Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Zrcadlovka primarně na točení videí, krátkých filmů

rjesa (2)|1.7.2014 11:05
Zdravím,

rád bych si pořídil zrcadlovku na natáčení krátkých filmů, focení je sekundární. Moje představa je se vejít do cca 25tis max za nové tělo a alespoň jeden objektiv. Díval jsem se na internetu a představu o cenách atp. mám. Rád bych se zeptal, jestli je zásadní rozdíl mezi natáčením videa na Canon EOS 700D X Canon EOS 70D? Samozřejmě, že ještě lepší je Canon EOS 7D, ale to už je na mě moc peněz, tak často to nevyužiju...

Předem díky moc za názor.


Richard
crashpc (541)|1.7.2014 16:24
Ahoj.
Paradoxně Canon 7D na video lepší není. Tady dost vyhrává 70D, a to i nad mnoha konkurenty. Pořád mi ale zůstává rozum stát, proč by někdo chtěl fotoaparát na natáčení videa. Nedává to smysl. Kamera pomalu za polovic na tom bude s videomožnostmi pravděpodobně mnohem lépe, a dokonce by zvládla aj nějakou tu fotku, když na to dojde.
rjesa (2)|2.7.2014 10:31
No nevím teď, jestli je to vtip nebo záměrná mystifikace, ale v cenové kategorii zrcadlovek rozhodně nekoupím odpovídající kameru. Nemluvě o jistých přednostech 7D oproti dvěma zmíněným modelům...ale děkuji za snahu.
kultus (1295)|2.7.2014 12:01
Jakoze za 17000,- (700D) coz je nejnizsi cena v obchodech kde bych kupoval ja, nekoupis kameru, ktera bude tocit lepe jako zrcadlovka? Kamera ti fotku sice udela, ale o nejake kvalite bych asi pochyboval, nic ted je podstatne to toceni...
crashpc (541)|2.7.2014 15:30
Ne, to není žádný vtip. Fotoaparáty mívají plno záměrných omezení, protože točení videí je u nich druhořadá záležitost, kterou mimojiné nemají 100% technicky zvládnutou. Malé datové toky, velmi často málo FPS (kamery až 120FPS) , způsob čtení snímače má problémy s dynamickými scénami, mikrofon je horší, obvykle je čas natáčení uměle snižován, kamery mají světelnější optiku s větším rozsahem, lepší stabilizací, má to zabudovaný ND filtr, asi to vydrží víc na baterku, umí to přednahrávat, je to lehčí stroj než ekvivalentní setup na zrcadle, některé kamery umí nahrávat i za úplné tmy, a plno, plno dalších věcí, proč je kamera lepší. Některé foťáky nemají rádi dlouhodobý provoz na LiveView, přehřívá se snímač a obraz je pak horší, nebo fotoaparát dokonce ukončí LiveView sám s tím, že je přehřátý. Nemusí to být přímo problém EOS 70D, ale děje se to. Opravdu by mě zajímalo, kdo Tě dokázal mystifikovat natolik, žes uvěřil opaku.
Tady stačí třeba přečíst prospekt:
http://www.alza.cz/panasonic-hc-w850ep-k-cerna-d1147798.htm
ewing (68)|3.7.2014 13:44
jooo, tak ja taky te myslence nerozumim.porizovat si pro potreby filmovani fotoaparat misto kamery?? crashpc zhruba poukazal na jasne proc ,,toto ne". jen dodam,ze i nejvyssi model od Panasonicu X920 z neprofesionalni tridy se da v cesku koupit dost pod tvoji maximalne uvadenou cenu.
Nastafa (6)|4.7.2014 13:11
Ja som skusala natacat na 70D a bola som spokojna. Ale zalezi, ci tie videa mas len pre valstnu potrebu alebo na komercne ucely?
crashpc (541)|4.7.2014 16:00
Ano. FullHD video na 30FPS už je velmi použitelné, a rozhodně bych netvrdil, že je 70D špatný fotoaparát, nebo že videofunkce nestojej za nic. Šlo jen o to, že kamery jsou o kus dál, a pokud někdo chce utratit dvacet litrů na natáčení videa, asi by měl koukat jinam. Za dvacet litrů ten Canon zas tak dobré video nenatáčí. Fotky? to je jiná...
ewing (68)|4.7.2014 21:48
[QUOTE=Nastafa;31748]Ja som skusala natacat na 70D a bola som spokojna. Ale zalezi, ci tie videa mas len pre valstnu potrebu alebo na komercne ucely?[/QUOTE]
D :D, priznam,ze nevim jakou kvalitu videa poskytuje Canon 70D, nerozhoduje zda se jedna o komercni vyuziti nebo pouze pro svoji potrebu a paklize jsi ci nejsi s vysledkem spokojena se jedna jen o tvuj subjektivni pohled. obecne by mela platit nejaka prijatelna hranice kvality,kdy ti po shlednuti 3minutoveho klipu nedrnci v usich a nesilhaji ti oci a to pomijim co nejvernejsi podani barev vuci skutecnosti.
Tady ti dam link na video natocene na starsi compact "Panasonic Lumix DMC ZS3". ,je to tocene z ruky pres celou delku zimniho stadionu a nazor si kazdy muze udelat sam.Technika se od te doby pohla trochu dale,ovsem jak ve fotoaparatech tak i v kamerach tudiz patrne i canon 70D dnes natoci kvalitnejsi video,ale na kameru bude stale ztracet nekolik kroku a to nejen ve vysledne kvalite videonahravky
Pavel Matějka (394)|5.7.2014 07:57
ZS3 se u nás jmenuje TZ7, kdyby něco.
ewing (68)|7.7.2014 15:55
[QUOTE=Pavel Matějka;31786]ZS3 se u nás jmenuje TZ7, kdyby něco.[/QUOTE]

ano v evrope je tohle jine oznaceni mozne