Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Samsung EX2F - diaľkové ovládanie

mafi525 (14)|16.6.2014 02:05
Zdravím.

Mám fotoaparát Samsung EX2F a zaujímalo by ma či je u neho možné ovládať spúšť i na diaľku.
Je nejaká možnosť ovládanie spúšte nejakým diaľkovým ovládačom? Alebo najlepšie by bola možnosť ovládania cez mobil s androidom (kedze tento fotoaparát by mal mať i wifi). Je to vobec možné?
crashpc (541)|16.6.2014 08:08
Ano, Samsung jde ovládat všemi možnými způsoby. USB, WiFi, asi i IR, ale to jsem nikde neviděl. jen USB controller na drátu.
mafi525 (14)|16.6.2014 17:31
Tak som popri hladani nahodou narazil na aplikaciu Samsung Remote Viewfinder pre android. Dokaze prepojit mobil s fotoaparatom a viem si na mibile ovladat zoom a stlacit spust, ale nie je mozne spravit ziadne nastavenia a fotky su iba sirokouhle (ja najradsej pouzivam format 4:3), ale to by nebolo problem orezat.

No zaujimalo by ma ci by mi niekdo vedel poradit i nieco (najlepsie pre android) s cim by som mohol urobit i manualne nastavenia fotografie. Teda stacilo by mi tak ze by som si nastavil hodnoty priamo na fotoaparate a potom uz iba cez mobil sptacil spust.
kultus (1295)|16.6.2014 18:26
tak to je dost slabe, ne ze bych to pouzival, ale na NEXu jde nastavit i clona a exp.doba + nejake jine doplnkove nastaveni vc. nastaveni modu (PASM). Pravda zoom nenastavim kdyz mam manualni :) ale uprimne nevim k cemu by mi to bylo. Myslim si, ze nic jineho nez od samsungu nebude.