Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon PowerShot A800 vs NiMH 1.2V

MacRoth (1)|18.6.2014 17:29
Zdravím,
mám takovou poměrně lamí otázku - utáhnou zmíněný foťáček dobíjecí baterie o napětí 1.2V (konkrétně Varta NiMH 2100 mAh). Až doteď jsem používal dobíjecí alkalické 1.5V, ale ty se staly po nějaký době (byť docela dlouhý) nepoužitelnými. Že některý "udělátka" snesou napětí v určitým rozsahu vím, ale nevím jak je na tom můj foťák. A ptám se čistě jen proto, že mám pocit že když donesu do elektry na výměnu rozbalený baterky (který nebyly úplně nejlacinější), že mi je prodavač tak trošku asi hodí na hlavu :D
crashpc (541)|18.6.2014 20:35
Obecně vzato ano. Tyto fotoaparáty jsou stavěné i na nabíjecí baterky. Obvykle se to nastavuje někde v menu fotoaparátu. Z praxe: Ne zas tak moc. Plno aparátů s nižším napětím má beztak problémy, a se stářím stroje se to leckdy ještě zhoršuje. Přesně pro tyhle problémy jsem velmi rád opustil články a akumulátory AA, a začal kupovat přístroje s jasně danými akumulátory, které jsou očekávány pro správný chod. Jeden záložní, a od té doby je klid. Chápu ale, že to možná není nejlepší rada, kvůli baterkám kupovat nový foťák, ale ono na to jednou dojít může, protože se to tak jak to je přestane vyplácet...
Milan Šurkala (3381)|19.6.2014 10:27
Ano, nabíjecí baterie samozřejmě zvládne (napsáno je to tuším i v manuálu). Zažil jsem jen jediný fotoaparát (Nikon L100), který s tím měl problémy. Při testu jsem s nabíjecími bateriemi Sanyo Eneloop 2000mAh nafotil 800 snímků na jedno nabití https://www.digimanie.cz/recenze-canon-powershot-a800-sikula-za-par-stovek/3874-2