imes-and-Zooms

Asi mi nezbyde nic jineho nez stejne zvolit Sony 35mm/f1,8, ktera prinese kvalitu, ale za mnohem vetsi vydaj.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Tak výrazne horšie to určite nie je. Len 2 body v ostrosti(daj si do porovnavaca) inak sú úplne rovnaké. V praxi to zrejme ani neuvidiš. Aj tie recenzie treba brat s rezervou. V jednej napríklad namerali,že 3518 by mal Sigmu 19 v ostrosti jasne prevýšiť. Nie je to pravda,ako som mal možnosť porovnať si. Od Sony určite lepšiu kvalitu nečakaj, priplacaš si len za stabilizáciu a svetelnosť,aj to s chybami,ktoré som popisoval vyššie v debate. Tento názor zdieľa aj vela recenzentov a fotografov,ako som sa dočítal na webe.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Ano, obrazove asi budou srrovnatelne, namerene hodnoty jsou hezka vec, ale mnohdy clovek rozdil nema sanci poznat.
    Na druhou stranu svetelnost je pry o dost lepsi i v realu a to mi jde predevsim, nechci aby fotky za spatneho svetla mely nejak vyrazny sum apod.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

No to je na tobe jestli vymenis nizsi sum za nizsi kontrast a horsi kresbu ma rekneme f1.8. A6000 ma vyborny snimac a pri 24Mpx si myslim ze bude hodne pouzitelne i ISO6400 nemluve o ISO3200. Potreboval jsi nekdy vic? Nevim jak prezentujes sve fotky, ale nafot si neco na ISO6400 zmensi si to jak potrebujes a pak na to koukej 1:1. "Nepixelpeepuj" v plnem rozliseni, pokud nebudes delat 50-75% vyrezy tak to nema vyznam ver mi, ja to delal taky. Chce to premyslet vic prakticky. Jestli tisknes male formaty nema to smysl, stejne tak FHD televize/monitory jsou jen 2Mpx. Ja archivuji na vysku 2160p (pro pripad prezentace na 4K TV) a tam se toho hodne schova kdyz vis jak na to a porad je tech 8Mpx dostatecnych jeste na dalsi pripadne male upravy.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Kľudne si ten 3518 kúp,veď do 14 to môžeš vrátiť. Ja som najprv kúpil Sigmu 19(bez širokáča žiť nedokážem,bez zoomu ano),takže som mohol porovnávať.

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Sony Alpha SLT-A77II
    Od IvanGS v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 13-07-2015, 15:34
  2. Sony Alpha 200
    Od Chadzi v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 21-05-2015, 17:20
  3. SONY Alpha
    Od zeloi v sekci Objektivy
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 06-10-2014, 14:49
  4. Ake mam sanky ? Aky blesk k tomu ? (Sony a3000)
    Od metatron123 v sekci Blesky a osvětlení
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 07-07-2014, 11:35