Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 26 z 26

Téma: Sony Alpha 200

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Já v podstatě budu začínat úplně od začátku se všechno učit, takže doufám, že bych to časem dostal do ruky. Jinak s hledáčkem fotím už teď, i když na mém UZ je pouze elektronický. Fotí se mi s ním lépe, přirozeněji, přes display mi to nějak nevyhovuje. Právě i kvůli hledáčku jsem vybral Fujifilm. Je mi jasné, že to bude úplně něco jiného než doteď, ale jelikož mě to baví, mám chuť se zdokonalit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

IMHO bude A200 starší, na trh šla 2008. Možná před 4 roky koupená. Rozhodně tyhle první Alphy neměly dobře zvládnutý šum, což by při učení nemělo vadit. Jinak úplně obyčejná zrcadlovka.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Jde mi hlavne o to, jestli nema A200 nejake zasadni chybi, ktere se objevily az pri castejsim pouzivani. Chci zrcadlovku na rozjezd, abych se naucil ovladat zakladni techniky a moznosti nastaveni.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Zásadní chyby nemá, ale rozmyslel bych si, jestli se chci učit zrovna se Sony a pak přecházet na něco jiného - Sony už zrcadlovky nedělá a SLT, se kterými se zachází podobně, taky hodně utlumila.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Jo tak jinak jsem koukal po Canonech, ale A200 se mi teď naskytla za myslím slušnou cenu v dobré stavu. Proto se o ni zajímám.

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Já bych ten set klidně bral s vědomím, že je to třeba na půl roku, a po té době bych si na základě získaných zkušeností koupil něco modernějšího. Vlastně jsem to kdysi udělal podobně, moje první zrcadlovka byla Sony A100 s objektivem 18-70. Objektiv není moc ostrý, velmi rychle mu klesá světelnost a v protisvětle vytváří silný závoj. Ale na seznámení s DSLR vystačí a kdybys chtěl u Sony zůstat, mají už lepší seťák 18-55mm.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Tak u me predpokladam, ze bych si ho nechal tak rok, rok a pul. Jinak v podobne cenove relaci se obcas objevi treba Canon 350D, 400D nebo 1000D. Sony se mi libi hlavne diky stabilizaci v tele.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Jo, ta stabilizace je fajn.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Je to jedna z veci, kterou velmi ocenuji. Nemusel bych pak hledat skla se stabilizaci. Je mi jasne, ze to neni moje posledni zrcadlo. Jeste takhle, fotky budu prohlizet pouze v pocitaci a pro sve, nebudu delat zadne plakaty, velkoformaty nebo profesionalni fotky. Da se tedy rici, ze pro nenarocneho zacatecnika by se dala pouzit?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Díky, recenze už jsem pročetl :-) Trochu ještě uvažuji, jestli s výhledem na budoucnost nevzít nějaký starší Canon, například 400D, nebo 450D, možná 1000D. Nebo jak je na tom A230? Mají tyto nějakou výhodu pro začátečníka oproti A200?

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Sony Alpha SLT-A77II
    Od IvanGS v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 13-07-2015, 15:34
  2. Sony Alpha ILCE-6000 a čo k tomu ?
    Od VilicRaj v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 03-03-2015, 12:41
  3. SONY Alpha