Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

24-70 Tamron vs. Nikkor

Evok (36)|30.6.2014 20:31
Rád bych slyšel vaše zkušenosti s těmito objektivy, chtěl bych pořídt jeden z nich, ale stále zvažuju jestli má cenu připlácet za Nikkor a nebo ne.

U tamronu mám hlavně obavu z ostrosti v krajích protože jsem už Tamron měl ( ne tento ) a ten trpěl velkou neostrostí na nižších clonách.

Objektiv potřebuju pro Nikon D610.
Virtus (19)|14.9.2014 16:22
Měl jsem oba na D600. Koupil jsem si Nikon, po třech reklamacích pro vadu AF jsem si nechal vrátit peníze a vzápětí koupil Tamron. Ten mi slouží bez problémů dosud i na D810. Ano Nikon je někde lepší, ale někde zase vede Tamron. Ostrost na nejširším ohnisku je lepší u Nikkoru, ve středu mi to přišlo stejné, ale zase Nikkor více aberoval. Na nejdelším ohnisku vede s ostrostí Tamron. Kresba u Tamronu je lepší na nižších clonách než u Nikkoru. Nikkoru také chyběla stabilizace. Ta tady funguje skvěle. Z ruky se dá jít i na 1/5 s. Jako mínus u Tamronu beru průměr filtru 82 mm, kvalitní polarizák už něco stojí. Nicméněrozdíl v ceně je cca 17000,- Kč ve prospěch Tamronu. V kostce ve výstupech obou objetivů je minimální rozdíl a někde vede Nikkor a někde Tamron. Za o 17000,- méně peněz získáš navíc velmi účinnou stabilizaci a 5ti letou záruku.