Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Olympus XZ-10 nebo olympus E-PL3

Neregistrovaný (0)|26.6.2014 15:15
Tazatel: Adriana

Znění dotazu: Dobrý den, potřebovala bych jako laik poradit, co se týče výběru fotoaparátu. Mým favoritem je Oly XZ-10 ovšem typ csc E-PL3 mě zaujal svou výbornou cenou a to +- 6300 s objektivem 14-42 mm II R M.ZUIKO DIGITAL. Po přečtení recenzí a různých fór, stále nemám jasno. Moje představa je jednoduchá, a to v rámci finančních možnosti (+-6000) pořizovat co nejostřejší fotografie. Zajímalo by mě, zda jako laik poznám rozdíl mezi fotografiemi z fotoaparátu typu XZ-10 a typu E-PL3. Jednodušší bude pro mě určitě ovládání XZ-10, ale pokud by rozdíl výstupu byl rozpoznatelný i mým laickým okem, tak bych uvažovala i o koupí CSC.
kultus (1295)|26.6.2014 15:24
Rozdil poznat bude, ale nebude zasadni. Nemyslim si, ze by ovladani EPL3 bylo nejak slozitejsi-spis asi jine, chce si to jit osahat na prodejnu...jestli ale muzes pritlacit s cenou koupil bych uz EPM2 tam by uz byl rozdil mnohem vetsi jestli chces opravdu ostre snimky...pocitej ale s tim, ze ty CSC olympusu nemaji vestaveny blesk a tak budes muset pripojit tu externi "kontrolni vez krizniku ze Starwars" co k tomu davaji jako blesk :D
Neregistrovaný (0)|26.6.2014 16:19
Jasně no:)...i tak díky, každopádně ještě pouvažují, pravda že jsem spíše pro kompaktnost, takže ten blesk by mi dost asi překážel..no asi to fakt půjdu prozkoumat do obchůdku:))
Neregistrovaný (0)|26.6.2014 17:23
A ještě bych se zeptala lepší volbou by byl E-PL3 nebo E-PM1?:D
Sakini (1174)|27.6.2014 09:07
Základem a schopnostmi jsou stejné, u E-PM1 dostaneš dost okousané ovládání se kterým se některé věci dělají hůř, E-PL3 je v ovládání lepší a navíc má výklopný displej. Fotky bude stejné, senzor a ostření jsou shodné stejně jako setový objektiv.
rousini (738)|27.6.2014 09:55
Já, jako majitel XZ-1, což nefotí hůř jako XZ-10 a zároveň majitel E-P3, což fotí stejně jako E-PL3 musím konstatovat, že rozdíl ve fotkách XZ-10 a E-PL3 bude a to dost zásadní.
Ovšem PEN není kompakt a tak pro jeho všestrannost se jeví vhodné dokoupit i jiný objektiv(y). Takže například s lacinými objektivy Sigma naděláš velkou parádu za pár šupů (když tě to chytne...).